anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

karty SD - SONY A7 III

profile.country.PL.title
tomasz_cz
Poszukiwacz

karty SD - SONY A7 III

Witajcie, Tom mój pierwszy post :slight_smile:

Mam SONY A7 III  i zastanawiam się w jakie karty pamięci go wyposażyć.

 

Pytanie 1 - czy karta  UHS-I V30 (zapis do 90MB/s) jest wystarczająca do nagrywania w 4K ?

 

Pytanie 2 - W jaki sposób działa bufor? Chodzi mi o to czy jest sens, aby kupić szybką kartę UHS-II do slotu 1 i UHS-I do slotu 2? Czy ta druga wolniejsza karta nie będzie spowalniała całego układu? A może to działa w ten sposób że dane z buforu są najpierw przenoszone na kartę a dopiero potem kopiowane na kartę w slocie 2?

 

Pytanie 3 - Czy zdarzyło się by był jakiś problem z Sandiskiem? Były takie wpisy ale jednocześnie w innych miejscach te karty są rekomendowane. 

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Dzień dobry @tomasz_cz

Myślę, ze ktoś z forumowiczów zaraz zgłosi się z pomocną odpowiedzią, a puki co, przekazuję dane kontaktowe do Sony Support:

https://bit.ly/2EOGAvy
lub
https://bit.ly/2t8AqP9
Pozdrawiam serdecznie, Agnieszka_J
 

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

1. wystarczy zerknąć do instrukcji, ale proszeo to info :Do nagrywania filmów w formacie XAVC S wymagana jest karta pamięci SDHC/SDXC klasy 10 lub wyższej. Do nagrywania z prędkością 100 Mb/s wymagana jest karta z klasą szybkości co najmniej UHS 3"

2. generalnie szybkość karty ma znaczenie, bo szybciej opróżnia się wtedy bufor, a to oznacza, że szybciej będziesz mógł zrobić kolejną serie zdjęć.

3. Karty Sandiska są bardzo często podrabiane dlatego warto robić zakupy w znanych sklepach, a nie na allegro, będzie drożej, ale karta powinna być ok.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


@pawelszymanski6  napisał(a):

 

2. generalnie szybkość karty ma znaczenie, bo szybciej opróżnia się wtedy bufor, a to oznacza, że szybciej będziesz mógł zrobić kolejną serie zdjęć.


Prawda, ale w pewnym momencie wąskim gardłem okaże się magistrala i super szybka karta nie będzie wykorzystana w pełni jej możliwości.