anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

pęknięty wyświetlacz

ROZWIĄZANE
1556-----
Początkujący

pęknięty wyświetlacz

witam.
w sony alfa 100 pękł mi wyświetlacz.
czy da sie to naprawić?
jeśli tak to ile by to kosztowało i gdzie można to zrobić?
proszę o szybka odpowiedź. :)

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.pl_PL.title
CSIFOTOIVIDEO
Użytkownik

Koszt wymiany wyświetlacza LCD w aparacie SONY A100 to ok. 703zł jest to cena na chwilę obecną.
Koszt wymiany LCD w aparatach A200, A300, A350 to ok. 275zł
Koszt wymiany LCD w aparatach A700 i A900 to ok. 558zł.

Pozdrawiam
Grzesiek.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

21 ODPOW. 21
brzoza
Początkujący

zrobić się da ale czy warto?
Kiedyś słyszałem że serwis Sony bierze ryczałt 500 zł za naprawę jednego elementu lustrzanki, więc jeśli tak jest to nie wiem czy warto naprawiać. A100 to dobry sprzęt ale już nieco stary i zastanowiłbym się w tym wypadku nad wymianą na np. A300.
A jak to się stało że masz pęknięty wyświetlacz? Czy aparat upadł i czy przypadkiem nie padła też stabilizacja?

1556-----
Początkujący

nie tyle co upadł, a został położony na szafce i jakoś pękł, z resztą wyświetlacze sony są bardzo czułe.
chyba sie nad tym zastanowię ;)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

nie tyle co upadł, a został położony na szafce i jakoś pękł, z resztą wyświetlacze sony są bardzo czułe.


Droga Małgosiu,
wyświetlacze nawet najgorszej produkcji (do której na 100% nie należą produkty Sony), nie pękają od tak ;)

Ja mam za sobą wymianę w serwisie LCD z a100 - przy czym upadł osobie, która go trzymała....

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
1556-----
Początkujący

wiem, że nie są.;p
dziekuje za odpowiedź. :D :D

profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

kris napisał(a):

nie tyle co upadł, a został położony na szafce i jakoś pękł, z resztą wyświetlacze sony są bardzo czułe.


Droga Małgosiu,
wyświetlacze nawet najgorszej produkcji (do której na 100% nie należą produkty Sony), nie pękają od tak ;)



Drogi Krzysztofie,
nie trzeba rzucać czymkolwiek aby uszkodzić coś takiego jak wyświetlacz, nie jest to pierwszy przypadek o jakim słyszę gdzie wyświetlacz A100 samowolnie był sobie pęknąć.
Nie wykluczone, że sposób jego mocowania wprowadza w jego strukturę naprężenia, które uwalniają sie w postaci pęknięcia.

wratislavian
Początkujący

sam z siebie. nie wiem czy zatem jest sns naprawiać bo prawdopodobnie znowu sam pęknie...

profile.country.pl_PL.title
CSIFOTOIVIDEO
Użytkownik

Koszt wymiany wyświetlacza LCD w aparacie SONY A100 to ok. 703zł jest to cena na chwilę obecną.
Koszt wymiany LCD w aparatach A200, A300, A350 to ok. 275zł
Koszt wymiany LCD w aparatach A700 i A900 to ok. 558zł.

Pozdrawiam
Grzesiek.

wratislavian
Początkujący

ostro:>

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

A przypadku A23x0 nienajgorzej. Spójrzcie ile kosztuje wymiana wyswietlacza w laptopach http://klubkm.pl/forum/images/smilies/hihi.gif