anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Luzy między obiektywem a body a6500

profile.country.PL.title
Chanelzeg
Poszukiwacz

Luzy między obiektywem a body a6500

Od kilku dni jestem posiadaczem kompletu Sony a6500 i obietywu Sony 100-400 GM. Zauważyłem, że używając niewielkiej siły jestem w stanie przesunąć już zapięty obiektyw względem body aparatu. Przesunięcie jest minimalne, ale jest. Czy to normalne? Wcześniej posiadałem aparaty z wymienną optyką innej firmy i obiektyw z body tworzył jednolitą całość. Niestety nie mam innych obiektywów i nie jestem w stanie powiedzieć czy ten problem by występował z innymi obiektywami.

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Chanelzeg
Poszukiwacz

Zapomniałem dodać, że nie chodzi o chybotanie, ale o przesunięcie rotacyjne prawo-lewo.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, nie mam tak dużych obiektywów do swojej a6300, ale jak miałem a77, to 70-400g miało lekki luz na bagnecie było to związane z blokadą bagnetu, która nie może być idealnie spasowana, bo byłby wtedy problem z zapięciem i odpięciem obiektywu. Bagnet A i E są dosyć podobne więc jeśli ten luz jest niewielki i tylko w osi obrotu bagnetu, to bym się tym kompletnie nie przejmował.

profile.country.PL.title
Chanelzeg
Poszukiwacz

Dziękuję za odpowiedź. Dzisiaj zrobiłem test zdjęć i nie wychwycilem żadnej różnicy w jakosci w zależności od przesunięcia więc nie ma się co czepiać.