anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Filmowanie sony a99II

profile.country.PL.title
rico89
Użytkownik

Filmowanie sony a99II

Witam,

mam pytanie odnośnie filmowania sony a99II. Od zawsze filmowałem canonami i tam bez problemu mogłem filmować w ustawieniach manualnych w pełnym zakresie (przysłona, czas naświetlania oraz ISO), w sony nie mogę tego rozgryźć bo co bym nie ustawił to zawsze ustawienia są dobierane automatycznie. Dodatkowo co oznacza zebra (70,80,90) :wink: Jest to dla mnie trochę nowość> fakt nagrywa pięknie, ale kompletnie nei mogę zapanować nad ustawieniami. Próbowałem nawet w manualnym ostrzeniu i nadal to samo.

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć!

 

Mógłbyś podać ustawienia aparatu z jakimi nagrywasz wideo?

 

Co do zebry - słuzy ona do pokazania prześwietlonych części kadru

 

  • W przypadku funkcji [Zebra] można zapamiętać wartości do kontroli prawidłowej ekspozycji lub prześwietlenia, jak również poziomu jasności. Domyślnie ustawienia do potwierdzenia prawidłowej ekspozycji i prześwietlenia są zapamiętane odpowiednio w pozycji [Niestandardowe1] i [Niestandardowe2].

 

  • Aby sprawdzić prawidłową ekspozycję, ustaw wartość standardową i zakres poziomu jasności. Zakreskowanie pojawi się na obszarach mieszczących się w ustawionym zakresie.

 

  • Aby sprawdzić stopień prześwietlenia, ustaw minimalną wartość poziomu jasności. Zakreskowanie pojawi się na obszarach z poziomem jasności równym ustawionej wartości lub od niej wyższym.

Pozdrowienia!

 

profile.country.PL.title
rico89
Użytkownik

Tak, orientuję się co to zebra, ale tych wartości nie mogłem rozgryźć.

W pierwszej kolejności ustawiłem apartat w pozycji M i tak próbowałem nagrywać.

Poźniej próbowałem przełączyć na tryb filmowy, ale tam też w nic nie mogłem ingerować.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


@rico89 napisał(a):

 

Poźniej próbowałem przełączyć na tryb filmowy, ale tam też w nic nie mogłem ingerować.


Hmm.

Odnosze wrażenie, że nie zerknąłeś do instrukcji aparatu. Mając przyzwyczajenia z innego systemu nie zawsze będzie to działać tak samo na innym sprzęcie. 

 

Istnieje możliwość wyboru trybu ekspozycji w przypadku filmowania lub rejestrowania w zwolnionym/szybkim tempie. W przypadku rejestrowania w zwolnionym/szybkim tempie, ustawienie i szybkość odtwarzania można zmienić poleceniem [Ust. zwol. i szyb.].

  1. Obróć pokrętło trybu do pozycji (Film/Zw. i sz. tempo).
  2. MENU   (Ustawienia fotograf.2) → [Film/Zw. i sz. tempo] → odpowiednie ustawienie.
  3. Naciśnij przycisk MOVIE (film), aby rozpocząć nagrywanie.
    • Naciśnij ponownie przycisk MOVIE (film), aby zatrzymać nagrywanie.

Szczegóły dotyczące poszczególnych pozycji menu

Program Auto / Program Auto:
Umożliwia rejestrowanie obrazu z automatyczną regulacją ekspozycji (zarówno czasu otwarcia migawki jak i wartości przysłony).

 

Priorytet przysłony / Priorytet przysłony:
Umożliwia rejestrowanie obrazu po ręcznym ustawieniu wartości przysłony.

 

Priorytet migawki / Priorytet migawki:
Umożliwia rejestrowanie obrazu po ręcznym ustawieniu czasu otwarcia migawki.

 

Ekspozycji ręcznej / Ekspozycji ręcznej:
Umożliwia rejestrowanie obrazu po ręcznym ustawieniu ekspozycji (zarówno czasu otwarcia migawki jak i wartości przysłony).

Z funkcji autofokusu można korzystać tylko przy ustawionym trybie rejestrowania obrazu [Program Auto]. W takim przypadku, wartość przysłony jest zablokowana na poziomie F3.5 (gdy minimalna wartość F obiektywu wynosi F3.5 lub więcej, wartość przysłony jest ustawiana na poziomie minimalnej wartości F).

 

Zachęcam do zerknięcia do przewodnika pomocniczego a99II - http://helpguide.sony.net/ilc/1630/v1/pl/index.html. Znajdziesz tu szerszy opis poszczególnych opcji dostępnych w menu wraz z wyjaśnieniem co i jak w danym trybie działa. 

 

Pozdrowienia :slight_smile:

profile.country.PL.title
rico89
Użytkownik

Czytałem instrukcję, ale być może nie dokładnie :wink: Dziś wieczorem sprawdzę Twoje cenne rady i napiszę jak mi poszło :wink: Dzięki wielkie :slight_smile:

profile.country.PL.title
photomusic
Użytkownik

Po prostu wyłącz autofocus-pojawi się wtedy możliwość manualnego ustawiania parametrów ekspozycji

profile.country.PL.title
rico89
Użytkownik

Właśnie problem z tym, ze chciałbym zmieniać ustawienia z autofocusem jak to jest w canonie, ale nie wiem czy jest w ogóle taka możliwość 

profile.country.PL.title
photomusic
Użytkownik

nie