anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

ILCE-6000 Camera Error.

profile.country.PL.title
kotopies
Poszukiwacz

ILCE-6000 Camera Error.

Witajcie,

Od niedawna jestem posiadaczem aparatu Alfa ICLE-6000 i to jest mój pierwszy aparat marki Sony (jednak nie pierwszy aparat z wymienną optyką, wcześniej bazowałem na Pentaxach).

Od początku jego posiadania mam problem z robieniem zdjęć, ponieważ przy próbie wykonania zdjęcia, na ekranie pojawia się komunikat: "Camera Error. Turn power off then on.".

Aparat daje się wyłączyć dopiero przez wyjęcie zasilania. 

Próbowałem już różnych kombinacji, z dwoma obiektywami Sony (16-50 model: SELP1650, 55-210 i model: SEL55210), oraz wymieniałem też kartę pamięci (DS, też firmy Sony). 

Czy ktoś z Was już spotkał się z takim problemem, czy ktoś z Was ma na ten problem rozwiązanie?

P.s.

Pozdrawiam

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Chyba czeka Cię wizyta w serwisie.

profile.country.PL.title
OczeK666
Poszukiwacz

Z tego co się dowiedziałem to dość powszechny problem z migawką. Występuje nawet w nowych A6xxx ale również w A7xxx. Tylko wymiana migawki w serwisie sony.

profile.country.PL.title
Ruxpin.
Użytkownik

Taki problem występuje też przy nieoryginalnej baterii - masz oryginał czy zamiennik?

profile.country.PL.title
OczeK666
Poszukiwacz

Mam obie baterie i oryginał i zamiennik. Tak jak  i obiektywy mam kitowy SELP1650 i inne również.

Problem występuje przy obu bateriach i z każdym obiektywem i bez obiektywu również.

Chyba nie sugerujesz że korzystanie z innej baterii fizycznie uszkadza migawkę?

profile.country.PL.title
Ruxpin.
Użytkownik

Uszkadzać - nie uszkadza. Oczywiście, że nie. 

Natomiast miałem przygodę z baterią "zamiennikiem", nomen omen najdroższej na rynku firmy produkującej zamienniki polegającą na tym, że po włożeniu baterii aparat wykonywał jedno, dwa (różnie) zdjęcia, po czym pojawiał się komunikat o usterce, który można było obejść wyłącznie wyjęciem i ponownym włożeniem baterii, lub - w drugiej wersji - pojawiał się komunikat, że akcesorium jest niezgodne z aparatem i jego wykorzystywanie może uszkodzić urządzenie, a pod komunikatem do wyboru OK lub Anuluj. Po kliknięciu OK aparat się wyłączał i znów trzeba było wyjąć baterię i włożyć od początku. Jeśli wybrałem Anuluj, to wszystko dalej pracowało, tyleż tylko, że nie pojawiał się procentowy wskaźnik poziomu baterii, a tylko ikonka z kreskami.

Działo się to wszystko na jednej tylko baterii zastępczej (na oryginale nie).

Baterię mi wymieniono i problem znikł.

profile.country.PL.title
OczeK666
Poszukiwacz

Zamiennik który używam to Duracell DR9954, nie zauważyłem jakiejkolwiek różnicy w pracy pomiędzy nią a oryginalną ale dzięki za info będę czujny.

Na ten moja Ilcia wędruje do proclubu na naprawę gwarancyjną. Ciekawe ile im zejdzie.

Trochę się też boje o nią po przeczytaniu opinii w internecie...

Majsterek
Poszukiwacz

Wejdź w ustawienia aparatu i znajdz ustawienie ( pierwsza kurtyna migawki) ustaw na - wył.

Posiadam Sony Nex 5 i taki sam problem u mnie występuje ale tylko gdy robię zdjęcia przy niskiej temperaturze.

profile.country.PL.title
OczeK666
Poszukiwacz

U mnie konieczna była naprawa i wymiana migawki, na szczęście na gwarancję się jeszcze załapałem.

Screenshot_15.jpg