anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

NEX3 +18-55 i robienie zdjęć przy słabym świetle

Mattheo-----
Początkujący

NEX3 +18-55 i robienie zdjęć przy słabym świetle

Witajcie.
Jestem od kilku dni szczęśliwym posiadaczem NEX'a 3 z obiektywem 18-55. Mam jednak problem a zarazem pytanie. Przy jakiej scenie lub ręcznych ustawieniach wykonywać zdjęcia w takich miejscach jak cluby/dyskoteki? Wiadomo, gra świateł i ruch ludzi. Próbowałem robić przy ustawieniu "z ręki o zmierzchu", "inteligentne auto" ale zdjęcia wychodzą niestety rozmazane przy stabilnym trzymaniu aparatu. Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki ;-)
Pozdrawiam.

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Szkoda, że nie masz obiektywu 16/2,8 - miałbyś trochę jaśniej. Jeśli nawet I-auto nie daje rady... jedynie pozostaje ręczne ustawienie jak najwyższego ISO 3200-12800 Tryb A - pełne otwarcie przysłony, no i kontrola czasu - niestety, stabilne trzymanie aparatu nic nie da, jak obiekt się rusza. Możesz jeszcze spróbować doświetlić/"zamrozić" pierwszy plan dołączoną lampką. Dodam, że ja robiąc w ciemnej restauracji "prawie-dyskotece" z obiektywem 16/2,8 osiągałem całkiem dobre rezultaty, łącznie z filmem.

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Mi.chel
Użytkownik

I staraj się fotografować na jak najmniejszej ogniskowej - wtedy ten obiektyw ma największą jasność.
Rada Tadeusza co do lampy fajna - masz szansę uzyskać ciekawy efekt nieporuszonego, ostrego pierwszego planu i rozmazany "tłum" w tle :-)

Michał Koziara
Mattheo-----
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

Tryb A - pełne otwarcie przysłony, no i kontrola czasu



Możecie pomóc jak ustawić Tryb A ?
Dzięki za rady :)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

menu=>pierwsza pozycja "tryb aparatu" => i kółkiem wybierasz "A" (priorytet przysłony)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer