anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

pomoc w ustwieniach

krzyho4
Początkujący

pomoc w ustwieniach

witam wszystkich , i mam maly problem , trafila mi sie okazja robic fotki na 2 imprezkach , i troszke sie zawiodlem , ale do rzeczy fotki w kosciele , (ustawienia manualne , swiatlo zastane czas naswietlania ok:1/13 -1/20 , przyslona f-4,5-5,6 . iso 400- 800 ,pomiar ostrosci centralny ) nie bylo innej mozliwosci , na wyswietlaczu wyswietlalo w miare fajnie , ale po wrzucenu na kompa porazka szumy straszne , brak ostrosci przy zblizeniach lub wykadrowanu . a pytanie moje jest takie czy to wina w moich ustawieniach , czy cos nie tak z autofokusem ,dzieki za wszelkie porady. fotka przykladowa w galerii

44 ODPOW. 44
krzyho4
Początkujący

dzieki kris , byla jeszcze kiedys taka strona w gazecie DFV , ale nie pamietam numeru ,bylo wiecej wzorow z mniejszymi lub wiekszymi szczegolami . nie wiesz czy jest dostepna w formie elektronicznej

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

niestety - posiadam i korzystam z podanej powyżej ;)
tutaj masz cały opis "akcji FF/BF": LINK

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
krzyho4
Początkujący

dzieki jeszcze raz wszystkim za pomoc . sory ale nasuwa mi sie jedna mysl ,czytajac niektore wypowiedzi , jesli ktos ma problem z czyms latwiej bylo by napisac tak: po co ci aparat jesli nie masz doswiadczenia , nie umiesz kadrowac ,lub go ustawic . zamiast wydawac niepotrzebnie pieniadze wynajmij sobie fotografa co bedze lazil za toba krok w krok . nie ublizajac nikomu

profile.country.pl_PL.title
CSIFOTOIVIDEO
Użytkownik

krzyho4 napisał(a):

poszukam jeszcze jakis plaszy do testow (wlasnie jak ktos by mogl wskazac takie bo szperanie po stronach jest troszke czasochlone ), i wtedy zobaczymy czy odsylac . dodam jeszcze ciekawe ilu z was potrafilo by sobie samodzielnie wywolac film analogowy i zrobic odbitki



Plansza mówisz. No to życzę powodzenia :) 90% albo i więcej użytkowników totalnie nie wie jak się tym posłużyć, jakie warunki muszą być spełnione i potem biegną do serwisu z pretensjami. My wykonujemy kilka zdjęć u siebie i wyniki są zupełnie inne!!
Proponuję lepiej porobić jakiś testów "z życia" w słoneczny dzień. Uwierz jest to lepszy test dla amatora niż tablice.

Odnośnie wywołania filmu i odbitek to ja potrafie 8-) choć dłuuugo tego już nie robiłem :(

krzyho4
Początkujący

ok znow banalne pytanko , ladne niebo mam przed soba i na jego tle jest,, lysy ,, kto mi powie jak zrobic ostra fotke na statywie za pomoca lustrzanki sony A 200 , i szkla SAL 75 - 300

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

krzyho4 napisał(a):

ok znow banalne pytanko , ladne niebo mam przed soba i na jego tle jest,, lysy ,, kto mi powie jak zrobic ostra fotke na statywie za pomoca lustrzanki sony A 200 , i szkla SAL 75 - 300



Aparat na statyw, na 300mm celuj w Księżyc, zablokuj porządnie statyw żeby nie było poruszenia.

RAW, ISO 200, pomiar światła punktowy, przysłona od f/8 do f/11. Tryb A.
Jeśli wychodzi prześwietlone kompensacja ekspozycji na minus.

Chyba tyle. Tak czy inaczej wg mnie 300 mm to ewidentnie za mało.

Spójrz, to zdjęcie jest z lunety ok 500mm i jest już wykadrowane jakieś 50%

krzyho4
Początkujący

ok łysy wlasnie zaszledl za chmurka ale sprobuje na bramkach A4 w krakowie , przy tych ustawieniach dam linka do oceny czy to ja czy jednak puszka

krzyho4
Początkujący

odleglosc w przyblizeniu ok 40 - 60 KM , od bramek parametry jak podales zreszta sa w exifie

krzyho4
Początkujący

lysy w kolejne jodslonie mojej puszki

krzyho4
Początkujący

i jeszcze moze jedno sorka za zawalenie serwera ale .....? sami widzicie .dodam ze wyzwalanie przez samowyzwalacz o10 s