anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pomocy ! A6500 Fioletowy pas na zdjeciach

profile.country.PL.title
Piotr_pk
Poszukiwacz

Pomocy ! A6500 Fioletowy pas na zdjeciach

 116572278_817949178609914_3612250271930365482_n.jpg

Na każdym zajęciu pojawia mi się taki filetowy pas , w zależności od czasu migawki zmienia swoja pozycję , im krótszy czas  naświetlania tym  mniej widoczny. W trybie wideo aparat rejestruje poprawnie obraz . Co to może być ?? 

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć,

 

Nie wygląda to dobrze.

Sugeruję jak najszybszy kontakt z serwisem. Aparat jest na gwarancji?

profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

 

tj. napisał Lajam, prawdopodobnie konieczny będzie serwis, ale warto spróbować zresetować aparat do ustawień fabrycznych i wymienić kartę, na której zapisywane są zdjęcia.

 

Pozdrawiam

 

profile.country.PL.title
Piotr_pk
Poszukiwacz

Niestety apart nie jest  już na gwarancji 😞. Co do tematu serwisu, to po  analizie CPS w Warszawie stwierdzili, iż wymagana jest wymiana płyty głównej za 1600 zł, choć nie che mi się do końca wierzyć, że to jest faktyczna przyczyna  problemu, ( tekst typu o Panie płyta główna będzie do wymiany, jednoznacznie kojarzy się z Januszami z serwisów komputerowych :slight_smile:  Wracając do tematu usterki, zauważyłem że aparat w trybie migawki elektronicznej funkcjonuje poprawnie na niektórych czas ekspozycji, oraz zauważyłem że zdaje się pracować poprawnie z wyłączona funkcja SteadyShot.

 

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

najczęściej problemem jest płyta główna, może też być problem z migawką mechaniczną, albo z mechanizmem stabilizacji. Każdy z tych elementów sporo kosztuje. Wycena naprawy w CSI jest za darmo wyślij sprzęt przynajmniej będzie wiadomo co się popsuło.