anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Gwarancja

profile.country.pl_PL.title
destin6
Poszukiwacz

Gwarancja

Jestem nowym posiadaczem Sony A350 i zaproponowano mi w sklepie żebym przedłużył sobie gwarancje na 5 lat za około 300zł. Warto ją wykupić czy dać sobie spokój :question:

172 ODPOW. 172
kamil1114
Początkujący

To super , w takim razie zamówię sobie tą gwarancję.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

żeby nie było to ja też ten zabieg mam w planach.....
wrzucę sobie w koszta :nauseated_face:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

to szporujemy i kupujemy ;) :thumbsup:

kamil1114
Początkujący

Uważam że warto. A orientuje się ktoś , czy to jest ta gwarancja , że jak na przykład zaleje aparat , lub uszkodzę go z mojej winy to bez problemu mi wymienią na nowy ? Bo o takiej mi mówili w tym RTV euro AGD za 500zł.

profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

kamil1114 napisał(a):

Uważam że warto. A orientuje się ktoś , czy to jest ta gwarancja , że jak na przykład zaleje aparat , lub uszkodzę go z mojej winy to bez problemu mi wymienią na nowy ? Bo o takiej mi mówili w tym RTV euro AGD za 500zł.



Nie słyszałem o gwarancji jak się samemu uszkodzi :P

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

kamil1114 napisał(a):

Uważam że warto. A orientuje się ktoś , czy to jest ta gwarancja , że jak na przykład zaleje aparat , lub uszkodzę go z mojej winy to bez problemu mi wymienią na nowy ?


takie rzeczy to tylko w erze :smileyhappy:
gwarancja to naprawa sprzętu jeśli zepsuje się z winy producenta.
ja kupię tą gwarancję z tytułu BF/FF i migawki ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
kamil1114
Początkujący

Też się zdziwiłem. Może dlatego w tamtym sklepie ta gwarancja była taka droga , bo sklep dawał gwarancję na aparat.

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

kamil1114 napisał(a):

Jeżeli cena przedłużenia gwarancji wynosi 119 zł na 3 lata , tak jak pisze w cenniku ,to by się opłacało. Jak ja kupowałem aparat to w sklepie powiedzieli że cena zależy od wartości towaru i coś tam liczyli i wyszło im na 3 lata ponad 500 zł. Proszę o potwierdzenie , czy cena na pewno wynosi 119 zł na 3 lata , bo byłbym zainteresowany tą ofertą.


Przedstawiona propozycja, jest propozycją Sony Poland, a to o czym wspomniałeś, to prawdopodobnie dodatkowa oferta sprzedawcy ( „ubezpieczenie” ). Domyślam się, że być może nie jest to jasne, tak więc postaram się pomóc.

Sony Poland ( gwarant 😞

1. Każdy kupując aparat fotograficzny Sony otrzymuje gwarancję 12 miesięczną Sony Poland.
2. Przez rok od daty nabycia użytkownik lustrzanki może nabyć drugą gwarancję ( „Gwarancja Extra” ). Po upływie roku, wykupienie dodatkowej gwarancji nie jest możliwe. „Gwarancja Extra” proponowana jest na okres 3 lub 5 lat. Nie dodajemy okresu podstawowej gwarancji 12 miesięcznej do „Gwarancji Extra”. Przez pierwszy rok obie gwarancje biegną równocześnie. Nie jest również możliwe wykupienie gwarancji na okres 3 lat, a później dokupienie drugiej. Wyboru na jaki okres zostanie wystawiona „Gwarancja Extra” ( 3 lub 5 ) dokonujemy raz, w pierwszym roku od daty zakupu. Podane stawki w poprzedniej informacji są aktualne. Wpłaty dokonujemy na konto Sony Poland lub w najbliższym salonie Sony Centre czy Sony Style.

Za reklamację z tytułu gwarancji odpowiada Sony Poland.

