anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Manual Focus w A300

oldguest
Początkujący

Manual Focus w A300

Czy ktoś ma jakiś patent na korzystanie z manualnego focusa w A300/350?
Na LCD przez Liveview nie daje rady, a przez wizjer też nie daje rady, niewiele widać :( Na prawdę tęsknię za moim Zenitem, duży porządny wizjer i matówka ze splitem - tam ustawianie porządanej ostrości to moment.


fr@nek

26 ODPOW. 26
profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

a nie używasz obiektywu f/5.6? na 50/1.4 da się spokojnie ostrzyć :-)

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

gnembon napisał(a):

a nie używasz obiektywu f/5.6? na 50/1.4 da się spokojnie ostrzyć :-)


ja używam z dwoma obiektywami m42 i nawet przy 8 da się wyostrzyć fakt nie da się w kilka sekund ale się da ;)

Creatoor
Początkujący

pawelszymanski6 napisał(a):


ja używam z dwoma obiektywami m42 i nawet przy 8 da się wyostrzyć fakt nie da się w kilka sekund ale się da ;)


Prawda. Ostatnio robiłem zdjęcia zwierciadłem M42 500mm z podpiętymi dwoma konwerterami x2. To była jazda :smileyredface: ! Ale udało się wyostrzyć. Jeśli problem jest aż tak uciążliwy to poważnie radzę zastanowić się nad okularem powiększającym FDA-M1AM.
Choć z ręką na sercu przyznam, że Zenith był dobry pod tym względem (12XP). Nie tęsknię za nim, bo jeszcze go mam :smileyhappy: ... i używam gdy klient życzy sobie zdjęcia na diapozytywach (a czasem się zdarza).

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

zawsze można się szarpnąć i kupić a900
tam wizjer jest lepszy niż w zenicie ;-)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
oldguest
Początkujący

Kris i Gnembon - doceniam wasz humor, ale liczyłem na poważniejsze odpowiedzi. Chodziło mi o to że może ktoś zna jakiś trick dzięki któremu można złapać szybko manualnie ostrość w trudnych warunkach, albo z obiektywem który nie ma AF.

Creatoor - ten okular powiększjący brzmi zachęcająco, jednak cena jego jest nie mała. Czy ktoś go stosuje? Jeśli tak to proszę o opinie, czy na prawdę spełni moje oczekiwania?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

no właśnie taki powiększalnik do wizjera będzie dla Ciebie w sam raz :D

w moim przypadku odpada, bo mam okulary....no i nie ostrzę manualnie

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Tylko pamiętać należy, że to ustrojstwo powiększa tylko środek kadru, nie robi sie z tego telewizor 40" z całego obrazu. Ale do pomocy w ostrzeniu jak najbardziej się nada.

------------------------------
fotoamator
oldguest
Początkujący

kris napisał(a):

no właśnie taki powiększalnik do wizjera będzie dla Ciebie w sam raz :D

w moim przypadku odpada, bo mam okulary....no i nie ostrzę manualnie



Przecież wizjer ma korekcję dioptrii, czyżbyś miał aż taką wadę wzroku że nie mieścisz się w zakresie kortekty?!

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

moja sugestia tyczy się tego, że osoba korzystająca z okularów nie może zbliżyć oka tak blisko jak osoba, która okularów nie nosi http://klubkm.pl/forum/images/smilies/sorry.gif

sprawdzałem taki powiększalnik w a700 i mając okulary na nosie nie bardzo dostrzec można było jakąś różnicę ;)

ale bez okularów kiedy oko było odpowiednio blisko było już lepiej :D


a ja ściągać okularów do każdego zdjęcia nie zamierzam - bo jest to dla mnie niewygodne - zwłaszcza jak się często przykłada do oka aparat i zaraz odciąga.....
np. na sesji zdjęciowej......czy na ulicy

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer