anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

POMOCY!!! lampa w sony A200

krzyho4
Początkujący

POMOCY!!! lampa w sony A200

witam , mam problem , moze ktos pomoze ,jak ustawic aparat by wyzwalal blysk przez goraca stopke bo w ustawieniach (WL) nie wyzwala, a mam juz 2 stopke i nic

20 ODPOW. 20
profile.country.pl_PL.title
zorki-----
Początkujący

Tak na marginesie, dodam tylko że lampy Unomata również ta 24, nie są zbyt bezpieczne przy próbie bezpośredniego połączenia do nowoczesnego aparatu. Prąd wyzwolenia pewnie nie mieści się w bezpiecznych 5V. Taka lampa podłączona do konwencjonalnych lustrzanek Pentaxa serii MZ powodowała dwukrotne wyzwolenie migawki mimo iż aparat ustawiony był w tryb zdjęć pojedynczych; chyba zbyt silny impuls ogłupiał elektronikę :smileyevil: Tak jak radzą koledzy, podarowałbym sobie kostki, przejściówki, fotocele i rozejrzałbym się za systemową lampą, najtańsze ze sterowanym błyskiem bezprzewodowym będą: nie produkowana już HVL 36 lub jej "Minoltowy" poprzednik 3600 HSD

krzyho4
Początkujący

ok dzieki wszystko fajnie piszecie , ale problem mam nadal , i nie wiem co zmienic by zadzialala (co z ta polaryzacja jak to zmienic by nie spalic elektroniki w aparacie ) gdyz nie znam sie na elektronice ,jak zakladam kostke do aparatu bez lampy jest ok ,ale gdy zakladam lampe to samoczynnie wyzwala blysk i ja blokuje, tak ze nawet przyciskiem do recznego wyzwolenie nie reaguje, jest podobnie gdy skladam kostke z lampa bez aparatu ,

profile.country.pl_PL.title
zorki-----
Początkujący

Tak, zmienić polaryzację w lampie albo kostce jest łatwo, jak ktoś jest majsterkowiczem, wystarczy przelutować styki :smileytwisted: Na Twoim miejscu odpuściłbym sobie to błyskadełko Unomata... Ale rób jak uważasz

krzyho4
Początkujący

Dzieki ... przelutowalem styki i nic to nie zmienilo , zastanawiam sie nad zakupem innej lampy ale narazie brak srodkow na te cuda co oferuje sony

krzyho4
Początkujący

jeszcze raz dzieki za wszystkie porady dotyczace tej kostki , jutro ja odsylam do produceta ,a wyprobuje moze jakiegos tumaxa i zaczynam miec zdanie ze alfiki sa bardzo uparte na wspolprace z innymi tanszymi producentami akcesoriow

krzyho4
Początkujący

ponowie posta , Kris czy mogl bys powiedziec cos o tej kostce co pokazales , bo firma jednak odeslala mi nowa , ktora dalej nie dziala

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

ale co chcesz o niej wiedzieć ?

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
krzyho4
Początkujący

jesli cos wiesz ,czy ci dzialala i z jakimi lampami ,gdyz jak pisalem firma mi ja odeslala, ze niby jest sprawna , i lezy teraz niepotrzebna , ale mysle w jak i do czego ja wykorzystac.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

ja tą stopkę używam do podłaczenia kabelka synchro w studio
jeśli chodzi o lampę błyskową - wolałem kupić hvl42 bo nie stać mnie by przepłacać...

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
krzyho4
Początkujący

ok dzieki , zadam jeszcze jedno pytanie moze troche dziwne ale z drugiej strony na tym kabelku co masz ( hvl42 ) czy cos innego . Tez powoli trace checi do eksperymentow ale mysle ,jak ja juz mam, zeby ja wykozystac do dodatkowego doswietlania jakas uzywką z allegro bo wiesz ze typowki z zenita nie podchodza a tego unomata sie przywiazalem bo ani raz nie przeswietlił zdjęcia ale chyba czas odstawic analogowe aparaty do muzeum