anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kłopoty z elektroniką A300

Par_Dez
Początkujący

Kłopoty z elektroniką A300

Witam !
Nie wiem co może być przyczyną następujących usterek :
1) Od pewnego czasu występują kłopoty ze złapaniem prawidłowej ostrości , charakteryzowało się to tym że przy tej samej odległości , tej samej przysłonie i ogniskowej , tych samych warunków oświetleniowych - w serii np.5 zdjęć ostrość raz była prawidłowa , raz nie - pomimo że zarówno na LCD jak i w wizjerze było potwierdzenie , ten sam obiekt o dobrym kontraście.
2) Teraz aparat momentami głupieje - nie pokazuje przysłony(tylko kreski) , kręci mordką nawet przy wyłączonym AF i przełączniku ustawionym na MF zarówno w obiektywie (18-55 SAM) , ale to samo dzieje się w kitowym 18-70.Gdy włączę i wyłączę aparat wraca do normy , lecz nie na długo i w dalszym ciągu ostrość ustawiana jest według "widzimisię" aparatu.
3) Na stykach obiektywu (18-55) zaobserwowałem że któryś bolec w aparacie trze o rowek w obiektywie i styki.Obeznani w temacie chyba wiedzą o czym piszę.Może mi się udać zrobić zdjęcie tego obiektywu od strony styków , ale wątpię.
4) Będąc na giełdzie Foto w Warszawie chciałem kupić adapter do Jupitera 9 z potwierdzeniem ostrości i gdy wkręciłem adapter na ten obiektyw i założyłem go z pewnym oporem do aparatu , to nie pokazywał potwierdzenia ostrości(tej zielonej kropki) , czym nawet był bardzo zdziwiony sprzedający , czy może być tak , że właśnie ten adapter mógł coś poknocić w aparacie ? Ma on jak mi wiadomo oprogramowany chip.
Reasumując - jeżeli ktoś mi będzie mógł doradzić czy warto dawać aparat do serwisu - bo nie wiem ile to może kosztować.Sądząc z opisów na forum to potrafią rypać nie liche ceny za swoje usługi.
Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi wszystkich zorientowanych w temacie.

21 ODPOW. 21
profile.country.pl_PL.title
frankohlanko
Początkujący

Tak z ciekawości... Gdy już pozbędziesz się problemu, mógłbyś napisać tutaj co dokładnie było nie tak?/co ci powiedzieli panowie z Żytniej?

Par_Dez
Początkujący

Oczywiście odpowiem.