anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nex-c3, nie znaleziono bazy danych obrazu. utworzyc?

Aneta123
Poszukiwacz

Nex-c3, nie znaleziono bazy danych obrazu. utworzyc?

moze ktos mi pomoze, ni z gruszki ni z pietruszki pojawilo mi sie po wlozeniu karty:nie znaleziono bazy danych obrazu. utworzyc? wymagany czas 7 s, wiec kliknelam ok i on mi pokazuje no card, jak to zrobil, wiec biore inna karte i to samo, na moj tok myslenia juz mam 3 karty w tym aparacie "spalone", wiec kupilam nowa karte , panasonic 32 GB sd hc, i po tym ze pytaniu, dalam anuluj, i oprocz nagrywania wszystko dziala, natomiast wyswietla  sie komunikat error i taki znaczek 4 okregi na sobie, ale zdjecia robi i potem sa na karcie, i mozna zgrac, ale caly urlop musialam uwazac po wlaczeniu aparatu zeby nie nacisnac ok, tylko anuluj, teraz chce dokupic obiektyw, ale ta akcja  z ta baza danych mnie zniecheca do tego, juz przeszukalam net, i instr. i nic, mialam isc do salonu ale aparat w pl kupiny a ja mieszkam w de. mam nadzieje, ze ktos wie o co chodzi i ze to tylko ja taka nie dzisiejsza!!!!!!!!!!!

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć,

 

Czy karta była formatowana w aparacie?

To bardzo istotne bo w przeciwnym przypadku będą występować problemy z bazą danych.

 

Pozdrawiam,

Aneta123
Poszukiwacz

wiec, juz teraz dokladnie nie pamietam ale raczej nie, dlatego, ze to jest najnowsza karta i juz nic z nia nie robilam, bo sie balam, ze znowu cos nowego z tego wyjdzie. natomiast ktos mi doradzal formatowanie i  inne karty sformatowalam w aparacie i nic to nie dalo, tzn. nic sie nie zmienilo. natomiast po napisaniu tego postu znalazlam w domu jeszcze inna karte sandisk, 8 gb sd hc i jeszcze hd, i po wsadzeniu jak gdyby nigdy nic,dziala nie pojawia sie ten komunikat. wsadzam ta najnowsza, opisana w poscie wyzej i znowu to samo. acha i jedna karta(canon) po sformatowaniu, mimo iz pusta i w komputerze pokazuje, ze jest miejsce to dla aparatu ona jest bez wolnego miejsca, tzn. brak miejsca na karcie. dziekuje w ogole za podjecie tematu. 

PiotrPL
Użytkownik

Aneta123 a czy te karty są normalnie widziane w komputerze w czytniku, można na nie kopiować, z nich kopiować, usuwać dane?

 

Spróbuj sformatować kartę w komputerze, potem sprawdzić kopiowanie tam i z powrotem, usuwanie... potem wsadź do aparatu i bez dodatkowego formatowania aparat powinien przy pierwszym uruchomieniu stworzyć na karcie własną strukturę folderów i bazę danych.

 

Czasem karty MicroSD w adapterach nie chcą współpracować. 

 

Aneta123, może przez przypadek zablokowałaś karty - masz maleńki przełącznik w pozycji LOCK?

 

Pozdrawiam

Piotr

 

_________________________

for your favorites http://msDrop.com

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Ja mam jeszcze pytanie o miejsce zakupu kart pamięci. 

 

Z uwagi na dużą ilość podrabianych kart, należy unikać zakupów okazyjnych na portalach aukcyjnych.

 

PiotrPL
Użytkownik

Lajam., nie wiem czemu straszysz koleżankę kartami z serwisów aukcyjnych, może chodziło Ci o niemarkowe karty, a nie podrabiane.

 

Za kartę SDHC Kingston 32GB Class 10 w sieci EuroRtvAgd trzeba dać 135 zł, z ebay z Tajwanu zapłacisz z przesyłką za 75 zł. Nie widzę powodu aby dołożyć 15zł i kupić tam dwie zamiast jednej w polskim sklepie.

