anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ogromny dylemat

doniudon
Początkujący

Ogromny dylemat

Witam wszystkich,

Tylko proszę nie tyrajcie mnie :) stoję przed wyborem pierwszego w swoim życiu aparatu typu lustrzanka. Wcześnie były aparaty ale kompakty od ładnych paru lat używałem hybrydy fuji s9600 i przyszła w końcu pora aby zmienić aparat. Mam na celowniku Canona 550d oraz Alfe 580. Tak po krotce szukam już aparatu z miesiąca oczywiście wszystkie (prawie wszystkie fora) nie polecają aparatów Sonego, oczywiście rządzą systemy C i N jakie one wspaniałe ile obiektywów nowych (używanych można kupić) akcesori itd. Oczywiście moi znajomi mają to samo zdanie... Ale ja uparty "baran" zawsze chodzę pod prąd :) i stwierdziłem muszę sprawdzić na własnej skórze. Wczoraj byłem w MM Pan sprzedający udostępnił mi te dwa aparty i co biorę do reki Canona no ok zdjęcia fajne itd później Sony i co jakoś tak lepiej leży w dłoni ostrzy szybciej,jakoś tak wszystko dla mnie bardziej intuicyjne, na wyświetlaczu zdjęcia brzytwa!(oczywiście na monitorze wyjdzie wszystko) do tego funkcja Panoram ,hdr...hmmm cholera nie wiem! No duże znaczenie ma cena w tej chwili jest promocja na canoan 550d 2400 z groszem z kitem 18-55 a sony trzyma cene 3400 z groszem z kitem 18-55. I do tego mozliwosc rat 30X0% no ale tysiak to tysiak :)
Stąd do was pytania czy to prawda:
1. Do sonego piekielnie drogie obiektywy i akcesoria,
2 Słaba jakość zdjeć (duże szumy) w porównaniu do 550d przy iso od 1600 do powiedzmy 6400. Często robię zdjęcia w słabym świetle ,
3. Są awaryjne,

Bardzo was proszę o konkretnie o odpowiedzi przede wszystkim właścicieli a580! aparat jest już jakiś czas na rynku i można coś o nim opowiedzieć ( bo powiem szczerze że jakość dyskusji na polskich formach pozostawia dużo do życzenia) oczywiście nie chodzi o forum sonego ;)

19 ODPOW. 19
grzechoslaw
Początkujący

Jeśli jest się entuzjastą fotografii, to każdym z obecnie oferowanych aparatów zrobi się świetne zdjęcie. Każdy oferuje bardzo dobrą jakość zdjęć i przyjemność z fotografowania.
Ja mam Sony, bo bardzo podobają mi się minoltowskie/sonowskie kolorki i bokeh, szczególnie Cudownego Szkła 70-210/4 :). Im więcej oglądam zdjęć z różnych systemów, tym bardziej widzę różnicę.

Sprzęt ma swoje znaczenie, ale nie pierwszoplanowe. Najważniejszy jest entuzjazm. Jeśli się skupić TYLKO na sprzęcie (i oglądaniu 200% powiększeń), żaden wybór nie będzie zadowalający ;).

profile.country.en_GB.title
3967-----
Poszukiwacz

Kolego, podejmujesz trudną polemikę, bo sie słabo znasz i nie masz doświadczenia.
Dlatego nie jesteś w stanie ocenić podawanych przez kolegów argumentów.

Ja wszedlem do SONY przypadkiem. Bo a230 bylo najlzejszą i najmniejszą lustrzanką na rynku. jechalem na pielgrzymkę do San Giovanni Rotondo do Włoch.
I nie żałuję wejścia w SONY.
W grudniu ub.r. miałem w ręku Nikona, i powiem ci, że ten Nikon nie umywa się do SONY pod wzdgledem dostępu do ustawień. Jak siedzisz przy stole, to o.k.. Ale jak masz robić przestawieniana slubie to NIKON jest bardzo klopotliwy.
Niestety, do oceny tego wszystkiego trzeba miec doświadczenie. Po zrobiemiu 1000 zdjęć na pielgrzymce, jeszcze miałem duże braki w wiedzy. Pomimo, że zdjęcia z pielgrzymki wyszły na "4".
Bronek

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Cóż - kupisz, co zechcesz, ale w mojej galerii, w ostatnich wrzutkach, znajdziesz kilka zdjęć na 800 ISO robionych, a jedno... na ISO 6400 i to bez żadnych sztuczek w wielokrotną ekspozycją. Oczywiście A580.

