anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Monitor CLM-FHD5 oraz akumulator NP-FZ100

profile.country.PL.title
przemasek
Poszukiwacz

Monitor CLM-FHD5 oraz akumulator NP-FZ100

Witajcie.

 

Kupiłem zewnętrzny monitor do A7III. Jako zapas do aparatu kupiłem do niego drugą baterię NP-FZ100. Czy jest możliwość wpięcia jej do monitora podglądu? Jest jakiś adapter do tego? Idalnie wykorzystałbym swoje zasoby i nie musiał dokupować osobnej baterii. Pomoc w tym temacie mile widziana 🙂

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć, nie ma takiej możliwości, a przynajmnie o żadnym adapterze nie słyszałem.

Źródła zasilania dla tego monitora to: 1. Zasilacz sieciowy AC-PW10AM / 2. NP-FW50 (do 60 min) / 3. NP-FM500H (do 120 min) / 4. NP-FV50 (do 50 min) / 5. NP-FV70 (do 130 min) / 6. NP-FV100A (do 300 min).

profile.country.PL.title
przemasek
Poszukiwacz

Dzięki. Wielka szkoda, że Sony o tym nie pomyślało szczególnie, że mocno promują te sprzęty jako komplet. Trzymam za nich kciuki, że adapter powstanie. 

profile.country.PL.title
przemasek
Poszukiwacz

Zapytam przy okazji. Czy któryś z tych akumulatorów będę mógł naładować w NPA-MQZ1K? Może też przez jakiś adapter?

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Niestety, ale ten zasilacz/ładowarka przeznaczone są do akumulatorów serii Z - NP-FZ100. Jest możliwość zastosowania tego adaptera do zasilania sprzętów wykorzystujących akumulatory serii W, jednak nadal potrzebujesz NP-FZ100.

profile.country.PL.title
przemasek
Poszukiwacz

Niestety mimo iż mogę użyć zasilacza z dołączonym modułem W to przy próbie umieszczenia go w adapterze monitora zwyczajnie nie domyka się zatrzask (kabel przeszkadza) i ładowarka która jest stworzona do rozwiązań wideo niestety odpada przy współpracy z akcesorium do wideo. Szkoda. Może SONY to czyta i zaradzi.

Wysłane z iPhone'a
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Jest to adapter stworzony zarówno do zjęc jak i filmów i jego głównym zadaniem jest zasilanie aparatu/kamery i urządzeń, które można zasilać po USB. Do tego monitora można podłączyć wiele różnych akumulatorów, więc można kupić najpojemniejszy i w ten sposób zapewnić sobie dłuższe użytkowanie.

 

NP-FM500H: 120 minut; NP-QM71D: 210 minut; NP-QM91D: 390 minut; NP-FW50: 60 minut; NP-FV50: 50 minut; NP-FV70: 130 minut; NP-FV100: 200 minut; NP-FV100A: 300 minut.

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj @przemasek

Za działu wsparcia otrzymaliśmy następującą odpowiedź:

----

zgodnie ze specyfikacją monitora można korzystać z baterii z serii M, V lub W. Klient napisał, że posiada baterię z serii Z (NP-FZ100), więc nie jest ona w pełni kompatybilna i niestety nie możemy zagwarantować pełnej współpracy w kwestii tych urządzeń.

 ---

Pozdrawiam,

Agnieszka_J

profile.country.PL.title
przemasek
Poszukiwacz

Ja to wszystko rozumiem. FHD5 jest starszy niż akumulatory FZ100. Jednak fajnie by było aby Sony przygotowało adapter tak jak ten na baterię z serii W do wizjera. Druga sprawa jest taka, że MQZ1 ma adapter do baterii W jednak nie pasuje on do wizjera. Szkoda niewykorzystanego potencjału potężnej ładowarki i monitora. Może ktoś z Sony szturchnie konstruktorów i uda się przygotować adaptery które pozwolą współpracować tym urządzeniom. IMG_1271.JPG