anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem a7

aga_tl
Użytkownik

Problem a7

Witam wszystkich! Posiadam aparat Sony a7, chciałam go podłączyć do laptopa podczas sesji aby mieć podgląd na żywo na laptopie dla większej wygody móc również sterować aparatem zdalnie. Zainstalowałam Remote Camera Control, ok, niby działa ale tylko sterowanie, podglądu na monitorze brak. Szukam dalej, rozwiązaniem problemu ma być Lightroom, niestety nie ma, niby widzi aparat ale podglądu dalej brak, poza tym okno Remote Camera Control miga co bez włączonego Lightrooma się nie zdarzało. Może ktoś z Was miał podobny problem i udało się go rozwiązać. Z góry dzięki za zainteresowanie i pomoc.
6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Przekazaliśmy zapytanie do naszego działu trenerskiego.

Wrócimy z odpowiedzią.

 

Pozdrawiamy, zespół Sony

profile.country.PL.title
photomusic
Użytkownik

 

Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że taką możliwość daje tylko Capture One.

To znaczy-widać na komputerze obraz z aparatu zanim jeszcze zrobisz zdjęcie oraz zaraz po wykonaniu.

Zanim kupiłem C1 (wersja Expres-jest za free dla posiadaczy aparatów Sony) korzystałem z Lightrooma.

Działało to w ten sposób, że nie miałem podglądu zdjęcia jeszcze przed wyzwoleniem migawki, ale po wyzwoleniu migawki, przy włączonym programie Remote Camera Control zdjęcie trafiało do katalogu w komputerze. Katalog ten był ustawiony w Lightromie, jako obserwowany i zdjęcie praktycznie po dwóch sekundach od wyzwolenia migawki pojawiało się w oknie programu Lightroom.

Być może Lightroom ma już możliwość importu zdjęcia bezpośrednio z aparatu bez pośrednictwa RCC, ale wątpię, aby miał możliwość podglądu zdjęcia przed wyzwoleniem migawki.  

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Wpisz sobie w google tethering + tomasz pluszczyk napisał on dość obszerny post na swoim blogu, który według mnie wyczerpuje temat.

profile.country.PL.title
photomusic
Użytkownik

Niestety Capture One nie wspiera podglądu dla A7 (Live view).Ale przechwytywanie działa bez pośrednictwa RCC.

https://www.phaseone.com/en/Products/Software/Capture-One-for-Sony/Supported-Cameras.aspx

 

 

Na filmie widać współpracę RCC z Lightroomem.Być może nowsze wersje Lr widzą aparaty Sony bez pośrednictwa RCC

https://www.youtube.com/watch?v=9eIgzpNv1zs

 

aga_tl
Użytkownik

Dzięki za zainteresowanie moim problemem. Capture One faktycznie rozwiązał problem ale nie do końca, faktycznie nie ma podglądu live view dla tego modelu aparatu. Całe szczęście przesyłanie wykonanego zdjęcia do komputera z aparatu odbywa się szybko i można ocenić efekty na gorąco a także zmienić ustawienia aparatu z pozycji laptopa. Niestety wersja Expres nie ma tej możliwości i trzeba wykupić rozszerzenie do Pro ale 200 zł dla użytkowników Sony to całkiem przyzwoita cena. Biorąc pod uwagę możliwości programu to zaczynam się zastanawiać nad przesiadką z Lightrooma. Program RCC nie potrzebny. Pozdrawiam Soniaczy i wszystkich "pstrykaczy" 😉 (fotografów na poważnie też;-))

profile.country.PL.title
Ro3son
Poszukiwacz

Jest jedno rozwiązanie - qDslrDashboard  - oprogramowanie pozwalające na podgląd poprzez WiFi