anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

NEX-5RK Czym edytować filmy HD

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
arkadiuszj
Nowicjusz

NEX-5RK Czym edytować filmy HD

Witam,

Od kilku dni jestem posiadaczem aparatu Sony NEX-5RK. Na wstępie mam jedno zasadnicze pytanie dotyczące filmów HD. Jakim programem mogę te filmy otwierać na komputerze i jak je kompresować (aby obejrzeć na komputerze lub smartfonie) i nagrywać na DVD/BlueRay? Czy Sony dostarcza (lub jest dościągnięcia) jakiś program który to umożliwia? Jeżeli nie to mógłby mi ktoś podać jakąś alternatywę?

Do aparatu miałem dołączoną płytę z programem, który umożliwia mi wywoływanie RAWów, natomiast nic do filmów. Dodam, że posiadam 2 systemy operacyjne: Windows XP oraz Mac OSX Leopard.

Pozdrawiam,

Arek

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Właśnie specjalnie zainstalowałem Sony Vegas 9 Platinium. Ponownie, gdyż w maju zmieniłem system na Windows 8. Nagrałem przy pomocy HX-50 film HD. Do Vegasa wrzuciłem plik *.m2ts - wszystko działa bez zarzutu, odtwarza się płynnie, renderuje bez problemu. 

Nie kombinowałem nic z efektami, jedynie nieco rozjaśniłem, bo ciut za ciemny materiał mi się nakręcił.

http://www.youtube.com/watch?v=-MIjWXxFeKM&feature=youtube_gdata

 

...i wyłączyłem dźwięk, bo to prywatne komentarze były :wink:

Niska jakość, bo chciałem, żeby szybko się zrenderował - tylko na potrzeby testu.

------------------------------
fotoamator

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Witaj

Chyba niedokładnie przejrzałeś programy z płyty...

Oprócz IDC, znajduje się tam też oprogramowanie Play Memories Home (właściwie to wszystkie się po kolei instalują na komputerze).

PMH (dawniej PMB) umożliwia baaardzo skromną pracę z plikami wideo: można np. nagrać płytę, lub przekonwertować na inny format. Kiedyś można było jeszcze przycinać i łączyć filmy, ale chy6ba już nie ma tej funkcjonalności...

Do  poważniejszej pracy z plikami wideo mogę polecić program m.in. Sony Vegas (sam go używam), lub Pinnacle Studio. Niestety są to płatne programy, jednak można ściągnąć z sieci czasowe wersje demonstracyjne. Przez pewien czas można na nich pracować, aby zdecydować czy warto wydać kasę na pełną wersję.

Są też pewnie inne, ale mnie wystarcza to, co mam, czyli Sony Vegas 9 Platinium.

Pozdrawiam

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
arkadiuszj
Nowicjusz

Dziękuję za odpowiedź Panie Tadeuszu.

Niestety na Windowsie XP z SP2 program się nie zinstaluje, natomiast wersji dla Maca nawet nie ma. Szkoda, że Sony nie wspiera tego systemu. Jednak przypomniałem sobie, że Macintosh ma firmowo zainstalowany program iMovie. Nim bez problemu zaimprotujemy i na domowym poziomie obrobimy sobie film z naszego aparatu czy kamery. 😉

Serdecznie pozdrawiam i życzę szczęśliwego Nowego 2013 Roku!

Arek

PiotrPL
Użytkownik

arkadiuszj, spróbuj Kdenlive, edytor dla Linux i Mac OS X: http://kdenlive.org/download-mac

 

Pozdrawiam

Piotr

 

________________

manage favorites

PiotrPL
Użytkownik

Tadeusz.O, czy do edycji w Sony Vegas 9 Platinium umieszczasz bezpośrednio pliki MTS? nie ma problemu z płynnością przewijania podglądu montażu w przód / tył, rwaniem filmu w trakcie odtwarzania podglądu montażu, nie pojawiają się kwadratowe przebicia, i czasem brak synchronizacji audio? pracując bezpośrednio na plikach MTS.

 

Pozdrawiam

Piotr

_________________________

for your favorites http://msDrop.com

 

 

 

 

 

 

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Właśnie specjalnie zainstalowałem Sony Vegas 9 Platinium. Ponownie, gdyż w maju zmieniłem system na Windows 8. Nagrałem przy pomocy HX-50 film HD. Do Vegasa wrzuciłem plik *.m2ts - wszystko działa bez zarzutu, odtwarza się płynnie, renderuje bez problemu. 

Nie kombinowałem nic z efektami, jedynie nieco rozjaśniłem, bo ciut za ciemny materiał mi się nakręcił.

http://www.youtube.com/watch?v=-MIjWXxFeKM&feature=youtube_gdata

 

...i wyłączyłem dźwięk, bo to prywatne komentarze były :wink:

Niska jakość, bo chciałem, żeby szybko się zrenderował - tylko na potrzeby testu.

------------------------------
fotoamator