anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

pęknięty wyświetlacz

ROZWIĄZANE
1556-----
Początkujący

pęknięty wyświetlacz

witam.
w sony alfa 100 pękł mi wyświetlacz.
czy da sie to naprawić?
jeśli tak to ile by to kosztowało i gdzie można to zrobić?
proszę o szybka odpowiedź. :)

21 ODPOW. 21
Misi3q
Początkujący

Droga przyjemność :smileyevil: ...

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Misi3q napisał(a):

Droga przyjemność :smileyevil: ...


:smileyhappy:
żartujesz sobie ?
ja jestem w gronie tych, którzy musieli wymienić LCD w a100. I się opłacało ;)
Fajnie, że ceny lepszego LCD są tańsze. Cieszcie się, ze do a200/300/350 to tylko tyle. :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Misi3q
Początkujący

W takim razie skąd taka różnica w cenie wyświetlaczy?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Misi3q napisał(a):

W takim razie skąd taka różnica w cenie wyświetlaczy?


zobacz jak jest na rynku motoryzacyjnym.
A100 nie jest już produkowana.
Przemyśl to ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Misi3q
Początkujący

Czyli przyczyna prozaiczna... A ja już się spodziewałem jakieś zmowy zachodnich koncernów :slight_smile: ...

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

kris napisał(a):

A100 nie jest już produkowana.
Przemyśl to ;)


Akurat taka sama cena była kiedy A100 była produkowana więc to dla mnie nie argument.
Ten LCD jest po prostu drogi jeśli mówimy o wymianie w serwisie. ;)

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

poza tym nie wiem jak z A200 ale A3x0 - wyświetlacz jest na zewnątrz. Jak serwis ma gotowe części, to jest pewnie 10 minut pracy specjalisty.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Lajam napisał(a):

Akurat taka sama cena była kiedy A100 była produkowana więc to dla mnie nie argument.
Ten LCD jest po prostu drogi jeśli mówimy o wymianie w serwisie. ;)


ale wiesz, że wtedy były dziwne czasy :smileyrolleyes:
gdzie płaciło się za usługę.....dużo za dużo.
;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Goya_7
Nowicjusz

Witajcie,

w grudniu 2012 niefortunnie upadł mi aparat Alfa100 -  odbił się od sofy i delikatnie walnął w biurko, co poskutkowało popsuciem wyświetlacza:( Sprawdzałam po upadku działanie aparatu i zdjęcia robił dobre, ale niewątpliwie wyświetlacz w robieniu zdjęć pomaga. 

Szukałam serwisów w Warszawie, które by się tym zajęły i...

- w pierwszym lepszym, dowiedziałam się, że wyświetlaczy nie mają i odsyłają do autoryzowanego serwisu. W przypadku posiadania wyświetlacza do wymiany koszt wyniósłby 100 zł.

- w autoryzowanym krzyknęli ok. 660 zł.
W związku z powyższym miałam niemałą zagwozdkę czy faktycznie opłaca mi się wkładać w to pieniądze, skoro w autoryzowanym sklepie koszt to mniej więcej 1/3 nowego, lepszego modelu.

Finał jest taki, że zakupiłam wyświetlacz (pojawiła się okazja na Allegro) i sprzedawca zgodził się na poinstruowanie samodzielnej jego wymiany. Koszt wyświetlacza 169 zł (+koszt przesyłki).

Czekam na to, jak na zbawienie, bo od tamtego wydarzenia w zasadzie przestałam robić zdjęcia:(

 

 

Goya_7
Nowicjusz

Hej ho!

Chwalę się:)!! Narzeczony w dniu dzisiejszym wymienił wyświetlacz. Trochę przy tym zabawy, ale wystarczy wykręcić kilka śrubek, wyciągnąć wyświetlacz i zamontować nowy. Oczywiście trzeba to robić precyzyjnie, ale w zasadzie nie trzeba z tym iść do serwisu. Ze względu na to, że to był mój aparat, to jemu trzęsły się ręce i to mocno, dlatego sama wymiana trochę trwała.

Moja radość jest nieopisana;))

P.S. Pan, który sprzedawał wyświetlacz, powiedział że lustrzanka alfa 100 robi dużo lepsze zdjęcia niż nowsze modele i generalnie poparł wymianę wyświetlacza zamiast zakupu nowego aparatu.

Zrobiłam kilka zdjęć i wszystko jest idealnie, jak wtedy kiedy wyświetlacz popsuty nie był.

 

 

Pozdrawiam!