anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kupiłem a6400 do filmów ale jak dotąd nic mi sie nie udało poza filmem w trybie automatycznym.

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
hajduk1
Użytkownik

Kupiłem a6400 do filmów ale jak dotąd nic mi sie nie udało poza filmem w trybie automatycznym.

No właśnie na pewno ma w miare mikrofon.O łacznosci wifi mozna pomarzyć, o nfc również jedynie łaczy się przez bluetooth.Czy to mam pecha?

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Ruxpin.
Użytkownik

Nie zrażaj się!

 

Uwierz: mam RX100M7, A6400 i A7c - trochę było zamieszania na początku i odkrywania o co w tym wszystkim chodzi, natomiast jak już zrozumiałem zawikłane (rzeczywiście)  funkcjonowanie aplikacji w telefonie we współpracy z aparatami, to wszystko mi działa idealnie i jestem bardzo zadowolony. 

 

Poświęć temu jakieś popołudnie i popróbuj - musi się udać.

 

Korzystałem z tych funkcji na poprzedniej generacji Androida i korzystam na bieżącej - bez  problemu. Czasem coś się zwiesi i trzeba przeważnie telefon zrestartować ale potem już działa jak brzytwa.

 

Mam poparowane aparaty i z telefonem i z komputerem, a nawet w przypadku A7c bezpośrednio z serwerem - cały proces przerzucania materiału z aparatów na komputer i telefon dzieje się bez angażowania mojego czasu i percepcji. 

 

Postaram się znaleźć jakiś spokojniejszy moment i rozparuję jeden z moich aparatów, a następnie przeprowadzę całą konfigurację krok po kroku opisując to dla Ciebie, to może znajdziemy gdzie tkwi Twój błąd.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12
profile.country.PL.title
Mar_Jan
Użytkownik

W prawdzie nie mam a6400, ale zauważyłem, że instrukcje, jakie dostarczane są użytkownikom, są dość oszczędne w opisy. Czy korzystałeś z helpguide?

https://helpguide.sony.net/ilc/1810/v1/pl/index.html

profile.country.PL.title
hajduk1
Użytkownik

Korzystam ale problem polega na jakis głupotach.Na przykład... chce sparować po wifi smartfon i aparat.aparat podaje dane i moge na smartfonie podać ssid ale nie ma jak wpisać hasła.Aktualizacja oprogramowania wymaga potwierdzenia licencji tylko nie ma zadnego miejsca gdzie mozna to zrobić.

 

profile.country.PL.title
Mar_Jan
Użytkownik

@hajduk1 

Wskazany Ci przeze mnie heplguide zawiera opisy ustawień związanych z łączeniem aparatu ze smartfonem. Jest tam też mowa o aplikacji na smartfona do komunikacji z aparatem: PlayMemories Mobile (nowa wersja nazywa się obecnie Imaging Edge Mobile). Ale jeśli wykonujesz poprawnie wszystko, jak tam jest, i nie wychodzi, to niech najlepiej wypowiedzą się twórcy oprogramowania aparatu - co ewent. robisz źle i co powinieneś z tym zrobić - punkt po punkcie.

A masz prawo od nich tego oczekiwać, bo sami w helpguide napisali: „Z uwagi na przyszłe aktualizacje, procedury obsługi lub wyświetlane ekrany mogą ulegać modyfikacjom bez powiadomienia.” Nawet dziwię się, że się jeszcze do tej pory nie odezwał ktoś z Community Team.

profile.country.PL.title
Ruxpin.
Użytkownik

Cześć - słuchaj, faktycznie jest kilka kruczków w obsłudze i menu Sony (również A6400) ale jak to wszystko zrozumiesz, to okaże się dość banalne. Miałem w przeciągu dwóch lat dwukrotnie A6400 - pierwszy, kupiony zaraz po premierze sprzedałem niespełna rok później zamieniając na EOS-a RP. Jednak po pół roku zatęskniłem za tą alfą, bo jak na swoje rozmiary ma naprawdę imponujące możliwości - kwestia tylko się zrozumieć i polubić z menu.

