anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

czyszczenie matrycy POMOCY!!

robert3029
Początkujący

czyszczenie matrycy POMOCY!!

Witam ....powiedzcie mi jak wyczyscic matryce w A200 bo mam plamki na zdjeciach i zapewne to matryca bo obiektyw jest czysciutki bez zadnego pylku...czytalem w instrukcji aparatu ale kurde jest to jakos dziwnie opisane...czyli mam rozumiec ze bateria ma byc bnaladowana...wlaczyc z menu czyszczenie sciagnac obiektyw i wyczyscic matryce???

39 ODPOW. 39
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

jeśli "Ten maziaczek" to oryginalny Lenspen sensorklear to nie pozostawia ŻADNYCH SMUG :thumbsup:

i jest idealny na tłuste itp. plamki ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
docentstopczyk
Początkujący

ja kupiłem ten

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

dobrze kupiłeś :D
masz wersję 1-wszą.
druga jest mniejsza i zgina się - dzięki czemu łatwiej operować i nie zasłaniać sobie światła ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
docentstopczyk
Początkujący

:) no to mam nadzieję, że doprowadzę filtr do ładu ;)

docentstopczyk
Początkujący

ok, mam już tego pena. jak tego używać? tzn. konkretnie jak potraktować tym matrycę? powierzchnią całej końcówki czy jakoś inaczej? sory ale instrukcja jest nad wyraz lakoniczna ;)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Lajam pięknie to wytłumaczył Bubu:

Lajam napisał(a):

Dziewczynkom radzę używać mniej więcej tyle siły, co przy malowaniu paznokci, czyli delikatne pocią......


więc teraz musisz nauczyć się malować paznokcie i już będziesz wiedział jak z matrycą sobie radzić :smileyhappy:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
docentstopczyk
Początkujący

luz, w szkole pisałem ikony to mniej więcej wiem o co biega ;)

profile.country.PL.title
Strix-----
Poszukiwacz

Spokojnie, weź gruszkę, musi być bez talku w srodku bo narobisz sobie więcej kłopotów. Naładuj baterie. Ustaw aparat na statywie ( ja robie to ręcznie ) musi być skierowany w dół. zdejmij obiektyw i odpal funkcje czyszczenia matrycy w menue ( podnosi automatycznie lustro i odkrywa matryce ). Przedmuchaj intensywnie komore aparatu gruszką ale nie wkładaj jej do aparatu. Mi zajmuje to często 10 min. także bolą palce;) ale zwykle działa. Ja także mam a200 od zimy i już musiałem czyścić kilka ładnych razy, także powodzenia. ( tak to jest jak sie zmienia obiektywy, potem - czyszczenie matrycy co tydzień ale się przyzwyczaisz. Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
kot-----
Początkujący

A jak mam paprocha na matówce to go penem? Bo jakoś grucha nie pomaga, kropla chiba. :c12

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz