anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

dot. trybu A w A7R3

profile.country.PL.title
andrzejsirko
Poszukiwacz

dot. trybu A w A7R3

W dotychczas używanym aparacie przy ustawionej przysłonie w trybie A , mogłem dodatkowo ustawić najdłuższy czas migawki. ISO i migawka  zmieniały się automatycznie. Szukam i nie mogę znalezć takiej możliwości A7R3.

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć! 

 

Funkcja, o którą pytasz ukryła się tutaj: 

 

 

  1. MENU → (Ustawienia fotograf.1) → [Min.s.mig.ISO AUTO] → odpowiednie ustawienie.

 

 

Szczegóły dotyczące poszczególnych pozycji menu

FASTER (Szybciej)/FAST (Duża😞
Czułość ISO zacznie się zmieniać przy czasach otwarcia migawki krótszych niż [Standardowy], można więc wyeliminować drgania aparatu i rozmycie obiektu.
STD (Standardowy😞
Aparat automatycznie ustawia czas otwarcia migawki w oparciu o ogniskową obiektywu.
SLOW (Mała)/SLOWER (Wolniej😞
Czułość ISO zacznie się zmieniać przy czasach otwarcia migawki dłuższych niż [Standardowy], można więc rejestrować obrazy z mniejszą ilością szumów.
1/8000  30":
Czułość ISO zaczyna się zmieniać przy ustawionym czasie otwarcia migawki.

Wskazówka

  • Różnica w czasie otwarcia migawki, przy którym czułość ISO zaczyna się zmieniać pomiędzy [Szybciej], [Duża], [Standardowy], [Mała] i [Wolniej], wynosi 1 EV.

Uwaga

  • Jeżeli ekspozycja jest niedostateczna nawet przy czułości ISO ustawionej na [ISO AUTO maksim.] w pozycji [ISO AUTO], w celu rejestrowania z właściwą ekspozycją czas otwarcia migawki będzie dłuższy niż czas ustawiony w pozycji [Min.s.mig.ISO AUTO].
  • W poniższych sytuacjach czas otwarcia migawki może nie działać zgodnie z ustawieniem:
    • Gdy używana jest lampa błyskowa do rejestrowania jasnych ujęć. (Minimalny czas otwarcia migawki jest ograniczony czasem synchronizacji błysku wynoszącym 1/250 sek.)
    • Gdy używana jest lampa błyskowa do rejestrowania ciemnych ujęć przy ustawieniu [Bł.wypełniający] w pozycji [Tryb błysku]. (Maksymalny czas otwarcia migawki jest ograniczony czasem automatycznie ustalanym przez aparat.)
profile.country.PL.title
andrzejsirko
Poszukiwacz

Dziękuję za odpowiedz, mam wrażenie że to działa w r3 odwrotnie niż to czego szukam. W starym moim aparacie przy ustawieniu w trybie A najdłuższego czasu np. na 1/125 s. , migawka przyjmuje wartości krótsze niż 1/125 (np. 1/250, 1/500) . W najgorszym przypadku nie będzie dłuższa niż 1/125. Natomiast w R3, po ustawieniu Min.s.mig.ISO AUTO np. na 1/125 , nie będzie krótsza czyli np 1/250, 1/500. Tylko przy małym świetle przyjmie wartości np. 1/50, 1/25. No tak mi to wygląda.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Skoro aparat dobiera czasy dłuższe od ustawień minimalnego czasu, znaczy że jest po prostu za ciemno (ewentualnie ustawienia granicznej czułości działania AutoISO są zbyt niskie. 

W momencie gdy wartość ISO osiągnie max ustawiony w opcjach AutoISO (czyli ten "najgorszy przypadek"), aparat nie trzyma już zadanego minimalnego czasu, tylko wydłuża go by uzyskać poprawną ekspozycję. Odbywa się to tak samo jak np. w aparatach Nikona.