anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pomóc przy wyborze A55 czy jednak nie

adek23
Początkujący

Pomóc przy wyborze A55 czy jednak nie

Witam, nie mam jeszcze swojej Alfy, w niedługim czasie zamierzam kupić.
(przepraszam jeśli postuję w złym dziale, nie wiedziałem który wybrać)
W naszym pięknym kraju niestety nie jest tak łatwo zapoznać się ze sprzętem przed zakupem tak aby później nie żałować (bo skąd mam niby wiedzieć czy EVF będzie mi pasował czy też nie?). W niektórych sklepach nie ma mowy o możliwości pobawienia się aparatem z zasilaniem, co najwyżej można sobie wziąć cegiełkę do ręki i pooglądać. W Sony Style za to aparaty miały swoje zasilanie, ale to takie używanie na 30cm smyczy a do tego obiektyw miał kaganiec. W takich warunkach każdy aparat wydaje się kiepski.
W związku z tym mam serdeczną prośbę do forumowiczów, być może znalazłby się ktoś pomocny posiadający A55 i chcący udostępnić mi ją na ok. 15 minut abym mógł zobaczyć czy ten model rzeczywiście będzie mi odpowiadał? Oczywiście chcę to zrobić w kontrolowanych warunkach, pod bacznym okiem właściciela. Przyniosę własną kartę, porobię trochę zdjęć, posprawdzam różne tryby i to wszystko. Jako miejsce ewentualnego spotkania w grę wchodzi Warszawa, najlepiej Bemowo lub okolice Centrum. Uwaga: za pomoc oferuję czteropak piwa! :c10
Dziękuję za uwagę.

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

adek23 napisał(a):

Witam, nie mam jeszcze swojej Alfy, w niedługim czasie zamierzam kupić.
(przepraszam jeśli postuję w złym dziale, nie wiedziałem który wybrać)
W naszym pięknym kraju niestety nie jest tak łatwo zapoznać się ze sprzętem przed zakupem tak aby później nie żałować (bo skąd mam niby wiedzieć czy EVF będzie mi pasował czy też nie?). W niektórych sklepach nie ma mowy o możliwości pobawienia się aparatem z zasilaniem, co najwyżej można sobie wziąć cegiełkę do ręki i pooglądać. W Sony Style za to aparaty miały swoje zasilanie, ale to takie używanie na 30cm smyczy a do tego obiektyw miał kaganiec. W takich warunkach każdy aparat wydaje się kiepski.
W związku z tym mam serdeczną prośbę do forumowiczów, być może znalazłby się ktoś pomocny posiadający A55 i chcący udostępnić mi ją na ok. 15 minut abym mógł zobaczyć czy ten model rzeczywiście będzie mi odpowiadał? Oczywiście chcę to zrobić w kontrolowanych warunkach, pod bacznym okiem właściciela. Przyniosę własną kartę, porobię trochę zdjęć, posprawdzam różne tryby i to wszystko. Jako miejsce ewentualnego spotkania w grę wchodzi Warszawa, najlepiej Bemowo lub okolice Centrum. Uwaga: za pomoc oferuję czteropak piwa! :c10
Dziękuję za uwagę.


hej :c37
myślę,że najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem będzie przyjście na jutrzejsze spotkanie warszawskie fotoklubowiczów: LINK
Podbij też na PW do Szfendaka :c20

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Rodzyn104
Nowicjusz

Ja polecam Ci pójść do Fotojoker. Ja jak kupowałem to dali mi "pomacać" lustro i to parę(bo zastanawiałem się nad sony i nikonem)
EDIT: I akumulatorki były naładowane, można też było robić zdjęcia, aparat nie był na smyczy i kagańcu pod napięciem :slight_smile: )