 

Formatowanie w aparacie też nie jest niezbędne do stworzenia bazy, ja wrzuciłem kartę zapisaną danymi, aparat zapisał co miał zapisać i OK, zostały i moje stare dane i zapisywały się zdjęcia i filmy.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Wybacz, ale nie straszę, ale pytam.

 

I chodzi mi o podrabiane karty...większość okazyjnych kart firmy Sandisk okazuje się być podróbką.

Podobnie jak akumulatory do NEX-ów i DSLR/SLT Sony, które można nabyć w łudząco podobym do oryginału opakowaniu, a które potem nie sa w stanie zapewnić parametrów oryginału.

 

Okazyjny zakup karty może spowodować nabyciem karty oznaczonej np. jako 8GB gdy faktycznie będzie miała ledwo 2GB i zupełnie nie będzie spełniać norm szybkości jakie są na niej nadrukowane. 

 

Co do kart Kingstona - to ostatni producent jakiego bym wybrał jeśli chodzi o karty flash. O ile faktycznie na rynku pamięci RAM i SSD mają dobre produkty, to karty flash potrafią się wysypać w najmniej oczekiwanym momencie. 

 

Dla mnie zasada jest jedna. Na kartach się nie oszczędza. 

 

Pozdrawiam. :slight_smile:

 

 

PiotrPL
Użytkownik

2GB zamiast 8GB - miałem taki przypadek w supertanich reklamówkach pendrive, w kształcie karty kredytowej, takich pod nadruk. W noname akumulatorkach jest różnie, może być 300mA zamiast 2500mA, w supertanich zasilaczach przy pełnym obciążeniu mogą stopić się luty i mogą eksplodować, choć ze znaczkiem "CE", tyle że to "CE" przypominające certyfikat bezpieczeństwa "CE" oznacza "China Export". Rzeczywiście takich rzeczy nie ma co kupować, ale ja nie miałem na myśli okazyjnego zakupu, pisałem o normalnych cenach oryginalnych kart w Tajlandii.

 

Z ciekawości zrobiłem przed chwilą porównanie - karta w czytniku na USB - wrzucenie pliku 100MB na "Sony MemoryStick ProDuo Mark2 Magick Gate" trwa 8 sek, na "Kingston Class 10" ciut powyżej 5 sek., "SanDisk Extreme III" - ciut poniżej 5 sek.

 

Mnie jeszcze Kingston nie zawiódł, karty mają wieczystą gwarancję dokąd dany model jest produkowany. Nie mam interesu żeby namawiać do tych kart, ale też nie mam powodów żeby komukolwiek odradzać :slight_smile:

 

 

***

Słówko do NP-FW50, moją baterię otrzymałem wraz z aparatem więc nie wiem jak wygląda blister, a na stronach Sony jest foto samej baterii, czy to jest raczej oryginał:

http://www.57616.cn/picture/Sony_NP-FW50/1.jpg

http://www.57616.cn/picture/Sony_NP-FW50/2.jpg

 

 

Pozdrawiam

Piotr

Aneta123
Poszukiwacz

az tak ze mna zle nie jest, karta nie jest zablokowana lockiem, a wszystkie moje karty sa rczej org. kupownane w media markt w DE, wiec nie ma szans na podrobki. natomiast  sony kupiona na Teneryfie byla ok, tez w media m. ale po roku sie zlamala, wiec moze tam maja gorsza jakosc, nieistotne.  moze ta karta ma za duza pojemnosc, 32, ja juz nie wiem. jestem teraz wsciekla i tyle, obawiam sie, ze jak pojde do salonu, to mi powiedza zebym sony karte kupila, a nie panasonic, albo jakas taka bzdure. nie nagralam ani jednego filmu na wakacjach i teraz zaluje. Pan w salonie mowil, ze to idealny aparat dla kobiety!!!!! hahaha

wszystkie karty jakie opisalam dzialaja jak nalezy w laptopie, wszystko widac, ile miejsca itd, a nawet w starym canonie power shot S5 IS tez.

narazie sie powstrzymam z zakupem do rozwiazanie tego problemu, ale moze mi doradzicie obiektyw, chcialam ten za ponad 1000, czy tam 1300 ( ok 300 EU) konkretnie potrzebuje zoom, bo ten z zestawu jest slaby. a moze nie ma wyboru? pozdrowienia