anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nex5 nex6 czy a5000?

profile.country.PL.title
KasiaKat
Poszukiwacz

Nex5 nex6 czy a5000?

czy te modele wiele się różnią? Który będzie nienajlepszy do nauki, ba razie amatorskiej JescZe ale bardzo zadowalającej fotografii ?

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

tu masz porównanie nex6, a5000 i a6000. nex 5 nie dokładałem do porównania, bo to aparat raptem dwa lata młodszy niż a300 (jeden z dwóch pierwszych bezlusterkowców na rynku rok produkcji 2010) nie ma wizjera, ekran w słoneczny dzień jest nieczytelny, a af będzie sporo gorszy niż w a300.

profile.country.PL.title
KasiaKat
Poszukiwacz

a6000 widocznie przeważa ale gdybym miała wybrać pomiędzy nex 6 a  a5000 to różnice są niewielkie tak naprawdę 

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Jeżeli robienie zdjęć w trybie zombie patrząc się na ekran jest dla Ciebie wygodne to jak najbardziej wielkich różnic nie będzie, ja jednak wole korzystać z wizjera szczególnie w słoneczne dni 😊

profile.country.PL.title
KasiaKat
Poszukiwacz

Haha to prawda to bardzo przydatna opcja 

profile.country.PL.title
KasiaKat
Poszukiwacz

A czy to prawda ze bezlusterkowce są łatwiejsze w obsłudze czy to tylko mit? Nigdy nie miałam w rękach takiego aparatu 

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

dla mnie nie ma różnicy, czy bezlusterkowiec, czy lustrzanka, czy aparat kompaktowy kwestia przyzwyczajenia się do klawiszologi i do wymiarów aparatu.

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Nie ma wielkiej różnicy, ale w bezlusterkowcach w porównaniu z twoją A300 możesz sobie włączyć uproszczone menu, co niekoniecznie musi być ułatwieniem. A reszta przycisków czy funkcji to już kwestia przyzwyczajenia.
profile.country.PL.title
KasiaKat
Poszukiwacz

Jednak a6000. Druga połówka zrobiła mi prezent i a6000 jest już w drodze i jutro powinien być wraz z lensem 16-50mm

profile.country.PL.title
KasiaKat
Poszukiwacz

A podpowiecie mi może jaki jest dobry, jasny obiektyw do tego modelu ? Oczywiście tez nie za miliony aż tak