anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Lampaw a330

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
ASTEC-----
Początkujący

Lampaw a330

Witam wszystkich

Mam pytanie do użytkowników a330 a dokładnie chodzi o lampę wbudowaną. Czy w momencie nastaiwiania ostrości czy wasza lampa daje już błysk i czy słychać jest przy tym "odgłos" przypominający jak by przepływ prądu taki jak by trzask? u mnie tak jest i zastanawiam sie czy to jakas usterka czy tak po prostu ten model tak ma. I drugie pytanie czy w pomieszczeniach ciemnych np. wieczór i pokój oświetlony tylko lampą wisząca to czy u was lampa reaguje bardzo wolno? bo u mnie to koszmarnie wolno.Szykuje sie do zakupu lampy zewnętrznej Sony HVL-F43AM czy z tym aparatem jest w pełni kompatybilna?Będę wdzięczny za zainteresowanie tematem

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Tak, lampa HVL -F43 am jest w pełni kompatybilna z A330. Wszystkie funkcje lampy jak i aparatu działają tak jak trzeba.

Co zaś tyczy się lampy wbudowanej to lampa ta jest również tzw. wspomagaczem, podświetleniem autofokusa. Ułatwia to w trudnych warunkach oświetleniowych ustawić ostrość. Gdy naciskasz spust chcąc nastawić ostrość lampa zaczyna błyskać przez chwilę oświetlając obiekt i powodując, że jest jaśniej a więc AF może zadziałać. W słoneczny dzień, na dworzu lampa nie zadziała w trybie wspomagania AF. Natomiast to bzyczenie to jest właśnie wyzwalanie kilku / kilkunastu błysków następujących po sobie w bardzo krótkim odstępie czasu (gdy się wsłuchasz to nawet pojedynczy błysk daje efekt dźwiękowy, dokładnie taki sam efekt daje kilka błysków tylko, że wyzwalane w krótkim czasie z dużą częstotliwością dają wrażenie bzyczenia). To jest normalne zachowanie się aparatu.

A w odpowiedzi na drugie pytanie: co to znaczy, że lampa reaguje wolno? Według mnie wszystko odbywa się w swoim rytmie, zgodnie z nastawionymi wartościami na aparacie dostosowanymi do warunków oświetlenia fotografowanej sceny. Może dokładniej opisz co jest niepokojącego przy ciemnych scenach i w jakich trybach pracuje aparat (może zdjęcie przykładowe z EXIF-em).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Tak, lampa HVL -F43 am jest w pełni kompatybilna z A330. Wszystkie funkcje lampy jak i aparatu działają tak jak trzeba.

Co zaś tyczy się lampy wbudowanej to lampa ta jest również tzw. wspomagaczem, podświetleniem autofokusa. Ułatwia to w trudnych warunkach oświetleniowych ustawić ostrość. Gdy naciskasz spust chcąc nastawić ostrość lampa zaczyna błyskać przez chwilę oświetlając obiekt i powodując, że jest jaśniej a więc AF może zadziałać. W słoneczny dzień, na dworzu lampa nie zadziała w trybie wspomagania AF. Natomiast to bzyczenie to jest właśnie wyzwalanie kilku / kilkunastu błysków następujących po sobie w bardzo krótkim odstępie czasu (gdy się wsłuchasz to nawet pojedynczy błysk daje efekt dźwiękowy, dokładnie taki sam efekt daje kilka błysków tylko, że wyzwalane w krótkim czasie z dużą częstotliwością dają wrażenie bzyczenia). To jest normalne zachowanie się aparatu.

A w odpowiedzi na drugie pytanie: co to znaczy, że lampa reaguje wolno? Według mnie wszystko odbywa się w swoim rytmie, zgodnie z nastawionymi wartościami na aparacie dostosowanymi do warunków oświetlenia fotografowanej sceny. Może dokładniej opisz co jest niepokojącego przy ciemnych scenach i w jakich trybach pracuje aparat (może zdjęcie przykładowe z EXIF-em).

profile.country.pl_PL.title
ASTEC-----
Początkujący

Dzięki za wyjaśnienia bo już sie niepokoiłem że ten dźwięk to coś niedobrego.Rzeczywiście w słabym oświetleniu dłużej to trwa natomiast w innych sytuacjach radzi sobie dobrze. Dzięki za wyjaśnienia jeszcze raz