anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Na czym polega funkcja błysku WL?

kucaj-----
Początkujący

Na czym polega funkcja błysku WL?

Witam.
Mam taką sytuację:
Chcę udać się do pobliskiego studia fot aby podszkolić się w zdjęciach studyjnych.
Problem polega na tym, iż reszta moich znajomych w tym studio korzysta z zewnętrznych wyzwalaczy(bezprzewodowych) dołączanych na korpus. Niestety, do mojej :c56 350 ten wyzwalacz nie podejdzie, ze względu na inne gniazdo/szynę.
Wyczytałem, że jest coś takiego jak funkcja błysku bezprzewodowego. Czy to się sprawdzi do wyzwalania tych lamp tak samo jak ten wyzwalacz zewnętrzny? I co trzeba zrobić aby to działało? Mile widziane alternatywy.
Proszę o pomoc i z góry dziękuje za odpowiedzi.

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

funkcja wl polega na tym że lampą wbudowaną w korpus za pomocą jej błysku możesz wyzwolić lampy błyskowe systemowe lampy domyślam się że w studio są studyjne lampy ich wl nie wyzwoli potrzebna jest radiówka...
P.S. tak ciężko zajrzeć do instrukcji i spr co to jest wl i jak działa? :rolling_eyes:

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

kucaj napisał(a):


Chcę udać się do pobliskiego studia fot aby podszkolić się w zdjęciach studyjnych.
Problem polega na tym, iż reszta moich znajomych w tym studio korzysta z zewnętrznych wyzwalaczy(bezprzewodowych) dołączanych na korpus. Niestety, do mojej :c56 350 ten wyzwalacz nie podejdzie, ze względu na inne gniazdo/szynę.
Wyczytałem, że jest coś takiego jak funkcja błysku bezprzewodowego. Czy to się sprawdzi do wyzwalania tych lamp tak samo jak ten wyzwalacz zewnętrzny? I co trzeba zrobić aby to działało? Mile widziane alternatywy.



Witaj.
Jest taka kostka (Minoltowa) FS 1100, jest rowniez podobna produkcji Sony (modelu nie pamietam, na pewno jest na stronie Sony w akcesoriach do lustrzanek). Mozesz rowniez dostac odpowiedniki niezaleznych firm (np. Phottix, Yuangyou czy jakos tak itp). Stopka ta zamienia "nasza" stopke na stopke standardowa. Ma rowniez dodatkowe gniazdo PC. Do tej przejsciowki podlaczysz bzposrednio bezprzewodowy wyzwalacz, mozesz rowniez podlaczyc kablem lampy, warto jednak wiedziec, tak na wszelki wypadek, czy dana przejsciowka ma zabezpieczenie przed wysokim napieciem na gniazdach wyzwalania lamp).
Bezprzewodowe wyzwalanie (WL - wireless) to wyzwalanie systemowych lamp blyskowych lampa wbudowana badz taka, ktora moze sluzyc jako wyzwalacz zamontowany na stopce aparatu (moze tez byc na specjalnym kablu). Za pomoca WL blysk jest z pomiarem ADI, mozliwe jest sterowanie rowniez z poziomu body moca grup lamp (w wyzszych modelach Alf). Sterowanie odbywa sie seria przedblyskow, w ktorych zakodowane sa informacje dla poszczegolnych lamp blyskowywych.
Blysk WL nie nadaje sie do wyzwalania lamp studyjnych.


Edit: Wrrrrrr, Pawel, a Ty nie powinienes juz spac? Jak Ty dojedziesz? ;) :)
Znowu ktos mnie uprzedzil, nie moge szybko stukac na PDA :)

kucaj-----
Początkujący

Dzięki. W takim razie poszukam tego.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

piotruso napisał(a):



Edit: Wrrrrrr, Pawel, a Ty nie powinienes juz spac? Jak Ty dojedziesz? ;) :)
Znowu ktos mnie uprzedzil, nie moge szybko stukac na PDA :)


hehe ja sobie w Kielcach siedzę więc nie mam daleko na plener ;)