anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

ostrość

profile.country.pl_PL.title
bycool4
Początkujący

ostrość

Witam od niedawna mam sony a200 przesiadłem się z Lumix FZ50 i mam problem mianowicie z ostrością zdjęć ;/ na obiektywie kitowym jak i na 70-300 sony czytałem instrukcje ale dalej nie wiem jak ustawić ten AF proszę o pomoc a typy zdjęć jakie robię to portrety makro i krajobrazy


a zapomniałem dodać af potwierdza ostrość

27 ODPOW. 27
profile.country.pl_PL.title
bycool4
Początkujący

czyli rozumiem ze mam BF ? więc aparat do serwisu tak ?

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

obawiam się najgorszego,

że wszystko jest okej i nie ma powodu do narzkania z aparatu ;-) i obawiam się ze podstawową uwagą do pierwszego zdjęcia w tym wątku jest to, że jest nieciekawe. Wg. mnie to nie była awaria maszyny tylko błąd pilota http://klubkm.pl/forum/images/smilies/sorry.gif

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

bycool4 napisał(a):

czyli rozumiem ze mam BF ? więc aparat do serwisu tak ?



Nie można NIC kategorycznie stwierdzić po tym teście. Ta głupia kartka (choć sam czasem do niej sięgam) jest powodem wielu stresów i rosnących guli. Jedno jest bardzo ważne - metodologia - jeśli nie będziesz miał kąta 45 stopni, wyniki testu można sobie o kant d... roztrzaskać :smileyhappy:

Ja na tej fotce nic niepokojącego nie widzę.

Proponuję za Szfendakiem zrobić klasyczny test bateryjkowy.

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

Deviant napisał(a):

delikatnie widać że szkło ostrzy na tyle od punktu - BF


jak dla mnie to ostrzy w m.w. 1/3, czyli tam gdzie powinno.

profile.country.pl_PL.title
bycool4
Początkujący

gnembon powiedziałeś błąd pilota jeśli co chodzi o mnie to wątpię zdjęcia robię od 3 lat :) więc wszystkie nie były by nie ostre a i czego jak ustawiam szeroki AF to potwierdza mi zawsze w jednym miejscu ostrość a nie powiedzmy we wszystkich 4 ;/ czy tak powinno być

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

bycool4 napisał(a):

jak ustawiam szeroki AF to potwierdza mi zawsze w jednym miejscu ostrość a nie powiedzmy we wszystkich 4 ;/ czy tak powinno być


Oczywiście że tak powinno być :smileyexclaim:

Jak może Ci aparat potwierdzić jednocześnie ostrość w 4 innych punktach? :shock: :o

Kolejny raz na tym forum - zapraszam do przeczytania instrukcji obsługi, szczególnie rozdziału o ustawianiu ostrości.

profile.country.pl_PL.title
Filipski-----
Początkujący

Mam nadzieję, że inicjator topiku się nie pogniewa, ale pod wpływem tego co tu czytam zrobiłem sobie test podobny do bateryjkowego z trzema kodami paskowymi rozstawionymi w odległości około 15 mm (tak na oko) i chociaż celuję w srodek zawsze najostrzej wygląda ten ostatni.
Czyli jest chyba coś nie tak.Pewnie istnieje jakiś margines tolerancji błędu, jak jeszcze można to sprawdzić?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Filipski napisał(a):

około 15 mm (tak na oko)


Ustaw je przynajmniej 5 cm od siebie.

Druga sprawa - kod kreskowy wcale nie jest najlepszym wzorkiem dla układu AF

Ja np. robiłem test na krówkach :smileyhappy:

http://img213.imageshack.us/img213/34/testkrwkowyjq1.th.jpg