------------------------------
fotoamator
doniudon
Początkujący

No i stałem się szczęśliwym posiadaczem a580 z zestawem 18-55 i 55-200 :c2 WITAM W KLUBIE ! :c20

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

doniudon napisał(a):

No i stałem się szczęśliwym posiadaczem a580 z zestawem 18-55 i 55-200 :c2 WITAM W KLUBIE ! :c20


To my witamy, gratulacje :c20

TMiN-----
Początkujący

bardzo dobry aparat.... jeszcze jakaś jasna stałka i będzie pełnia szczęścia

profile.country.en_GB.title
3967-----
Poszukiwacz

doniudon napisał(a):

No i stałem się szczęśliwym posiadaczem a580 z zestawem 18-55 i 55-200 :c2 WITAM W KLUBIE ! :c20


Brakuje ci jednego - Minolty 1,7/50. ten obiektyw to koszt tylko ok. 400zł.
Jak jesteś w Warszawy to idxw niedziele na gielde fotograficzną to sobie zrobisz fotki i obejrzysz na kompie. Bez kupowania od razu.
Może ja sie zbyt szybko rozpedzam - może to zrobisz za pewien czas.
Co ja co moge radzić na początek to robienie w opcji RAW+JPG. Nie bój się RAW, program masz za darmo, a obrobka RAW jest prostsza niż photoshopa.
Moja a 450 jest gorszej klasy niż a580.
Życzę wielu udanych zdjęć. I wielu przyjaciól z tego forum jak i z klubu KKM.

Nie bój się zadawać banalnych pytań. Zawsze możesz liczyć na życzliwe wsparcie.
Bronek

Raduchfoto
Początkujący

Ehhhh jak ja słyszę te MITY o C i N jakie to one Ach i Ech...... Uwierzcie mi słyszę to praktycznie codziennie gdyż sprzedaję sprzęt foto... Moje zdanie jest takie - pucha jak pucha sama zdjęcia nie zrobi, przede wszystkim musi dobrze leżeć w dłoniach i mieć intuicyjną obsługę która nam przypadnie do gustu. Oczywiście Sony wg mnie to wszystko ma! Sam robię zdjęcia DSLR Sony :) Jeśli chodzi o dostępność akcesoriów i obiektywów oraz ich cen - kolejna BZDURA!!! owszem możemy szukać słoiczków za kilka tysiów lub więcej ale nie oszukujmy się przeciętny fotoamator będzie szukał raczej czegoś dobrego w rozsądnej cenie a ten przedział zdecydowanie NALEŻY do systemu Sony i Minolta - rynek wtórny jest aż przesycony świetną optyką i akcesoriami od minolty za naprawdę śmieszne czasem pieniądze. Następna kwestia i zarazem BZDURA!! to awaryjność. Napiszę o tym od strony sprzedawcy - owszem lusterka "Sonego" najczęściej trafiają do serwisu (w porównaniu do N i K) ale jest to ilość adekwatna do sprzedaży!!! Jeśli w miesiącu sprzedaję ok 15 lustrzanek "Sonego" , ze 3 Canony i tyle samo Nikona to jak myślicie jakie jest prawdopodobieństwo awarii ?? Poza tym 70% reklamacji to uszkodzenia mechaniczne i nieświadomość klientów! aleee się rozpisałem ;D ale jestem strasznie uczulony jak ktoś jedzie na system Sony i wychwala N i C.
Często klienci nie są tego świadomi ,że kupując aparat decydujemy się na wybór całego systemu , a system Sony A jest wg mnie najbardziej udany i przystępny :)

a tak na marginesie to gratuluję wyboru -A580 świetny sprzęt -miłego "focenia" i jeśli będę potrafił to służę pomocą! :D :c37

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

doniudon napisał(a):

No i stałem się szczęśliwym posiadaczem a580 z zestawem 18-55 i 55-200 :c2 WITAM W KLUBIE ! :c20


Gratuluje nabytku :smileythumbsup:
Zapraszam do dzielenia się wrażeniami i, jak już opanujesz sprzęcicho - fotkami - w swojej galerii oczywiście.
I w razie potrzeby służymy pomocą. Nie zapomnij o przeczytaniu instrukcji i zapoznaniu się z programami, które dostałeś na płycie CD wraz z aparatem :D

------------------------------
fotoamator
doniudon
Początkujący

Dzięki bardzo! narazie zapoznaje się z aparatem w domu czytam instrukcje :c44 chociaż nie mam za dużo czasu :cry: pierwsze wrażenia: świetnie leży w dłoni, szybki, mnogość funkcji.... w weekend ruszę w plener to wtedy sprawdzę jego możliwości :c34