anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Mapowanie matrycy - jasne pixele...noromalne???

profile.country.pl_PL.title
3218-----
Początkujący

Mapowanie matrycy - jasne pixele...noromalne???

Witam
Po wykonaniu jednej z fotek zauważyłem http://img24.imageshack.us/img24/9503/dsc01479k.jpg
3 jasne pixele...po powiększeniu
czy to noromalne ??? Co sądzicie....
Oddać aparat do serwisu...czy przy takich ustawieniach jest to jak najbardziej w normie....

23 ODPOW. 23
profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

norbertus20 napisał(a):

Bez żadnego powiekszenia , 4 widzę ;)


To nie wiem jak to zrobiłeś, bo hotpiksele przez to, że są takie małe - widac je dopiero 1:1 i to przy wprawnym oku. Czyżby to nie gwiazdy na niebie?

profile.country.pl_PL.title
3218-----
Początkujący

gnembon napisał(a):

norbertus20 napisał(a):

Bez żadnego powiekszenia , 4 widzę ;)


To nie wiem jak to zrobiłeś, bo hotpiksele przez to, że są takie małe - widac je dopiero 1:1 i to przy wprawnym oku. Czyżby to nie gwiazdy na niebie?



nie to nie gwiazdy...widać je 2 po lewej części i jeden na górnym prawym sektorze ...tak bym to ujął

Alf300
Początkujący

gnembon napisał(a):

norbertus20 napisał(a):

Bez żadnego powiekszenia , 4 widzę ;)


To nie wiem jak to zrobiłeś, bo hotpiksele przez to, że są takie małe - widac je dopiero 1:1 i to przy wprawnym oku. Czyżby to nie gwiazdy na niebie?



A ja myślę że to zależy od naszego monitora ... Ja bez powiększenia też widzę 4 w tym 3 pomarańczowe/czerwone i jeden niebieski . Po powiększeniu do 1:1 widać ich aż 7

Niestety ale nasze monitory są różne i czasami odbiór zdjęć też może być różny

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Alf300 napisał(a):

Niestety ale nasze monitory są różne i czasami odbiór zdjęć też może być różny


Proszę... jedyne co to możesz mieć różnice w kolorach i przejściach tonalnych. To sa kwestie czysto techniczne, przy dobrym zdjęciu w zasadzie pomijalne. ;)

profile.country.pl_PL.title
3218-----
Początkujący

no dobrze ale macie tak samo u siebie ???

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

a zrobiłeś to o czym ja pisałem ?

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
3218-----
Początkujący

kris napisał(a):

a zrobiłeś to o czym ja pisałem ?



nie musiałem....fotki były robione 31-go ....a wczoraj był pierwszy ;) więc może dziś się wybiorę i spr.

profile.country.pl_PL.title
3218-----
Początkujący

Taką odpowiedź otrzymałem od SONY...

"Autoryzowane Centrum Serwisowe Sony jest zobligowane do sprawdzania martwych pikseli aparatu przy ustawieniach ISO 1600 i czasie naświetlenia 1 sekunda. Gdy przy takich ustawieniach aparat nie wykazuje martwych pikseli, sprzęt uznawany jest za sprawny."

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Taką odpowiedź otrzymałem od SONY...

"Autoryzowane Centrum Serwisowe Sony jest zobligowane do sprawdzania martwych pikseli aparatu przy ustawieniach ISO 1600 i czasie naświetlenia 1 sekunda. Gdy przy takich ustawieniach aparat nie wykazuje martwych pikseli, sprzęt uznawany jest za sprawny."



Ale to nie sa martwe pixele, tylko gorące pixele.

profile.country.pl_PL.title
3218-----
Początkujący

Lajam napisał(a):

Taką odpowiedź otrzymałem od SONY...

"Autoryzowane Centrum Serwisowe Sony jest zobligowane do sprawdzania martwych pikseli aparatu przy ustawieniach ISO 1600 i czasie naświetlenia 1 sekunda. Gdy przy takich ustawieniach aparat nie wykazuje martwych pikseli, sprzęt uznawany jest za sprawny."



Ale to nie sa martwe pixele, tylko gorące pixele.



to że nie są to martwe pixele... to mnie to cieszy....
ale czy gorące - hot pixels pojawiają się zawsze w tym samym miejscu ??? :smileyrolleyes: