anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektyw M42 a adapter z dandelionem.

ROZWIĄZANE
profile.country.en_GB.title
DZNornik
Poszukiwacz

Obiektyw M42 a adapter z dandelionem.

Witam !
Może ktoś biegły w temacie współpracy obiektywów M42 z adapterem potwierdzającym ostrość odpowie mi na problem jaki zaraz opiszę.
Próbowałem kupić taki adapter najpierw w sklepie E-TRADE i przy próbie założenia tego adaptera okazało się że dosyć ciężko go zapiąć w body,a potem gdy w końcu się udało po podpięciu mojego Jupitera 9/85 nie chciał mi pokazać tej zielonej kropeczki świadczącej o trafieniu z ostrością.Sprzedający nie potrafił nic sensownego powiedzieć dlaczego tak się dzieje.Będąc na giełdzie foto w Warszawie chciałem wypróbować drugi taki adapter,ale i ten zapinał się z bardzo dużym oporem i potwierdzenia nie pokazał.Z kolei na stronie allegro sprzedający takie adaptery daje taki opis jak w tym linku:http://allegro.pl/adapter-minolta-sony-m42-potw-af-blok-i1824441886.html.
Może ktoś spytać po co mi to wszystko - otóż jestem zachwycony ostrością i plastyką obiektywów M42,a przy mojej +2.5 dioptrii ciężko ostrzyć w małym i ciemnym wizjerze Sony a300.Co prawda znając takie pojęcia jak co to jest odległość hiperfokalna i jak z niej korzystać to jakoś sobie od czasu do czasu radzę.
Już z góry dziękuję za przydatne dla mnie wskazówki i rady.

12 ODPOW. 12
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Niemożliwe, żeby nie potwierdzał ostrości. Kropeczka w wizjerze pojawi się niezależnie czy przełącznik jest w pozycji AF czy MF. Jeśli nie ma kropki to znaczy, że coś jest nie tak z przejściówką.

profile.country.pl_PL.title
juniorc
Początkujący

ok dzięki kropeczka pojawia się tylko trzeba popatrzeć a nie słuchać czy zapika jeszcze raz dzięki pozdrawiam

Muman1
Nowicjusz

Dużo zależy od programu czipa. Różnie się one zachowują na różnych aparatach i podejrzewam, że stąd masz problemy. Ja kupiłem przejściówkę z[...] taki adapter M42 na Sony z polecenia i nie żałuję. Na lustrzance Sony A77 działa mi we wszystkich trybach aparatu i ładnie potwierdza.

 

Edytowano Lajam - powód edycji - link do strony komercyjnej.