anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

czas zapisu raw

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
hajduk1
Użytkownik

czas zapisu raw

Mam problem z zapisem zdjeć z formatem raw, który trwa ok 5 sekund.Ta sama karta w olympusie 10 lat starszym om-d em-5 zapisuje raw powiedzmy w sekundę.Prosze mi wyjaśnic co xle robię, że a 6400 w zasadzie nie nadaje sie do tego typu fotografii a olympus  daje spokojnie radę.Czy coś źle ustawiam?, zła karta, Czy cisnienie atmosferyczne?

 

2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Tak jak Paweł napisał, najprawdopodobniej jest tu winna karta. Zwróć uwagę choćby na samą rozdzielczość matrycy, w Olympusie miałeś 16 MP, a Sony masz 24 MP. Ponadto dochodzi kwestia jakości samego pliku RAW, np. czy i w jaki sposób jest kompresowany, czy oprócz pliku RAW zapisujesz też JPG, itd.?

Napisz jaką kartę pamięci posiadasz.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.PL.title
hajduk1
Użytkownik

Kupiłem drugą kartę extreme pro 170/90 i po problemie.Poprzednia karta moze była uszkodzona więc ją wyrzuciłem.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Stawiam na kartę, pliki z olympusa były mniejsze więc nie wymagały szybkiej karty

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Tak jak Paweł napisał, najprawdopodobniej jest tu winna karta. Zwróć uwagę choćby na samą rozdzielczość matrycy, w Olympusie miałeś 16 MP, a Sony masz 24 MP. Ponadto dochodzi kwestia jakości samego pliku RAW, np. czy i w jaki sposób jest kompresowany, czy oprócz pliku RAW zapisujesz też JPG, itd.?

Napisz jaką kartę pamięci posiadasz.

profile.country.PL.title
hajduk1
Użytkownik

Sony 90Mb/sec sdhc i San disc extreme pro 170/90 mb/sek

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Nie napisałeś dokładnego oznaczenia kart (więc poszukałem najbliższych), ale w przypadku karty Sony te 90 Mb/s odnosi się do szybkości odczytu, natomiast nie ma w sieci informacji o szybkości zapisu. Natomiast, karta sandiska jest jak najbardziej dość szybką kartą (odczyt 170, zapis 90 Mb/s) i na niej nie powinieneś mieć żadnych problemów.
profile.country.PL.title
hajduk1
Użytkownik

W sklepie Sony centre proponowano mi SR-G1ux2 interfejs UHS1 albo SFE 128V60 UHS-II ale aparat tego pewnie nie obsługuje.Te karty, które mam to sony tylko to co podałem i nic wiecej no i Sandisk 170.Może ktoś używa konkretnego modelu do szybkiego fotografowania i byłbym wdzięczny za podanie typu.W instrukcji aparatu jest wiele kart a nigdzie nie sa podane szybkosci zapisu konieczne do raw i 4k.Obecnie robię zdjęcia koni i jak zrobię jedno i aparat zapisze to juz konia nie ma w zasiegu.Nie wiem ale w samochgodzie podaja jaki ma być np.olej i jakiej firmy a w instrukcji aparatu nie ma konkretnego typu karty z podanymi i obsługiwanymi parametrami do własnie raw i 4k.Karty jakie by nie były są dość drogie i nie ma miejsca na eksperymenty.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

ja mam sandisk extreme 80 mb/s archival-sandisk-extreme-sdxc-class-10-uhs-i-32gb,5420964772_8.jpg

 te karty, które zaproponowano w sklepie są bardzo dobre szczególnie ta druga, bo nie wymaga używania adaptera) i na pewno będą współpracowały z aparatem.

profile.country.PL.title
hajduk1
Użytkownik

Ta druga jest UHS II i tego interfejsu nie obsługuje a6400

 

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Oczywiście ta karta będzie działać w a6400, ale aparat nie będzie w stanie wykorzystać jej możliwości zapisu. Osobiście polecam rozejrzeć się za kartami typu SDHC lub SDXC z prędkościami zapisu około 90 MB/s.

profile.country.PL.title
hajduk1
Użytkownik

Kupiłem drugą kartę extreme pro 170/90 i po problemie.Poprzednia karta moze była uszkodzona więc ją wyrzuciłem.