anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Firmware 4.0

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Firmware 4.0

Witam :c37

"20 czerwca zostanie wydana aktualizacja wewnętrznego oprogramowania aparatów NEX-5, NEX-3. Jej zainstalowanie pozwoli użytkownikom na korzystanie z takich samych twórczych efektów zdjęciowych, jak w aparacie NEX-C3. Kolejnym dodatkiem będzie ułatwiająca uzyskanie żądanej ostrości funkcja wyróżniania fragmentów obrazu, na które jest nastawiona ostrość. "


Pozdrawiam,
kris

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
89 ODPOW. 89
spolnemesis1paejw
Początkujący

konrado1973 napisał(a):

jak znajdujesz nowe forum i rejestrujesz się to niestety na początku zawsze jestes nowy(świeży)

Ale, jak się rejestrujesz po to, żeby skrytykować oprogramowanie istniejące od godziny: Witam. Jestem tu nowy. Przygodę z firmą sony rozpocząłem w tym roku. Nowe oprogramowanie do aparatów NEX-5 potwierdza moją opinię , że tak zacofanej firmy nie spotkałem. Funkcja peaking , to jakieś żarty są. Działa jedynie na mocno kontrastowych krawędziach i najlepiej czrnych i białych. Na kolorowym obtazku gdzie nie wystęluje duży kontrast wogóle nie działa.

i to w sposób niewybredny i nieprawdziwy, to... jak to nazwać?

Tak samo postawa wyśmiewcza wobec osób postawionych na straży porządku i to zamiast konkretnych, merytorycznych przykładów (np. konkretnie - w jaki sposób działa i się reguluje wartość przysłony w tanich kamerach), a zamiast tego:
Panie Moderator, coś słabo sie Pan wsłuchuje w głosy uzytkowników. A to zdziwienie Pana co do regulacji przesłony (czyt expozycji) w tanich kamerach, też świadczy o Pana niewiedzy. Każda kamera posiadajaca tryb manualny ma taką mozliwość i większość w przedziale cenowym 1000-1500zł to posiada. Jeżeli firma sony posiada taką samą wiedzę o sprzecie konkurencji co nasz moderator, to nie dziwię się takiemu niskiemu poziomowi produktów tej firmy.

to takie forumowe "JP" (tu, chyba "JM"), czyli zwykłe chuligaństwo. :c9

profile.country.pl_PL.title
konrado1973
Poszukiwacz

Ale, jak się rejestrujesz po to, żeby skrytykować oprogramowanie istniejące od godziny:


Zapewniam cię że się mylisz.Planuje tu trochę byc chyba że admin bedzie mial inne zdanie.JAk tylko mam trochę czasu czytam inne tematy ponieważ jest tam sporo ciekawych rzeczy.Reasumując v4 nie wniosło nic nadzwyczajnego,oczywiście warto uaktualnić sprzet i czekać na kolejne fw byle nie za długo.Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

konrado1973 napisał(a):

Zapewniam cię że się mylisz.Planuje tu trochę byc chyba że admin bedzie mial inne zdanie.

Zatem witam na forum i zapraszam do konstruktywnych dyskusji, bez wycieczek osobistych. :c37

konrado1973 napisał(a):

.Reasumując v4 nie wniosło nic nadzwyczajnego

Ale zgodnie z planem - wprowadzono to, co zapowiadano wcześniej.

Chyba jeszcze żaden aparat Sony nie miał tylu nowych firmware'ów (może A700 :c18 ) - to już v. 4.0 i niewykluczone, że jeszcze jakieś będą.

------------------------------
fotoamator
Skoczek
Początkujący

Panowie, proponuję trochę spokojniej. Tak naprawdę dyskusja sprowadza się do: ja chcę mieć w moim sprzęcie wszystko, ale to wszystko, co można sobie wymarzyć i zapłacić za niego grosze. Tak się po prostu nie da. Generalnie ocenianie, że sprzęt A jest lepszy od B świadczy o bardzo powierzchownej wiedzy na temat urządzeń. Zawsze jest to ocena subiektywna. Ktoś może powiedzieć (znam osobiście taką osobę), że dla niego najlepszą lustrzanką systemu Sony Alfa jest DSLR-A100, bo ma dwa pokrętła i jest to najbardziej ergonomiczne i wygodne rozwiązanie we wszechświecie i będzie miał rację. Dla niego to najlepszy sprzęt, mimo, że nie ma Exmora, ISO 25600, 10 kl/s i ultraszybkiego AF, bo i tak fotografuje tylko krajobrazy. Dlatego zawsze trzeba szukać sprzętu "dla siebie", a nie najlepszego w/g jakiegoś tam tygodnika, portalu czy organizacji.

