anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Czemu w A68......

profile.country.PL.title
spolFabian1fcxlm
Poszukiwacz

Czemu w A68......

Ucieszyła mnie wiadomość o nowej lustrznce A68, kiedyś o mało nie kupiłem A58. Powstrzymało mnie od zakupu to, że nie było "na pokładzie" WiFi i NFC. W zapowiedziach A68 też nie ma 😕 Nie rozumiem polityki Sony 😕

40 ODPOW. 40
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

W celu wyjaśnienia. Wspomniałeś o stronie z aplikacjami dla aparatów PlayMemories. Zapomniałeś jednak o małym szczególe, są to aplikacje tylko i wyłącznie dla aparatów z bagnetem E lub CyberShotów, więc nie mógłbyś z nich skorzystać w A68, czy innym aparacie z bagnetem A.

 

PS. NEX-7 może być wyzwalany za pomocą pilota IR :wink:

profile.country.PL.title
spolFabian1fcxlm
Poszukiwacz

Ja nie wiedząc czegos na pewno nie odpowiadał bym - niektóre z tych aplikacji rzeczywiście są dedykowane konkretnym modelom ale spora ilość nie ma takich ograniczeń - panie ekspercie :wink:

 

"PS. NEX-7 może być wyzwalany za pomocą pilota IR" a fotki z interwałem czasowym to ze stoperem w reku? :wink:

profile.country.PL.title
spolFabian1fcxlm
Poszukiwacz

@Lajam.

Bardzo się z twojej odpowiedzi ucieszyłem ... i wyraźnie poprawiła mi humor :wink: okazuje się że w Polsce są aksperci którzy decyduja o tym co Sony ma i jak robić - to dobra wiadomość :slight_smile: Dziękuję że raczył pan zabrać głos w tej sprawie :D. Fak że nic nie wniosła ale zawsze....

Spotkalem sie jednak z wypowiedziami że  Sony wsłuchuje się w to co społeczność ma do powiedzenia o ich wyrobach i konkretnych uwagach. Słyszałem to odjednego z przedstawicieli Sony w Polsce więc chyba cos w tym jest.

Tak się składa że niczym o czym napisałeś nie muszę się zagadzać ani z niczym nie muszę sie pogodzić :slight_smile:

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


spolFabian1fcxlm napisali:

 

Spotkalem sie jednak z wypowiedziami że jednak Sony wsłuchuje się w to co społeczność ma do powiedzenia o ich wyrobach i konkretnych uwagach. Słyszałem to odjednego z przedstawicieli Sony w Polsce więc chyba cos w tym jest.


Ja też słyszałem. Tyle, że to tyczy się przyszłych produktów, a nie już ogłoszonych. Ty postulujesz dodanie funkcji wymagających zmiany parametrów technicznych, a to jest już niemożliwe.

 

Wypowiedź przedstawiciela Sony, o której wspominasz, dotyczyła głównie aparatów z serii Nex, gdzie po serii aktualizacji oprogramowania usprawniono obsługę (możliwość programowania przycisków, peaking itp). Kolejno, doszło do wproawdzenia nowego Menu, stopki MI, WiFI, NFC, hybrydowego AF. Powstał jednak problem bo wiele z tych nowych fukcji wymagało zmiany parametrów technicznych z dodaniem nowych modułów/procesorów i Sony co chwilę wypuszczało  nowe modele (zmieniając w miedzyczasie nazewnictwo z Nex na Alfa) przez co na rynku zapanował mały zamęt np. czy A5100 jest następcą linii NEX5 czy NEX3. Ale nieważne. Wątek dotyczy a68. 

 

Tak szczerze mówiąc należy się cieszyć, że zaprezentowano nowe body z bagnetem A, bo wiele osób (w tym ja) już dawno straciło jakiekolwiek nadzieje na to, że ta linia będzie kontynuowana. Nie ma NFC i WiFi? No nie ma. I nie będzie miała. Jeśli komuś zależy na tych funkcjonalnościach to musi się pogodzić z tym, że to nie aparat dla niego.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

 


 a fotki z interwałem czasowym to ze stoperem w reku? :wink:


 

Można i tak

 

Kto chce, ten znajdzie sposób. Kto nie chce znajdzie powód.

profile.country.PL.title
spolFabian1fcxlm
Poszukiwacz

Sporo racji w tym co piszesz, były jednak takie sytuacje że wprowadzano zmiany po testam modeli przedprodukcyjnych (czytałem o tym na jednym za amerykańskich portali i chodziło o ile dobrze pamiętam o A7) Nie wierze w to że Sony nie jest w stanie wprowadzic zmian - przy okazji prezentacji specyfikacji jeden z przedstawicieli Sony chyba nawet cos takiego do dziennikarzy powiedział że to wstepna specyfikacja i do momentu ukazanie sie pierwszego modelu jeszcze może się (specyfikacja) zmienić.

Tym własnie kierując się napisałem to w pierwszym poście. Tez się cieszę że linia A dalej będzie kontynuowana. Kiedyś biłem się z myślami co wybrać A65 czy 600D, posłuchałem kogoś i wybrałem 600D - dziś trochę żałuje. Później biłem się z myslami nad A58 ale własnie brakowało mi w niej WiFi i NFC czego tez nie mam w NEX-7. Bardzo liczyłem na to że w nowym produkcie będzie to bo przeciez w każdym nowym aparacie z tej półki to już standart. Nie doceniają tego ci, którzy klepią gowy po weselach - bo po co im to :wink: Ale jesli się ma trochę wyobraźni to ta opcja znacznie poszerza możliwości wykorzystania sprzętu. Z zazdrością patrzę jak kolega uzywa tego w o połowe tańszym aparacie Sony. Wielka szkoda bo parametry A68 bardzo mi "leżą" wstrzymałem sie nawet z zakupem obiektywu z zamiarem zakupu A68 własnie....

profile.country.PL.title
spolFabian1fcxlm
Poszukiwacz

he he SUPER! osz qrna! :D:D:D

gość trzeba przyznać pomysłowy

Przypomniało mi to filmik z przeróbka "angola" na rynek polski - kierownica z paskami klinowymi :grin:

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert


spolFabian1fcxlm napisali:

Ja nie wiedząc czegos na pewno nie odpowiadał bym - niektóre z tych aplikacji rzeczywiście są dedykowane konkretnym modelom ale spora ilość nie ma takich ograniczeń - panie ekspercie :wink:

 

"PS. NEX-7 może być wyzwalany za pomocą pilota IR" a fotki z interwałem czasowym to ze stoperem w reku? :wink:


Skoro wiesz lepiej to cię nie przekonam. Może mnie oświecisz i wskażesz takie aplikacje?

Na pewno jeden taki pilot istnieje (ograniczenie do 40 sekund i dość "surowa" obudowa).

profile.country.PL.title
spolFabian1fcxlm
Poszukiwacz

Sorry za mój trochę zaczepny ton... ale o tym że istnieje pilot do Nex-7 powinieneś przypuszczać że wiem :wink: I chyba dobrze wiesz że nie o tak prościutką funkcje jaka ten pilot ma li tylko mi chodziło. Co do aplikacj - ciagle pojawiaja sie nowe. Wykorzystanie aki z fotkami w interwale czasowym - prosze bardzo jedna z nich https://www.playmemoriescameraapps.com/portal/usbdetail.php?eid=IS9104-NPIA09014_00-000012

oprócz wydadkowej fotki składa z kilkunastu fotek fajny filmik

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

No ale aplikacja ani dla NEX-7, ani na a68. Oba aparaty nie wspierają 😞