anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

NEX 3 i 5 - nowy firmware (panoramy 3D)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

NEX 3 i 5 - nowy firmware (panoramy 3D)

- panoramy 3D
- Poprawa zdjęć wykonywanych w „normalnym” trybie panoramy 2D;
- Mniejszy pobór energii po wyłączeniu aparatu;
- Szybszy rozruch w słabym oświetleniu.

firmware 02 do NEX3

firmware 02 do NEX5

:c37

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
27 ODPOW. 27
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Alcazar napisał(a):

ja cały czas licze że włączą AF w obiektywach z silnikiem :)

Na to jest pewna szansa... ale nie napalałbym się zbytnio - nawet jak się uda, to nie będzie to działać tak sprawnie jak w lustrzance.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
KrZyChUM
Początkujący

kris napisał(a):


- Mniejszy pobór energii po wyłączeniu aparatu;



Czy to oznacza, że aparat pobiera energie nawet jak jest wyłączony? :c7 ... a racja like.no.other :D

oldguest
Początkujący

KrZyChUM napisał(a):


Czy to oznacza, że aparat pobiera energie nawet jak jest wyłączony? :c7 ... a racja like.no.other :D



Trochę to cyniczne... Moim zdaniem każdy aparat który ma co najmniej zegarek (żeby zapisać w jakim czasie i dniu zostało zrobione zdjęcie) pobiera prąd w stanie wyłączenia. Więc like.other w tym przypadku. Najlepsze jest to że w Sony zawsze są 2 baterie właśnie z tego powodu że jak ładujemy tą główną to zapasowa podtrzymuje zegar i ustawienia (a ładuje się z głównej po włożeniu do aparatu). Ciekawe czy to rozwiązanie jest like.other czy like.no.other?

Swoją drogą na upgrady jest większa szansa niż np. w kompaktach czy kamerach...

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Swoją drogą na upgrady jest większa szansa niż np. w kompaktach czy kamerach...


tym bardziej, że nawet obiektywy mają swój firmware. Także, ja podchodzę optymistycznie do tematu ew. zmian w przyszłości :smileythumbsup:
nie mniej jednak oficjalnie zapowiedziany firmware już wyszedł, a o kolejnych nigdzie nie ma info (no ale rzadko się zdarza by producenci z góry informowali o nowych UPG)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
yiabol
Poszukiwacz

KrZyChUM napisał(a):

kris napisał(a):


- Mniejszy pobór energii po wyłączeniu aparatu;



Czy to oznacza, że aparat pobiera energie nawet jak jest wyłączony? :c7 ... a racja like.no.other :D




Ja to zrozumiałem w ten sposób że jak zostawimy włączony aparat i przejdzie on w stan uśpienia to pobiera mniej prądu. I faktycznie po zostawieniu aparatu na ok 14h wskaźnik baterii spadł z 99% na 98%.
Zauważyłem że przy włączonej obsłudze Pilota, bateria w aparacie zdecydowanie szybciej się rozładowuje.

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

yiabol napisał(a):

Zauważyłem że przy włączonej obsłudze Pilota, bateria w aparacie zdecydowanie szybciej się rozładowuje.


to chyba normalne
załączasz dodatkowy układ który stale pobiera energię

minoltex
Nowicjusz

na zagranicznych serwisach ukazała się informacja o najnowszym firmawe oznaczonym 03, czy wiadomo kiedy u nas pojawi się oficjalna wiadomość ?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

podczas wczorajszej konferencji prasowej na targach Photokina 2010 oficjalnie został zapowiedziany firmware oznaczony numerem 03.
Planowo ma wyjść w październiku. Wątpię by ktokolwiek znał i podał konkretną datę. Bo gdyby tak było - już wczoraj na konferencji taka informacja została by opublikowana

Polecam sprawdzać dostępność nowego firmware na forum w dziale NEX lub na stronie SONY Support

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Ewentualnie używać PMB - samo Ci przypomni o pojawieniu się nowego firmwaru :D

minoltex
Nowicjusz

dzięki za odpowiedź, znajomy ma nexa-5. A można wiedzieć co planują porawiać w nowym oprogramowaniu ?