anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektyw oraz lampa do a99 II

profile.country.PL.title
rico89
Użytkownik

Obiektyw oraz lampa do a99 II

Witam serdecznie,

stoję przed zakupem lampy oraz dodatkowego obiektywu do mojego sony 99II. Mam obecnie tamrona 28-75 2.8 i niestety na 2.8 strasznie mydli co w sumie mnie nie dziwi. fotografuje chrzty i wesela. Wcześniej zastanawiałem się nad czymś szerszym jak tamron 15-30 2.8, sigmą 35 1.4, jakimś obiektywem 24-70 ale z lepszą jakoscią niż mój tamron, może jakaś 85 oraz czymś dłuższym jak 135 1.8 zeiss, ale różnie o nim piszą jeżeli chodzi o reportaże. Najbardziej zastanawiam się nad 35 1.4 gdyż jest trochę szersza i idzie nią zrobić wszystko gdyby zawiódł mój tamron. Chciałbym poradzić się osób bardziej doświadczonych. Jeżeli chodzi o lampę to posiadam sony hvl 42, chcę kupić zapasową i zastanawiam się nad sony 43M oraz HVL 60, czy jest między nimi kolosalna różnica?

 

Pozdrawiam

19 ODPOW. 19
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Nie wiem skąd czerpiesz informacje, ale posiłkowanie się opiniami z Ceneo (w dodatku nie potwierdzonymi zakupem) to mało wiarygodne żródło. Kolejna sprawa - ludzie nie rozumieją, że w lampie grzeją się akumulatory, a nie sama lampa. Trudno zweryfikować stan tych ogniw zasilania u wypowiadających się osób.

 

Z drugiej strony jeśli ktoś musi używać pełnej mocy lampy i to 20 raz z rzędu to znaczy, że nie bardzo rozumie do czego służy lampa błyskowa lub zwyczajnie źle dobiera parametry naświetlania.

 

Oczywiście możesz kupić taniego chińczyka bez żadnych zabezpieczeń i strzelać aż się palnik stopi. To zawsze jest Twoja decyzja. 

 

 

profile.country.PL.title
rico89
Użytkownik

W sumie na taką odpowiedź czekałem :wink: Też mnie to trochę dziwiło, że tej klasy lampa, a tyle złych opini. Dobra przekonałeś mnie i zostaję przy niej :wink:

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Przemyśl sobie wszystko. HVL60M to drogi sprzęt. To mocna lampa i ja nie zaprzeczam, że może pojawić się napis "OVERHEATED". Wszystko zależy od sposobu wykorzystania sprzętu. Jeśli zamierzasz dużo błyskać, warto zainwestować w zewnętrzne zasilanie. Ewentualnie jak nie lubisz plątaniny kabli, mając tak świetny aparat jak 99II, możesz bez żadnych problemów podnieść ISO do 3200 w ciemnym pomieszczeniu, a nie sztywno trzymać się np. ISO 100 i katować lampy by błyskała cały czas praktycznie pełną mocą.

 

Bo lampą się doświetla, a nie oświetla.

 

Pozdrawiam :slight_smile:

 

profile.country.PL.title
rico89
Użytkownik

Tu masz rację i w fotografii siedzę już trochę czasu. Wiem jak używać lampy, ale często opinie innych rozkładają mnie na łopatki :wink: Dzięki jeszcze raz za poświęcony czas i cene rady :slight_smile:

profile.country.PL.title
Daro77
Użytkownik

Mam Qantum 60 i sony hvl60 ,tamrona 28,75 i tamrony 15-30 i 24-70 :slight_smile: Lampa jak najbardziej HVL60 I Tamron 24-70 f2,8 z takim zestawem na reportaż bez problemu .w ostatnie upały lampa w trybie HSS i nigdy jeszcze mi się nie zagotowała (komunia) Tamron 28-75f2,8 taki sobie do a99II (srubokręt ) 

Daro
profile.country.PL.title
rico89
Użytkownik

Lampa już akupiona i po wielu dyskusjach zakupiłem 43 M i jest super :slight_smile:

Jeżeli chodzi o obiektyw to bije się z myślami, czy ten Tamron 24-70 jest porównywalny z zeiss 24-70 ssm II.

I jeszcze jedno jak sprawuje się ten szeroki tamron 15-30?

profile.country.PL.title
Daro77
Użytkownik

Raczej ciężkoTamrona   porównać z AF-em w Zeiss-ie ,https://www.youtube.com/watch?v=c4Eb4RgKLE4 

Daro
profile.country.PL.title
Daro77
Użytkownik

A co do 15-30 to bajka :slight_smile: nie wiem co ci napisać https://www.youtube.com/watch?v=g9KIgsXQ0Ng

Daro
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


@Daro77  napisał(a):

Raczej ciężkoTamrona   porównać z AF-em w Zeiss-ie 


A dlaczego ciężko? Tamron począwszy od wersji z napędem USD nie ma się czego wstydzić. 
Zeiss to głównie optyka, a mechanicznie pierwszy SSM nie był doskonały.

 

 

profile.country.PL.title
Daro77
Użytkownik

Mam na myśli AF hybrydowy :slight_smile: który z Tamronem nie działa :slight_smile: A tak to szkło na 5+ 

Daro