anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Czemu w A68......

profile.country.PL.title
spolFabian1fcxlm
Poszukiwacz

Czemu w A68......

Ucieszyła mnie wiadomość o nowej lustrznce A68, kiedyś o mało nie kupiłem A58. Powstrzymało mnie od zakupu to, że nie było "na pokładzie" WiFi i NFC. W zapowiedziach A68 też nie ma 😕 Nie rozumiem polityki Sony 😕

40 ODPOW. 40
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Pamiętaj, że producenci muszą w jakiś sposób różnicować swoje produkty, tak aby każdy znalazł coś dla siebie za akceptowalną dla niego kwotę. Każdy chciałby mieć wszystkie możliwe funkcje za niewielkie pieniądze, ale tak to niestety nie działa.

A jeśli tak bardzo zależy ci na WiFi i NFC, to może rozejrzyj się za którąś z A77, albo za serią NEX/ILCE?

A68 to fajny aparat z 79 punktami AF (15 krzyżowych) wykonujący do 8 klatek na sekundę. Pamiętaj również, że A68 będzie dostępna dopiero w marcu.

profile.country.PL.title
spolFabian1fcxlm
Poszukiwacz

Intencje rozumiem... tylko czemu w takim razie w moim NEX-7 (nie takim tanim) nawet wężyka nie mozna podpiąć a w tańszej A6000 a jakże jest wszystko :wink: to jeśli mówmy o jakiejś logice...

WiFi i NFC jest w tańszych bezlusterkowcach A5000 i A51000 - im też daleko do A77....

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

A6000 jest znacznie nowszym aparatem więc jest na pewno droższy, szczególnie że NEX-7 już chyba nie jest produkowany. Mogę się mylić, ale chyba w większosci aparatów NEX/ILCE można wyzwalać migawkę za pomocą pilota lub telefonu.

profile.country.PL.title
spolFabian1fcxlm
Poszukiwacz

Tak A6000 jest nowszym aparatem... ale tańszym właśnie :slight_smile: Nie tylko w większości aparatów NEX/ILCE jest ta opcja a nawet w tańszych aparatach kompaktowych. Dlatego własnie niezrozumiałym dla mnie jest dlaczego Sony prowadzi taką politykę. Jest WiFi w tańszym kompakcie a nie ma w aparatach przeznaczonych dla zaawansowanych amatorów. Żeby nie być gołosłowny rzuciłem ten warunek (WiFi) wyszukiwarce w sklepie fotograficznym oto rezultat: Nikon Coolpix S3700 za niecałe 500 zł ma, Panasonic DMC-SZ8 za 499 zł ma, Sony Cyber-shot DSC-HX50 za 899 ma czy Sony Cyber-shot DSC-HX60 też, w zblizonym cenowo i chyba w tym samym segmencie Canon 750D też jest  ma można by wymienić jeszcze sporo przykładów. Zdecydowana wiekszość aparatów konkurencji w tym przedziale cenowym te funkcje ma - to juz chyba norma.  Więc tym bardziej dla mnie niezrozumiałym jest że w całkowicie nowym modelu jaki ma wejść na rynek tych rozwiązań nie ma. Bedę bardzo rozczarowany jeśli finalnie w A68 tych funkcji nie bedzie, na pewno jej wtedy nie kupię.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj co do nex-7 to był to pierwszy nex z wyższej półki i miał wysoką cenę, nie było wtedy jednak aparatów z wi-fi i nfc w ofercie Sony (chyba inne firmy też tego wtedy nie miały ale mogę się mylić), a6000 jest tańszy ale jest bardziej zaawansowany niż nex-7 poprostu technologia poszła do przodu i mogła jednocześnie też obniżyć się cena takiego aparatu :wink:  co do braku tych funkcji w a68 to tak jak napisał  żeby utrzymać odpowiedni pułap cenowy z czegoś musiano zrezygnować. Wymieniasz sporo aparatów, ale czy te aparaty posiadają 79 punktów AF (w tym 15 krzyżowych) i wykonują do 8 klatek na sekundę? Jak to mówią coś za coś ja osobiście wolę mieć dobry AF niż Wi-fi bo to drugie to gadżet, a to pierwsze może pozwolić na zrobienie zdjęcia, które nie byłoby możliwe aparatem z gorszym AF, ale z Wi-fi. Wszystko mającym aparatem jest a77mk2 ale jest oczywiście droższy takie są prawa rynku, producent w jakiś sposób musi zróżnicować produkty tak by między sobą nie konkurowały :wink:

