anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pierwszy krótki kontakt z SLT A33 dylematy i rozterki.

Par_Dez
Początkujący

Pierwszy krótki kontakt z SLT A33 dylematy i rozterki.

Witam !
Umieściłem ten wątek w tym dziale bo nie bardzo byłem pewien czy pasowałby on do działu A55/A33.Jeżeli popełniłem gafę to przepraszam.Dzisiaj pojechałem sobie do salonu Sony w Warszawie aby sobie chociaż wziąć w łapki i popatrzyć jak to działa , jak leży w ręku , zobaczyć ten wizjer co tak naprawdę w nim widać .
Nie powiem bardzo uprzejmie mi na to pozwolono za co pięknie podziękowałem.
I tak - dla mnie(subiektywna ocena) wizjer jest dużo wygodniejszy i jaśniejszy niż w mojej a300.LCD - 921 000 pixeli robi wrażenie - komfort podglądu i w ogóle . Pragnę zaznaczyć że w dziedzinie fotografii jestem zupełnie przeciętnym amatorem.Owszem , dużo czytam w tym temacie , przeglądam strony dotyczące tej dziedziny , mam troszkę opanowanego Photoshopa ,oraz bardzo interesuję się wszelkimi nowinkami.Ale do rzeczy - jedna rzecz , która trochę mi przeszkadza - oczywiście jeśli zdecydowałbym się na kupno - to rozmiar body , w moich sporych dłoniach trudno mi się operowało przyciskami i trzymało w rękach.
Funkcji kręcenia klipów filmowych nie próbowałem - nie było na to czasu - ale oglądałem te z linków na tym forum . Moje końcowe wnioski są takie , na razie nie kupię , trochę drogo 2600 - 2700 za samo body A33.Po za tym do takiego body trzeba zainwestować w naprawdę dobre szkło , także zacznę o kupna szkła , a dopiero potem (jak dożyję aby uzbierać pieniążki i wytłumaczę to mojej nie wyrozumiałej żonce) kupię body.
A może poczekać na A580/560 ? Oj dziwną mam naturę - trudno przychodzi podjęcie decyzji , co również przeszkadza przy robieniu zdjęć , przeważnie jest albo za późno , albo nie trafiona decyzja. :nauseated_face:

21 ODPOW. 21
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

xt6000 napisał(a):


Poza tym nie wiem jak to jest z filmami bo one chyba potrafią trochę zeżreć nam kartę...


nie wiem jaka jest maxymalna pojemność (póki co 32gb, bo tylko tyle MSki mają :P ), ale 32GB to prawie 4 godziny filmu AVCHD. Powodzenia :smileymrgreen:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Na stronie 32 instrukcji masz tabelkę podającą liczbę zdjęć mieszczących się na karcie danej pojemności. Są podane do 32GB - więc chyba można przyjąć, że aparat obsługuje takie karty.
Ja podobnie jak kris, jestem zdania że optymalną wielkością dla tych aparatów jest 8GB. Ważne by były to szybkie karty - MS HX, a SD klasy 4 lub wyższej.