anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektyw Zenit

profile.country.pl_PL.title
Zyga794
Początkujący

Obiektyw Zenit

Witam serdecznie. Kupiłem niedawno alfe 200. Fotografią bawię sie już kilka lat :c2 i mam starą poczciwą lustrzankę Zenita z obiektywem 200. Zamierzam dokupić adapter na M42. Moje pytanie brzmi na co należy zwrócić uwagę przy robieniu zdjęć, i czy wogóle taki zakup się opłaca. Dzięki za info. Pozdrawiam

4 ODPOW. 4
brzoza
Początkujący

jeśli chodzi o przejściówki to są dwa rodzaje:
1. Z potwierdzeniem ostrości (jak obraz złapie ostrość na czujniku AF to zaświeci Ci się dioda, którą widzisz w wizjerze)
2. Bez potwierdzenia, czyli ostrość ustawiasz tak żeby obraz był ostry w wizjerze
Mam ten drugi i osobiście uważam, że nie warto kupować tego droższego z potwierdzeniem ostrości ale to moja opinia.

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

też używam bez potwierdzenia

Zyga794 napisał(a):

i czy wogóle taki zakup się opłaca.


opłaca się bo w śród obiektywów M42 są prawdziwe rarytasy

docentstopczyk
Początkujący

oczywiście, że się opłaca. szkła na gwint m42 są albo bardzo tanie (heliosa można kupić za jakieś circa 30-50 zeta) albo tanie (ja kupiłem na allegro pentacona 50/1,8 za 70 zeta), a wybór jest oszałamiający :).

tu masz ofertę ;)

ja mam zwykły adapter bez potwierdzenia ostrości i muszę powiedzieć, ze focenie w ten sposób to duża frajda, bo jesteś "skazany" na swoje umiejętności (albo raczej oczy), a nie na automatykę.

zdecydowanie zachęcam

sample - helios 44 m-4 + a-200

p.s. a możesz napisać co to obiektyw... tak z ciekawości pytam ;)

wratislavian
Początkujący

z a200 warto. z a300 ostrzy sie prawie na czuja. szkoda, ze wizjerek taki maly, ale nie mozna miec wszystkiego.