profile.country.PL.title
spolFabian1fcxlm
Poszukiwacz

Witaj! Wszystko się zgadza poza jednym :slight_smile: wcale to nie jest drogi gadżet skoro można go było dodać do taniutkiego kompaktu! Oszczędność więc żadna! Czy niepotrzebny - absolutnie się nie zgadzam, wykorzystując oprogramowanie w tablecie czy smartfonie znacznie poszerza się mozliwości wykorzystania aparatu! Wystarczy poczytać sobie trochę tu: https://www.playmemoriescameraapps.com/portal/ i troszke wyobraźni żeby korzystać na ile fantazja pozwala z tego - jak nazwałeś "gadżetu" Przeglądnij sobie ostatnie modele konkurencji - niemal wszystkie maja na pokładzie WiFi pomijając o wiele tańsze kompakty. Jak napisałem na wstępie oszczędności są raczej pozorne a nowa A68 zupełnie bez sensu traci wiele dodatkowych opci i wygody z użytkowania. W mojej ocenie to dziwaczne posunięcie Sony. 

Wracając do Nex-7 zgadza się że w 2011, w którym rozpoczeto sprzedaż WiFi nie było jeszcze popularne w aparatach.... ale brak możliwości podpięcia wężyka spustowego w aparacie za (wtedy) prawie 5 tysiaków :wink: Mam Nex-7 i raczej nie zamierzam się go pozbywać ale cholera mnie bierze jak widzę jak kolega może wykorzytać swojego HX400V! Czy trzeba kupować Nikona czy Canona żeby wszystko miec w jednym czy postepować jak piszesz i żeby mieć to co się chce kupowac dwa aparaty Sony? Dziwna logika moim zdaniem :slight_smile:

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


spolFabian1fcxlm napisali:

Bedę bardzo rozczarowany jeśli finalnie w A68 tych funkcji nie bedzie, na pewno jej wtedy nie kupię.


Witaj, 

 

Specyfikacja a68 nie ulegnie zmianie na 100%. Dodanie takich funkcji jak NFC czy WiFi to nie jest kwestia wypuszczenia jakiejś aktualizacji oprogramowania.

 

Jeśli chcesz mieć takie funkcje, musisz kupić a77II. Inaczej się nie da. Szukanie odpowiedzi dlaczego tak ktoś zdecydował, a nie inaczej,to w mojej ocenie strata czasu. Taka dyskusja nic nie zmieni, no chyba, że chcemy sobie ponarzekać jakie to Sony jest złe. Rynek oferuje naprawdę szeroki zakres produktów więc jeśli coś nam nie odpowiada zawsze można kupić coś innego. :slight_smile:

 

Pozdrawiam!

profile.country.PL.title
spolFabian1fcxlm
Poszukiwacz

Myślę że nie powinniśmy popełniać takich błędów jak społeczność Nikona.... nie wolno mówić i pisac negatywnie :wink: Myślę że własnie powinnismy jako społeczność upominać sie u producenta o to co nam w proponowanym sprzęcie odpowiada bądź nie - po to chyba Sony ogłosiło specyfikację jeszcze na grubo przed produkcją. Nie zgadzam się z twoją argumentacja "nie bo nie". Nie do przyjęcia jest takie stwierdzenie "Jeśli chcesz mieć takie funkcje, musisz kupić a77II" NIC NIE MUSZĘ! Nigdzie nie napisałem że Sony jest złe :wink: gdybym uważał że sprzęt jest zły - nie kupował bym go. Twoje ostatnie zdanie mozna przełożyc na - powiem kolokwialnie - nie pasuje ci to won? Uważam że jako społeczność i użytkownicy sprzetu Sony mamy prawo i powinniśmy sugerować Sony co do konfiguracji i właściwości sprzętu :slight_smile: 

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


spolFabian1fcxlm napisali:

Myślę że własnie powinnismy jako społeczność upominać sie u producenta o to co nam w proponowanym sprzęcie odpowiada bądź nie - po to chyba Sony ogłosiło specyfikację jeszcze na grubo przed produkcją. 


Zaraz, zaraz. Ogłoszenie o a68 to nie jest żadna propozycja, ani ankieta "co byście chcieli". Specyfikacja jest zamknięta, a znając życie produkcja już ruszyła. Data wprowadzenia do sprzedaży ma tu niewielkie znaczenie. 

 

Postulaty co do wprowadzania udoskonaleń sprzętowych są nierealne do spełnienia w przypadku tego modelu. Możesz się oczywiście z tym nie zgadzać, ale musisz się z tym pogodzić. Poprawki oprogramowania, to zupełnie inna sprawa i tu owszem, opinie użytkowników często są wprowadzane w życie. :slight_smile: