anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Grip i inne akcesoria do Sony A330

Tooomuss
Początkujący

Grip i inne akcesoria do Sony A330

Witam ;)

Poszukuję gripa do Sony A330 w goglach znalazłem takiego o to gripa http://www.fotofobia.pl/produkt/grip/grip-ownuser-bh-s38r-do-sony-alpha-a380-a330-a230-pilot. I teraz mam pytanie co wy sądzicie o tym gripie ?

18 ODPOW. 18
profile.country.PL.title
Rutek68
Doradca

Tooomuss napisał(a):

A jakiś inny grip by nie pasował np. do modelu a350 ( http://allegro.pl/battery-grip-pilot-hs ... 45316.html" target="_blank" target="_blank ) ?? Zrobiłem też błąd że nie popatrzyłem przed zakupem jakie są dodatki do A330.. no ale cóż już po fakcie.



Pisałem już tutaj kiedyś że miałem reklamę Sony w której jako oryginalny dodatkowy osprzęt do alfy 330 był grip nie pamiętam oznaczenia ale seria 30.Szkoda jednak że w każdej ulotce jest taka * a ona oznacza że pewne dane mogą się zmienić bo firma ciągle pracuje nad unowocześnieniami (Czy coś takiego) i te niestety uległy :smileyhappy:

kris napisał(a):

jeśli to nie problem to możesz rozważyć sprzedaż aktualnego korpusy i zakup a300. Ewentualnie, jak już zmieniać to na model wyższy np. a500. Warto się zastanowić, bo jeśli grip jest bardzo istotną kwestią to nie ma się co zastanawiać i kombinować jak koń pod górkę z tymi podróbkami, które raz działają, a raz nie.



Dlatego właśnie tak jak kris napisał , potraktowałem 330 jako poligon doświadczalny i teraz to jestem pewien czego potrzebuję i bedę chciał kupić. :smileythumbsup:

Sony 77 ob.28/2,8; 50-200/4-5,6; 35/1,8; 50/1.7; 135/2,8
Tooomuss
Początkujący

Na razie nie stać mnie na zmianę kolejnego Aparatu może za rok ;)


A teraz coś z innej półki czyli piloty do A330. Znalazłem na aukcjach dwa i teraz pytanie który lepszy ?

1. http://allegro.pl/pilot-do-sony-slt-a33 ... 89940.html
2. http://allegro.pl/prof-pilot-rmt-dslr1- ... 39293.html

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

jak dla mnie jeden jest przekombinowany, a drugi zbyt schludny :nauseated_face:
ja używam takiego: LINK
bo zarówno wyzwolenie migawki, jak i wyzwolenie z 2s opóźnieniem to dla mnie najważniejsze przyciski na pilocie. Poza tym pilocik tani i malutki.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Rutek68
Doradca

kris napisał(a):

jak dla mnie jeden jest przekombinowany, a drugi zbyt schludny :nauseated_face:
ja używam takiego: LINK
bo zarówno wyzwolenie migawki, jak i wyzwolenie z 2s opóźnieniem to dla mnie najważniejsze przyciski na pilocie. Poza tym pilocik tani i malutki.



Potwierdzam , bardzo dobry i tani

Sony 77 ob.28/2,8; 50-200/4-5,6; 35/1,8; 50/1.7; 135/2,8
Tooomuss
Początkujący

No to czas na kolejne pytanie :))

Mam zamiar kupić obiektyw do zdjęć portretowych i pytanie jest takie co sądzicie o obiektywie SONY DT 50mm F/1.8 SAM ( SAL50F18 ) ??

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Tooomuss napisał(a):

No to czas na kolejne pytanie :))

Mam zamiar kupić obiektyw do zdjęć portretowych i pytanie jest takie co sądzicie o obiektywie SONY DT 50mm F/1.8 SAM ( SAL50F18 ) ??



Portret to bardzo szerokie pojęcie. Portret może być to zdjęcie całej sylwetki, portret to może być zdjęcie modela wraz z otoczeniem (np. człowiek w pracy) jak również portret to może być popiersie lub sama twarz. Na wybór obiektywu składają się również warunki, w których przyjdzie nam fotografować a głównie chodzi o miejsce, czy jest szansa się odsunąć od modela w celu zrobienia szerszego planu.
Ja do portretu preferuję dłuższe ogniskowe, jako podstawowe polecam 85 mm i 135 mm. Przy krótszych ogniskowych robiąc typowy portret (np. samą twarz) należy uważać na przerysowania, zniekształcenia perspektywy gdyż aby wykonać zbliżenie takim obiektywem należy fotografować z niewielkiej odległości. Oczywiście portrety można robić i szerszymi obiektywami, wszystko zależy od koncepcji autora (przyznam się, że popełniłem kilka zdjęć "portretowych obiektywem 8 mm i nie wyglądają najgorzej).

profile.country.PL.title
Rodzyn104
Nowicjusz

podepnę sie pod temat może być taki pilot? Link jest nieco tańszy od wcześniej wymienionych, a zależy mi na cenie.

profile.country.pl_PL.title
majorglory
Poszukiwacz

Będzie działać z A330.

profile.country.PL.title
Rodzyn104
Nowicjusz

dzięki, właśnie zamawiam