Jeśli ktoś szuka kamery, która będzie miała możliwość zmiany wartości przysłony podczas nagrywania i jest to dla niego absolutnie najważniejsza funkcjonalność, a olewa takie zalety jak duża matryca i korzyści z nią związane takie jak płytka głębia ostrości czy praca na wysokich wartościach czułości lub świetna wymienna optyka za grosze to powinien szukać kamery w ofercie innych producentów niż Sony. Ale biorąc pod uwagę możliwości twórczego nagrywania, zabawy planami, działania w słabym oświetleniu, to zestaw NEX5+adapter+manualny obiektyw 50mm o świetle F/1,4 w sumie za max. 1500zl jest naprawdę trudny do pobicia.

Wracając do tematu. Aktualizacja wniosła to co zapowiadano i mnie się funkcja peaking bardzo podoba. Miło, że wzięto pod uwagę starsze modele nexów, a nie tylko "kup nowy, to będziesz miał".

Co do kwestii technicznych to odnoszę wrażenie, że podświetlenie "lubi" jedynie pionowe krawędzie, pewnie wynika to z zasady działania pomiaru kontrastu, ale ogólnie naprawdę ułatwia życie i jestem zadowolony z update'a. Teraz mój Nex, Helios i Jupiter stały się wygodnym zestawem do używania na co dzień, bo lupka zaczęła mnie ostatnio wkurzać. Pewnie do makro czy widoczków nadal będę jej używał, ale np. do portretów czy typowych "pstryków" peaking będzie dużym ułatwieniem.

profile.country.pl_PL.title
Art-BI
Początkujący

To napisz , co tam takiego wprowadzono w tym V04, co ma realny wpływ na komfort pracy tym sprzętem. Peaking? Zdaje się, że wprowadzono go właśnie do filmowania, gdzie nie było żadnego asystenta manualnej ostrości, przecież do foto była i jest nadal "lupka" , która działa wysmienicie, więc chyba nie było sensu wprowadzać czegoś gorszego niż jest. A zatem peaking domniemam do filmu. I co z tego jak praktycznie w 90% scen nie działa, wiec prosze pisać obiektywnie, a nie że miał być V04 i jest. To jest dziecinne. Poze peakinkiem, który jest nieuzyteczny nie poprawiono kompletnie nic, co ma wpływ na jakość zdjęć lub komfort pracy. Bardzo bym prosił, aby Panowie moderatorzy zajmowali sie na tym forum moderowaniem, a nie brali zbyt często udziału w dyskusji i prowokowaniu swoimi niemerytorycznymi wypowiedziami z powodu braku rozeznania w temacie, emocjonalnych dyskusji. Jeżeli kolega kris pisze , że cyt. "Przysłona = ekspozycja? Czegoż to się człowiek dowiaduje. Do dziś wydawało mi się, że od zmiany ekspozycji jest korekcja ekspozycji."
to znaczy, że nie ma pojęcia ani o filmowaniu ani o fotografowaniu, wiec radzę ostrożnie wypowiadać się o innych i zająć się raczej moderowaniem. Rozumiem, że Wasze drugie zadanie, to bronić dobre imię firmy Sony, ale nie wprowadzajcie cenzury, a firma Sony niech zacznie się bronić porządnymi wyrobami i softami. To tak poza tematem.

Skoczek
Początkujący

To napisz , co tam takiego wprowadzono w tym V04, co ma realny wpływ na komfort pracy tym sprzętem.


Spróbuj zrobić poprawne zdjęcia portretowe obiektywem 85/F2 z ostrością na oczy ustawianą za pomocą lupki, pamiętając, żeby zachować dobry kadr. Powodzenia.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Bardzo bym prosił, aby Panowie moderatorzy zajmowali sie na tym forum moderowaniem, a nie brali zbyt często udziału w dyskusji i prowokowaniu swoimi niemerytorycznymi wypowiedziami z powodu braku rozeznania w temacie, emocjonalnych dyskusji.


Bardzo proszę o trzymanie się tematu wątku.
Cytowany wpis ma się nijak do Firmware 4.0.

Każdy kolejny offtopic będzie usuwany.

profile.country.pl_PL.title
Art-BI
Początkujący

Skoczek napisał(a):

To napisz , co tam takiego wprowadzono w tym V04, co ma realny wpływ na komfort pracy tym sprzętem.


