anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

poczatkujący pyta

mar1712
Początkujący

poczatkujący pyta

Witam, jestem calkowicie początkujący, miałem wprawdzie aparat kompaktowy, ale rbiłem fotki wszystkie na automatycznych ustawieniach, Zawsze podziwialem osoby ktore ze zwykłych przedmiotów, sytuacji, potrafiły zrobić zdjęcia ktore powalały na kolana.
Postanowilem że może i ja spróbuje swoich sił.
Uzbierałem pieniązki i kupilem aparat Sony alfa 350 + obiektyw Sigma 18-200mm 1/3.5-6.3

tak jak pisalem jestem całkowitym amatorem, zaczynam sie uczyc, zobaczyłem szkołe Sony, czytam fora internetowe, inne szkółki, przyznam ze przychodzi mi to cięzko, nie bardzo sie orientuje co do ustawien przysłony, czasu naświetlania,

Mam pare pytań:

- Chcialem dokupić pilot lub węzyk, ale jaki
_ gdzie znajdę stronke z przykładowymi zdjeciami i opisami jak zostalo zrobione np ISO 200 przysłona taka i taka.
- trafilem na strone fotolia. gdzie sie kupuje zdjecia. mam pytanko czy ktoś z Was sprzedaj tam swoje zdjecia? Czy mozna na tym zarobic?
- jak sie troche poducze, to gdzie i czymoge wstawić swoje fotki żeby ktos kto sie zna wytknął błedy, poradził.
- Czy warto kupować jakies zasopisma o tematyce fotograficznej?
- czy czytac, czy od razu robic fotki, nawet nieudane.

Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

- Chcialem dokupić pilot lub węzyk, ale jaki


pilot nie bardzo, ale wężyk - np taki

_ gdzie znajdę stronke z przykładowymi zdjeciami i opisami jak zostalo zrobione np ISO 200 przysłona taka i taka.


np tutaj

- trafilem na strone fotolia. gdzie sie kupuje zdjecia. mam pytanko czy ktoś z Was sprzedaj tam swoje zdjecia? Czy mozna na tym zarobic?


zdjęcia stockowe to bardzo trudny temat. Wymaga sporo wiedzy (i trochę sprzętu)
da się na tym zarobić, ale nie jest "z górki" ;)
poszukaj info na temat stock'ów

- jak sie troche poducze, to gdzie i czymoge wstawić swoje fotki żeby ktos kto sie zna wytknął błedy, poradził.


najlepiej w albumie na tym forum :D
czyli tutaj
- Czy warto kupować jakies zasopisma o tematyce fotograficznej?


jak kto lubi
ja lubię oglądać/czytać ale nie mam na to czasu, więc nie bardzo z kupowaniem....ale kiedyś na początku kupowałem ;)

- czy czytac, czy od razu robic fotki, nawet nieudane.


czytać, wyciągać wnioski, robić fotki, wyciągać wnioski, czytać, focić, czytać , focić, focić, focić

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

bywają też wężyki ze sterownikiem radiowym (obecnie brak na allegro)
jeśli zaś chodzi o czasopisma to i tak i nie, dlatego że w tej chwili większość artykułów jest bardziej lub mniej sponsorowana a porad jak na lekarstwo, więc lepiej kupić książki a to co w czasopismach za darmo dowiesz się z netu
Taka moja porada: usiądź spokojnie w domku weź instrukcję i krok po kroku poprzerabiaj dany rozdział by opanować w miarę dobrze tę maszynę
pobaw się wszystkimi ustawieniami i nie martw się że coś skopiesz zawsze masz funkcję "przywróć ustawienia fabryczne"
polecam też naszą szkółkę http://www.lustrzanka.sony.pl/indexc.ph ... #/szkolka/

profile.country.PL.title
Paulina.
Poszukiwacz

Zgadzam sie w 100% instrukcja obsługi to najlepsza lektura na sam poczatek
sama od kilku dni namietnie czytam i wdrazam w zycie...
pozdrawiam i powodzenia

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

z tym namiętnie, to chyba przesadziłaś ;-). To nie Harlequin, ale przeczytać warto i trzeba.

Filmiki, te co szfendak podał, będą ci bardzo pomocne :)

Można też mając konkretne pytanie - przeszukac google - sporo informacji da się łatwo znaleźć.

W razie problemów, gdy te rzeczy nie pomogą - możesz zawsze zwrócić się tu, najlepiej ze zdjęciem które się nie udało, to będzie o czym rozmawiać.

Powodzenia.

mar1712
Początkujący

Ok, postaram sie zastosować do wszystkich porad, dziekuje,
mam jeszcze pytanko, czy jest gdzieś stronka ze zdjęciami i opis przy jakich parametrach aparatu zostało zrobione zdjęcie?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

ja Ci w moim pierwszym poście podałem !
jasne, że nie jest podane na tacy jakie ustawienia były - ale to wszystko jest w EXIFach (jeślie nie wiesz co to - zapraszam do google ;) )

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

O exifach masz tu, viewtopic.php?p=14048#p14048

------------------------------
fotoamator
mar1712
Początkujący

Ostatnio wyszła jakas gazetka poradnik pt. Fotografia Cyfrowa serii Komputer świat. Nie moge jej znależć w kosikach. Czy ktos sie z nią zetknął? warto kupic?

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

wszystko co tam napisali znajdziesz w necie
poczytaj na temat książek viewtopic.php?f=30&t=1039