anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

oszczędzanie AKU

tom.basiak
Początkujący

oszczędzanie AKU

witam

chciałbym was zapytać i jednocześnie poradzić

jak rozsądnie korzystać z akumulatora by rzeczywiście jego mocy wystarczyło na 500 zdjęć.oczywiście ładuję na maksymalne ładowanie.

czy robiąc zdjęcia wyłączacie aparat do czasu zrobienia następnych czy tylko wygaszacie LCD?

czy jeśli nie zamierzam dać aparatu na OFF i wyłączę tylko LCD (aparat działa) to nie zagraża to jakoś silnikowi AF który cały czas pracuje i ostrzy kiedy noszę aparat na szyi?

wybaczcie jeśli to głupie pytania ale chciałbym mieć pewność ze wszystko robię ok

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Witaj

polecam wyłączyć funkcję EYE-Start...
i przestanie Ci chodzić AF podczas spacerowania z Alfą na szyi ;)

po drugie, jeśli jesteś na spacerze to nie wyłączają aparatu - bo zaraz znowu go włączysz by zrobić zdjęcie.

Ja rzadko wyłączam podczas fotografowania aparat. Aparat po pewnym (ustalonym w menu) czasie przechodzi w stan uśpienia. Więc pobór jest znikomy. Zaś wyłączając aparata pobiera troszkę energii do "wyczyszczenia" matrycy ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
norbertus20
Początkujący

EYE-start- gdzie sie to wyłacza :D?

Sory, ze sie "wcinam", ale juz raz szukalem i nie doszukalem gdzie, mam A300.

Z gory dzieki.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

norbertus20 napisał(a):

EYE-start- gdzie sie to wyłacza :D?


wyłącz LiveView
naciśnij Menu=> 2 razy w prawo=>pierwsza pozycja "EyeStart AF" daj na wyłącz

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
norbertus20
Początkujący

Wielkie dzieki, najlepsze w tym to ze praktycznie za kazdym razem grzebie w menu, a nie widzialem tego :D Jeszcze raz dzieki :D

Bosz-----
Początkujący

Witam

Fabrycznie "świeży" akumulator naładowany na maxa (ok. 4 godz.) po zrobieniu ponad 900 zdjęć (tak, ponad dziewięciuset) ma jeszcze 40% naładowania. Zdjęcia zasadniczo robione były bez lampy (może najwyżej kilkanaście) ale i tak uważam, że to dobry wynik. Myślę, że tą setkę pozostała do 1000 zdjęć zrobię jeszcze spokojnie na tym jednym naładowaniu. Zaznaczam, że to jest dopiero pierwsze ładowanie. Mam wyłączony EYE-start, natomiast wyświetlacz jest włączony cały czas. W przerwach pomiędzy zdjęciami nie wyłączam aparatu.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Bosz napisał(a):

Witam

Fabrycznie "świeży" akumulator naładowany na maxa (ok. 4 godz.) po zrobieniu ponad 900 zdjęć (tak, ponad dziewięciuset) ma jeszcze 40% naładowania. Zdjęcia zasadniczo robione były bez lampy (może najwyżej kilkanaście) ale i tak uważam, że to dobry wynik. Myślę, że tą setkę pozostała do 1000 zdjęć zrobię jeszcze spokojnie na tym jednym naładowaniu. Zaznaczam, że to jest dopiero pierwsze ładowanie. Mam wyłączony EYE-start, natomiast wyświetlacz jest włączony cały czas. W przerwach pomiędzy zdjęciami nie wyłączam aparatu.


W sumie A200 to najoszczędniejsza alfa na rynku (na tę chwilę). W A700 "bravia" zżera mnóstwo energii, a w A3xx, tryb LV trochę "zjada".

------------------------------
fotoamator