anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektywy gwint 26 mm, (C-Mount).

profile.country.pl_PL.title
JacekzKrakowa
Początkujący

Obiektywy gwint 26 mm, (C-Mount).

Mam kilka obiektywów tego typu.

Są ciekawe, dają duże możliwości zarówno w fotografii jak i kręceniu filmu, ale obraz otrzymywany w nich jest okrągły otoczony czarną ramką, podobnie jak w pełnym rybim oku.

Sprzydała by się opcja dodstosowania aparatu do tego typu obiektywów, wykorzystując tylko część matrycy.

W najoptymalniejszej opcji obraz miał by proporcje 1:1.

Podobno w konkurencyjnych aparatach (Samsung, Olumpus) jest taka opcja.

Sprzydała by się też w aparatach Sony.


4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Witaj,



jak sam pewnie rozumiesz wymagasz by projektanci stworzyli aparat idealny, przygotowanya na rzeczy, które ciężko przewidzieć. Niestety nie ma aparatu idealnego.Gdyby powstał aparat idealny...co ja mówię, człowiek zawsze dąży do lepszego, więc nigdy taki nie powstanie.


Fakt, NEX kusi by korzystać z niemal każdego szkła jakie powstało. Niemniej jednak nie znaczy to, że SONY powinno testować aparat z każdym szkłe. SONY projektując aparaty dostosowuje je do własnej linii dedykowanych obiektywów SEL.


Zwróciłeś uwagę na pewien brak. Ja, gdybym miał taki problem rozwiązałbym go w dość prosty i zautomatyzowany sposób. Korzystam z RAWów, obrabiam je w Lightroomie. Tam można narzucić pewne ustawienia (presety) przy imporcie zdjęć. Więc ustawiłbym kadrowanie 1:1 i ewentualnie z góry narzucone własne parametry typu odszumianie, wyostrzanie itd. i nie miałbym problemu.


Myślę, że gdyby się bardziej zagłębić to i darmowe oprogramowanie do przeglądania zdjęć (irfan view, fast stone) mogłoby robić masową konwersję, która powodowałaby kadrowanie zdjęć.



Pozdrawiam,

kris


____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
JacekzKrakowa
Początkujący

Witam.


Dziękuję za odpowiedź.


Wiem, że można obrobić zdjęcie w komputerze korzystając z programów graficznych, ale staram się tak robić zdjęcia by tego uniknąć.


Myślę, że producenci aparatów starają się konstruować jak najlepsze aparaty, ale w okresie przygotowawczym trudno jest wszystko przewidzieć czy też wymyśleć.

Dlatego też później pojawiają się uaktualnienia programów, które zwiększają możliwości urządzeń.


Robiąc zdjęcia mogę wyeliminować całkowicie winetę korzystając z przybliżenia cyfrowego, ale niestety tylko robiąc zdjęcia.

Kiedy włączam nagrywanie filmu przybliżenie znika.


Dla programistów tego typu udoskonalenie aparatu nie powinno stanowić problemu, a zwiększenie możliwości aparatów uczyni je bardziej atrakcyjnymi.


By to zrobili muszą dowiedzieć się, że istnieje takie zapotrzebowanie.

Dzięki takim forom jak to mogą się tego dowiedzieć.


Pozdrawiam serdecznie, Jacek.



profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Witaj JacekzKrakowa


Masz całkowitą rację - dzięki forum firmowemu informacja o Twoim problemie ma szansę dotrzeć nawet do projektantów aparatu.

Jednak, masz zapewne świadomość, że wyłącznie dla Ciebie żadne zmiany nie powstaną. Jeśli setki, tysiące osób z różnych krajów napiszą, że taka funkcjonalność jest niezbędna, to... jest szansa.

Na razie jednak pozostaje skorzystać z rady danej przez krisa - mianowicie obróbka w programie graficznym.

Rozumiem, że chciałbyś prosto z aparatu mieć "gotowe" zdjęcie i w większości "normalnych" sytuacji to wystarczy, jednak w wielu przypadkach (w tym i w Twoim problemie) trzeba posłużyć się komputerem.


Tak na marginesie: nawet zwykłe wstawienie zdjęcia na stronę www, np. na forum, wymaga ingerencji komputera - oczywiście, jeśli nam zależy, by to zdjęcie wyglądało jak najlepiej...


Pozdrawiam

Tadeusz.O

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
JacekzKrakowa
Początkujący

Zgadzam się z Tobą Tadeuszu może z jednym wyjątkiem.

Co prawda jest setki tysiące użytkowników aparatów Sony Nex, ale być może większość nie zdaje sobie sprawy, że można do tego aparatu podpiąć tego typu obiektywy.

Ja dowiedziałem się dopiero o takiej możliwości, kiedy zobaczyłem taki obiektyw z opisem informującym, że można go za pomocą przejściówki podpiąć do mojego aparatu.

Z zakupu i zdjęć uzyskanych jestem bardzo zadowolony, ale szybko uświadomiłem sobie, że aparat po niewielkich przeróbkach programowych znacznie lepiej by z nim współpracował.

Myślę, że jeżeli istnieje możliwość usprawnienia aparatu zwiększając jego możliwości, to w interesie jago producenta jest to zrobić.

Zastanawia mnie czy na na polskim forum jest osoba mająca zadanie wyszukiwania w dyskusjach sposobów usprawnienia urządzeń produkowanych przez Sony i przekazywania tych sugestii do konstruktorów czy programistów?


Pozdrawiam Jacek.