Sprzedawca:

Nie jest gwarantem, jednak może przyjąć reklamację z tytułu gwarancji ( uprzejmość sprzedawcy ) i pośredniczyć w przesłaniu do stacji serwisowej. Natomiast sprzedawca odpowiada przed kupującym z tytułu:

1. „Niezgodności towaru z umową” przez okres 24 miesięcy, jeżeli sprzedał Konsumentowi ( zakup nie na firmę ).
2. „Rękojmi” przez okres 12 miesięcy, jeżeli nabywca zakupił sprzęt dla firmy.

kamil1114 napisał(a):

Uważam że warto. A orientuje się ktoś , czy to jest ta gwarancja , że jak na przykład zaleje aparat , lub uszkodzę go z mojej winy to bez problemu mi wymienią na nowy ? Bo o takiej mi mówili w tym RTV euro AGD za 500zł.


3. Dodatkowo wybrane sklepy ( firmy handlowe ) niekiedy oferują tzw. „dodatkową gwarancję – ubezpieczenie”, którą opłacamy w miejscu nabycia sprzętu. Koszt takiego „ubezpieczenia” jest najczęściej wyższy niż opłaty za „Gwarancję Extra” Sony Poland. Tak jak wspomniał kamil1114 może obejmować sytuacje losowe, zalania sprzętu, upadki, nawet zarysowania. Spotkałem się z taką formą przy zakupie zewnętrznego dysku do komputera. Warto wcześniej dokładnie przeczytać umowę.

Za reklamację z tytułu „niezgodności towaru z umową” lub „rękojmi” odpowiada wyłącznie sprzedawca.

Należy pamiętać, że do ewentualnej reklamacji w opisanych wyżej wszystkich przypadkach najważniejszym dokumentem jest paragon fiskalny lub faktura VAT.
Nie łączymy ( dodajemy ) różnych form, np. gwarancja ( 12 miesięcy ) + „niezgodność towaru z umową” ( 24 miesiące ). Jako nabywcy sprzętu, wybieramy formę reklamacji, tzn. reklamujemy z tytułu gwarancji lub „niezgodności ...”.

Mam nadzieję, że pomogłem w zrozumieniu różnych form reklamacji. Jeżeli jednak miałbyś jakieś wątpliwości, pytaj proszę, warto wyjaśnić wszystko wcześniej.

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
OsiRis-----
Początkujący

ok.

zawieranie dwóch umów na jeden okres jest jakby niezgodne z interesem konsumenta (gdyż nic dodatkowo nie otrzymuje) a tym samym niezgodne z zapisami w KC (równość stron, dobra wiara, itd.) w pierwszych 12 mc ma obowiązek świadczyć gwarancję a dodatkowo wykupując chcę ew, zabezpieczyć produkt na kolejne lata ale i tak nic więcej tym samym nie dostane przez pierwszy rok.
ciekaw jestem co na to UOKIK.
produkt-gwarancja jaką kupuję jest na 3 lata 36 mcy tak jak piszesz RASTIX
czyli powinno być zapisane przedłużenie standardowej gwarancji "do 3 lat" lub o 24 miesiące+standardowa.
no ale jak widzimy mamy niezły PijaR marketingowy w sony i zamieszanie jak z oznaczeniami pamięci CF

profile.country.PL.title
ufosan-----
Poszukiwacz

kamil1114 napisał(a):

Uważam że warto. A orientuje się ktoś , czy to jest ta gwarancja , że jak na przykład zaleje aparat , lub uszkodzę go z mojej winy to bez problemu mi wymienią na nowy ? Bo o takiej mi mówili w tym RTV euro AGD za 500zł.



Swego czasu, jak kupowałem u nich lampkę (nie wiem czy teraz, bo dawno u nich nic nie kupowałem), Rtv Euro Agd oferowało wspólnie z Cetelem Bankiem wykup dodatkowego ubezpieczenia, w cenie uzależnionej od wartości towaru, zabezpieczającego przed "wszystkimi" ewentualnościami. Nie za bardzo chciało mi się wierzyć w te "wszystkie", dlatego też nie zdecydowałem się na jego wykup.