anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z AF w obiektywie 24-240

profile.country.PL.title
Marekskowronek
Poszukiwacz

Problem z AF w obiektywie 24-240

Bardzo proszę o pomoc

Kupiłem obiektyw sony sel 24-240  i po kilku dniach zauważyłem, że AF coraz częściej się zawiesza

Objawia się to tym że przestaje reagować na spust i pojawia się komunikat AF—

Czasami nawet pojawia się komunikat  OBIEKTYW NIE JEST PRAWIDŁOWO ZAMOCOWANY LUB NIE JEST OBSŁUGIWANY

Trzeba wtedy odkręcić obiektyw bo nawet 2-3 krotne restartowanie aparatu nie pomaga

 

Obiektywu używam z Alfa 7s2 

Pozostałe obiektywy 28 mm i 28-70 działają bez problemu

 

Obiektyw chciałem zwrócić po kilku dniach od zakupu ale mi odmówiono i kazano wysłać do serwisu

 

Może ma ktoś z Was jakiś pomysł co to może być 

może za to odpowiada punkt i kolor zarysu

 

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Mar_Jan
Doradca

To wygląda na brak kontaktu na jednym ze styków. Skoro inne obiektywy (dwa, jak podajesz) pracują prawidłowo, to oznacza, że prawdopodobnie winne są nie piny w body, a ich kontak na płytki na obiektywie. Najprościej sprawdź, czy płytki są czyste. Nie należy ich dotykać palcami, aby nie zatłuścić. Jakbyś chciał je oczyścić/zmyć, to daj znać, zanim coś zrobisz, abyś nie zaszkodził obiektywowi. Przyjrzyj się też, czy płytki na obiektywie są rozmieszczone równomiernie. Minimalne przesunięcie jednej z nich w stosunku do osi pina może powodować zaniki kontaktu (przecież zoomując ciągle wywierasz przemienny co do kierunku napór na mocowanie obiektywu i kontakty). Sprawdź zatem, czy ten obiektyw nie ma zbyt dużego luzu obrotowego. Zablokowany w body obiektyw nie powinien wykazywać wyraźnych luzów obwodowych (klekotania). Tyle możesz zrobić sam. Daj znać, jak coś odkryjesz z tego, co sugerowałem. Miałem podobny, choć nie identyczny przypadek - i jakoś z niego wyszedłem, ale muszę przyznać, że nietypowo.Gdyby jednak wada tkwiła głębiej w wyprowadzeniu przewodu pod płytką (w korpusie obiektywu), wtedy już tylko serwis.

profile.country.PL.title
Marekskowronek
Poszukiwacz

Bardzo dziękuję, sprawdzę i dam znać

Marek 

profile.country.PL.title
stud79
Poszukiwacz

To obowiązkiem sprzedawcy jest odesłanie do serwisu jeśli sprzęt jest uszkodzony a nie Twoim.

https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


@stud79  napisał(a):

To obowiązkiem sprzedawcy jest odesłanie do serwisu jeśli sprzęt jest uszkodzony a nie Twoim.

https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/


Nie do końca jest tak jak piszesz. 

Korzystajac z kękojmi owszem. Ale można też reklamować niezgodność towaru z umową lub skorzystać z gwarancji producenta. 

 

Korzystając z gwarancji producenta pomijasz sprzedawcę i masz pewność, że naprawa będzie wykonana w autoryzowanym serwisie. Do tego serwis zapewnia bezpłatny transport do serwisu i z powrotem do domu. 

 

Oddawanie towaru objętego gwarancją do sklepu jest wydłużeniem czasu naprawy.