anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

paralaksa alfa 300

profile.country.pl_PL.title
Cezzi71
Początkujący

paralaksa alfa 300

Witam serdecznie !
Zauważyłem efekt paralaksy w mojej a300 !
Czy może mi ktoś napisać czy to awaria czy coś przestawiłem ?

28 ODPOW. 28
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cezzi71 napisał(a):

Zauważyłem efekt paralaksy w mojej a300 !


Mógłbyś napisać jak to się objawia?

wratislavian
Początkujący

zgodność realnego kadry z tym co widzimy w wizjerku w a300 wynosci 95% czyli jezeli u Ciebie to jakies drobnostki to nie ma sie czym martwić. no chyba, że dropnąłeś aparat na ziemie. wtedy jest gorzej.

profile.country.pl_PL.title
Cezzi71
Początkujący

Aparat to moje oczko w głowie ! Mam go od 10 miesięcy. I nigdy nawet nim nie stuknąłem !!!
Na komunii u syna zauważyłem ze to co widzę w wizjerze
nie pokrywa się ze zrobionym zdjęciem .
Nie jest to kilka procent . Przesunięcie jest dość duże z odległości 2.0 m postać w wizjerze była w całości a na zdjęciu obcięło nogi do kostek . To co zabrało na dole dodało na górze !

dynaxx7
Początkujący

Cezzi71 napisał(a):

Aparat to moje oczko w głowie ! Mam go od 10 miesięcy. I nigdy nawet nim nie stuknąłem !!!
Na komunii u syna zauważyłem ze to co widzę w wizjerze
nie pokrywa się ze zrobionym zdjęciem .
Nie jest to kilka procent . Przesunięcie jest dość duże z odległości 2.0 m postać w wizjerze była w całości a na zdjęciu obcięło nogi do kostek . To co zabrało na dole dodało na górze !

:D ...laboludek poprzez ,,swoje kadrowanie,, Twojej foty dokonał ,,fachowego,, cięcia...efekt rzeczywiście przypomina paralaksę...lustrzanki tej przypadłości nie mają, więcej widzą niż Ty we wizjerze - mówimy o tych co nie pokazują 100% kadru... 8-)

profile.country.pl_PL.title
Cezzi71
Początkujący

Strzeliłem tym aparatem kilka tysięcy fotek i wiem co piszę . Czy fotografując LIVE VIEW czy OVF widzę że jest coś nie tak w porównaniu z tym co było !
I mam dodatkowe pytanie czy może być to problem z oprogramowaniem ? Ponieważ o żadnym uderzeniu czy nawet stuknięciu niema mowy !!!

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

jest opcja taka, że coś się stało z SSS (stabilizacja)


pokaż jakieś zdjęcie ;)
np. ustaw zegar ścienny na środku kadru. cyknij i wstaw ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
wratislavian
Początkujący

a poźniej wyłacz sss i cyknij to samo. jeżeli bedzie różnica to bedzie wiadomo o co pytać w serwisie. bo na 99% doszło do uszkodzenia mechanicznego. o sofcie nie ma mowy. to nie laptop.

ps. dzieci w wieku Twojego syna potrafią rozrabiać. zaptaj chłopaka delikatnie czy nie bawił się aparatem.

profile.country.pl_PL.title
Cezzi71
Początkujący

Włączone lub wyłączone SSS żadnej różnicy !
A aparat jest pod kluczem tylko ja go dotykam .

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Wygląda na to, że coś się z lustrem stało. Prawdopodobnie nie opada do końca. Albo przy wymianie obiektywu dostał się jakiś paproch i blokuje lustro, albo coś innego. Trudno bez obejrzenia aparatu od środka ocenić. Jeżeli "popatrzenie" do komory lustra i ewentualne przedmuchanie nie pomoże, pozostaje serwis.

------------------------------
fotoamator