anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

jak ten af działa ?

pejotr
Początkujący

jak ten af działa ?

Moje zdolności do pojęcia zasady działa AF są chyba zbyt małe żeby to zrozumieć. Chodzi o zdjęcia przy bardzo ograniczonym świetle, kiedy teoretycznie aparat powinien sobie postrobować żeby ustawić ostrość. I moje pytanie brzmi, czy w trybie półautomatycznym/manualnym istnieje możliwość zrobienia ostrego zdjęcia z wykorzystaniem AF w słabych warunkach oświetleniowy ale BEZ użycia lampy błyskowej ? Tzn. niech sobie pomierzy, ale ostatecznie przy robieniu zdjęcia nie błyska. Jest to możliwe?

5 ODPOW. 5
antonzztop
Początkujący

W bardzo ciemnych pomieszczeniach ja sobie radzę właśnie przy użyciu lampy błyskowej do ustawienia ostrości. Jak Af złapie to wtedy zamykam lampę i focę...

pejotr
Początkujący

o w misia, co za bez sens... a wystarczyłoby trochę zmienić soft, tak żeby jak mu brakuje światła do pomiaru korzystał z lampy zawsze (jak zamknięta niech sam sobie podnosi) gdy ma to włączone, a w Trybie błysku można było wyłączyć błysk lampy mimo że jest podniesiona i było by znacznie lepiej i logiczniej :(
może jest jakiś alternatywny soft do sonyego, do canona gdzieś widziałem ;)

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

w F-828 była taka opcja podświetlania czerwonym światłem jak było słabe światło i moim zdaniem było to rewelacyjne rozwiązanie , AF zawsze łapał mi ostrość.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

to "Czerwone światło" z tego co wiem, to był laser.
Niestety są pewne dyrektywy, które zakazują stosowania tego "światła".
Trochę szkoda. Bo z tego co wiem - sprawdzało się to kapitalnie.
Teraz wyższe modele (http://img33.imageshack.us/img33/4197/salpha1297027.gif700/900) mają lampkę do podświetlania. Dobrze się to sprawuje.
Co do http://img33.imageshack.us/img33/4197/salpha1297027.gif200/300/350 - warto zainwestować w lampę zewnętrzną (jak do każdego aparatu). Wykorzystuje ona (nawet w trybie "wył. błysku" ) swoją czerwoną lampkę do podświetlania. Dzięki czemu AF sprawniej działa w trudnych warunkach oświetleniowych

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
pejotr
Początkujący

yhym a więc tak to wygląda, a te starsze lampy minoltowe będą współpracowały z af z alfy ? bo te nowe lampy sonego to ciut za drogie są jak na moje początki z fotografowaniem lustrem.
Gdzieś wydaje mi się że czytałem że ludzie na tej stopce montują samą taką diodkę do pomiaru, ma szanse to działać i gdzie ewentualnie można to dostać?