anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Filmowanie aparatem NEX-5R w trybie 50p - problem

profile.country.pl_PL.title
tommek82
Nowicjusz

Filmowanie aparatem NEX-5R w trybie 50p - problem

Witam


Nagrałem ostatnio na imprezie urodzinowej córki dwa filmy w trybie AVCHD/50p (full HD). Rzecz w tym, że w trakcie odtwarzania filmów, nie ważne czy na LCD, czy na kompie, czy na aparacie jest kilka momentów w których film traci swoją płynność, traci ten efekt filmowy 50 klatek/sek., trwa to krótką chwilę, ale wpływa trochę negatywnie na całość filmu. Napewno nie może być to wina karty, bo mam tam wsadzoną A-data 16GB Class 10 z bardzo szybkim odczytem/zapisem. Czytałem na necie, że wpływ na utratę płynności może mieć ustawienie szybkości migawki, dla przykładu jeśli film jest nagrywany w 25 kl/s to migawka powinna być ustawiona na 1/50 s, dla 50 kl/s - 1/100 s. Czy to prawda i czy trzeba tego zawsze pilnować, i czy może to dotyczyć tylko trybów manualnych, a przy ustawieniu na auto można zapomnieć o problemie?


NEX-5R 18-55mm
1 ODPOWIEDŹ 1
PiotrPL
Użytkownik

 

 

 

Nie napisałeś w jakich sytuacjach spadło fps. Może chodzi o to ustawienie: Menu - Ustawienia - "Auto. wolna migawka - automatyczne określenie szybkości migawki podczas filmowania niedoświetlonych obiektów." Spróbuj sfilmować słabsze warunki oświetleniowe z ta opcją włączoną i wyłączoną.

 

25p (progressive) progresywny - 25 pełnych klatek wyświetlonych w 1 sek, będzie to generalnie samo co 50i (interlaced) 50 półobrazów z przeplotem.

 

 

Które lepsze, trudno powiedzieć, zależy na czym częściej oglądasz swoje nagrania, albo czy np. wyodrębniasz klatki. 25p i 50i są buforowane z taką samą prędkością 24Mbps.

 

Pozdrawiam

Piotr

 

________________

manage favorites