 

Napisz w czym konkretnie masz problem - na ile będę umiał chętnie pomogę. I nie denerwuj się, bo faktycznie sporo ustawień jest nielogicznych, zaś instrukcje pisane są po łebkach i pomijają ważne aspekty. 

profile.country.PL.title
hajduk1
Użytkownik

Cześć.No zapoznaje sie z nim i mam problem jaki obiektyw kupić do filmowania koni na odległosciach do 40-50 metrów.To pierwszy problem mojej niewiedzy.Drugi to czy jest mozliwe w czasie filmowania przełączyć S&Q i wrócić. na 4k?.Instrukcja jest dobrze napisana tylko czasem nie rozumiem określeń.Do tego jest interaktywna i trudno jakoś sensownie wydrukować.Używałem i uzywam Sony hdr-fx 1000 i Olympusa omd-EM5.Dzięki instrukcji Sony zrozumiałem okreslenia instrukcji Olympusa.Sony kupiłem ze wzledu na 4k ale do filmow sredni bo często gubi ostrość.Robię filmy szkoleniowe no i musza być montowane z najmniejszą mozliwa iloscią cięć.Za filmy nie dostaję wynagrodzenia bo to tylko wsparcie dla działalnosci żony wiec budżet mam dość ograniczony.W kamerze jest bardziej przejrzysta instrukcja i za pomoca dedykowanego przycisku mozna nagrać zwolnienie ale tylko na 6 sekund i potem sama wraca do filmu.W alfa6400 nie wiem czy jest to mozliwe.I jeszcze poszukuję opinii o celowosci kupienia adaptera sony do zamontowania tańszych obiektywów Sony a i Minolty.Będę wdzięczny za wszelkie porady.

profile.country.PL.title
hajduk1
Użytkownik

Coś źle napisałem bo przy filmowaniu traci ostrość Olympus a nie Sony.Przepraszam za błąd.

 

profile.country.PL.title
hajduk1
Użytkownik

Dziś pojawił się nowy problem.Znów nie dało sie połączyć po nfc-martwe jak grzyb i komunikat o androidzie 9.Więc pomyslałem o aktualizacji i w efekcie straciłem wszystkie wiadomości.Może do aparatu sony jest potrzebny inny smartfon niż mój.Dwa dni temu sie połączył a dziś nie.W takim drewniaku bez stabilizacji sterowanie ze smartfona byłoby przydatne. by go nie dotykać.Mam ten telefon i ze wszystkim sie łączył i tylko z tym aparatem ma problem.Może ktoś potrafi mi pomóc czy może smartfon samsunga byłby nowocześniejszy?I jeszcze jakie mam mieć oprogramowanie na xperii?Straciłem 3 godziny na odzyskiwanie plików, nic nie zrobiłem pza dostarczxeniem sobie kłopotów i to powaznych.

 

profile.country.PL.title
Ruxpin.
Użytkownik

Dość to jest specyficznie obsługiwane przez menu aparatów Sony.

Musisz zacząć od wyłączenia wszelkich innych połączeń (zdalne sterowanie PC = WYŁ., wyślij do komputera = WYŁ) natomiast włączyć "Steruj ze smartfonu" (WŁ.)

W takiej sytuacji uruchomienie aplikacji w telefonie i dotknięcie właściwych miejsc urządzeń (bok z rękojeścią aparatu i plecki telefonu) powinno doprowadzić do połączenia. Oczywiście jeśli masz włączone NFC (ikonka jakby "N" położona na górze wyświetlacza musi się świecić).

Zauważyłem, że lepiej się to łączy jeśli masz sparowany telefon z aparatem przez BT. 

Czasem jest jednak tak, że nie chce się połączyć i koniec. Trzeba ponownie uruchomić telefon i to przeważnie pomaga. 

Najczęściej jednak błędem jest NIE wyłączenie pozostałych połączeń np. z PC lub nie WŁĄCZENIE "Steruj ze smartfonu".

profile.country.PL.title
hajduk1
Użytkownik

No niestety zadna opcja nie działa.Jedno co sie udaje to widzi smartfon po bt ale z tego nic nie wynika