Spróbuj zrobić poprawne zdjęcia portretowe obiektywem 85/F2 z ostrością na oczy ustawianą za pomocą lupki, pamiętając, żeby zachować dobry kadr. Powodzenia.


Wiesz co to przekadrowanie?? Firmware 04 i peaking przy portrecie NIE DZIAŁA!!! Potestuj ten peaking a potem pisz. Spróbuj wywołać peaking przy portrecie, bo ja nie mogę, moze nie potrafię. Na białym tle może sie uda, ale po co mi narzędzie, na które nie zawsze mogę liczyć. Proponuje wszystkim potestować w praniu i różnych warunkach, a dopiero pisać o tym firmware 04 i zawartym w nim peakingiem. Tylko nie testujcie na słońcu, a w słabych warunkach świetlnych, gdzieś w pomieszczeniu, bo chyba nie po to kiupiłeś 85 f2 aby robić zdjęcia na słońcu :D . Gwarantuje, że peaking nie działa.

profile.country.PL.title
bojomir
Poszukiwacz

nemesis napisał(a):

konrado1973 napisał(a):

jak znajdujesz nowe forum i rejestrujesz się to niestety na początku zawsze jestes nowy(świeży)

Ale, jak się rejestrujesz po to, żeby skrytykować oprogramowanie istniejące od godziny: Witam. Jestem tu nowy. Przygodę z firmą sony rozpocząłem w tym roku. Nowe oprogramowanie do aparatów NEX-5 potwierdza moją opinię , że tak zacofanej firmy nie spotkałem. Funkcja peaking , to jakieś żarty są. Działa jedynie na mocno kontrastowych krawędziach i najlepiej czrnych i białych. Na kolorowym obtazku gdzie nie wystęluje duży kontrast wogóle nie działa.

i to w sposób niewybredny i nieprawdziwy, to... jak to nazwać?

Tak samo postawa wyśmiewcza wobec osób postawionych na straży porządku i to zamiast konkretnych, merytorycznych przykładów (np. konkretnie - w jaki sposób działa i się reguluje wartość przysłony w tanich kamerach), a zamiast tego:
Panie Moderator, coś słabo sie Pan wsłuchuje w głosy uzytkowników. A to zdziwienie Pana co do regulacji przesłony (czyt expozycji) w tanich kamerach, też świadczy o Pana niewiedzy. Każda kamera posiadajaca tryb manualny ma taką mozliwość i większość w przedziale cenowym 1000-1500zł to posiada. Jeżeli firma sony posiada taką samą wiedzę o sprzecie konkurencji co nasz moderator, to nie dziwię się takiemu niskiemu poziomowi produktów tej firmy.

to takie forumowe "JP" (tu, chyba "JM"), czyli zwykłe chuligaństwo. :c9


O jejku, zaraz chuligan? - cóż za wrażliwość, a może mod powinien zareagować zamiast Ciebie?
konrado1973 - moim skromnym zdaniem nie jest to miejsce dla krytyki ( sam tego doświadczyłem) - spróbuj na KKMie, lub na niezależnych ( optyczne, fotopolis itd, ale i tam będziesz miał do czynienia z Szablą i jego :c68 )
Co do Nexa - jak każdy sprzęt ma swoje zalety i wady, a ja dla tych ostatnich właśnie go sprzedałem. Filmowanie?- tylko kadry statyczne, a jak chcesz coś lepszego to tylko kasety mini dv.
Przestało mnie juz interesować kto czym foci, patrzę na wyniki, i to swiadczy o człowieku a nie o sprzęcie.

profile.country.pl_PL.title
Art-BI
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

konrado1973 napisał(a):

Zapewniam cię że się mylisz.Planuje tu trochę byc chyba że admin bedzie mial inne zdanie.

Zatem witam na forum i zapraszam do konstruktywnych dyskusji, bez wycieczek osobistych. :c37

konrado1973 napisał(a):

.Reasumując v4 nie wniosło nic nadzwyczajnego

Ale zgodnie z planem - wprowadzono to, co zapowiadano wcześniej.

Chyba jeszcze żaden aparat Sony nie miał tylu nowych firmware'ów (może A700 :c18 ) - to już v. 4.0 i niewykluczone, że jeszcze jakieś będą.



To o czym to świadczy?? Że firma nie przykłada należytej staranności przy tworzeniu swoich produktów i później 15 razy je poprawia na wniosek uzytkowników. Skoro my im podpowiadamy, co ma być w aparacie, to kogo oni tam zatrudniają do pisania firmware? Rzeźników?