anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

nex 5r wysyłanie zdjęć bezprzewodowo

profile.country.pl_PL.title
jober19
Początkujący

nex 5r wysyłanie zdjęć bezprzewodowo

Jak wysłać zdjęcia na komputer bezprzewodowo?

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witaj,


Zamieszczam link do instrukcji obsługi aparatu. http://pdf.crse.com/manuals/4437511421.pdf

Właściwy fragment dotyczący podłączania aparatu do sieci i bezprzewodowego przeglądania lub zapisywania, znajdziesz w wersji języka polskiego od strony 46 do strony 48.


Pozdrawiam,

Message was edited by: Lajam.

dopesson
Poszukiwacz

Witam.

Czytałem dokładnie te strony instrukcji co podajesz i dalej to samo!

Jakieś podpowiedzi?

 

Paweł

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Czy oprogramowanie PlayMemories jest zainstalowane?

 

 

dopesson
Poszukiwacz

Oczywiście. Przez kabel wszystko działa a przez WiFi nie ....

 

 

pozdr;

Paweł

profile.country.pl_PL.title
ra.ni-----
Poszukiwacz

A aparat widzi sieć? Możesz sie do niej zalogować?

 

nie mam nex'a z WiFi ale znając życie wszystko gdzieś na ustawieniach sie gryzie.

 

Sprawdź czy nie masz jakiegoś firewalla, ewentualnie doodaj ręcznie adres MAC aparatu do Twojej sieci.

dopesson
Poszukiwacz

Cześć.

Widzi sieć, wyświetlanie zdjęć bezpośrednio na telewizorze działa.

Problem dotyczy kompa, firewalla nie używam.

Niedługo będe miał nowy router bo będzie przełużał umowę z obecnym dostawcą netu i zmieniał parametry.

Sprawę czy coś się zmieni.

 

pozdrawiam;

Paweł

PiotrPL
Użytkownik

 

U mnie PlayMemories Home widzi NEX wyłącznie po kablu USB, wówczas pojawia się w "Aparaty i nośniki". Na WIFI aparat staje się niby normalnym dyskiem sieciowym "Storage Media" dla kompa, ale bez litery dysku i jest niewidoczny dla PlayMemories, gdy próbuję dodać ten dysk jako folder.

 

Edit: skonfigurowałem importowanie WI-FI w PlayMemories Home, należało podłączyć aparat przez USB i w PlayMemories zaakceptować odnaleziony aparat i możliwość importu. W Narzędzia - Ustawienia - Importowania Wi-Fi zaznaczyć "Importuj automatycznie..." W ustawieniach zapory windows trzeba było właczyć "sieci prywatne lub domenowe". W tym trybie zdjęcia nie są przeglądane wprost z aparatu ale importowane do folderu tymczasowego na HDD.

 

Zwykłe naciśnięcie "Importuj pliki multimedialne" (jak w przez kabel USB) nie działa. Po ustawieniach Wi-Fi przy włączonym PlayMemories trzeba w aparcie włączyć Przeglądanie - Wyślij do komputera, import nowych zdjęć do folderu tymczasowego na dysku kompa rozpoczyna się automatycznie. 

 

Pozdrawiam

Piotr

________________

manage favorites