anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

problem z wbudowana lampą?

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

problem z wbudowana lampą?

sytuacja wygląda tak robiłem serie zdjęć z lampa błyskową wbudowaną w aparat i co 3-4 zdjęcia zamiast błysku i klapnięcia migawki było słychać takie bzyknięcie tak jakby było zwarcie i lekkie błyśnięcie lampy to normalne czy coś jest nie tak i warto się przejść z tym do serwisu?

13 ODPOW. 13
bikmen
Początkujący

no to jaśniej tak jak ja to rozumiem.. lampa po wciśnięciu spustu doświetla sobie obiekt aby sprawniej i szybciej ustawić ostrość (krótkim błyskiem) dlatego w mf to zjawisko nie występuje bo to jest wspomaganie af a w mf ostrość ustawiasz sam. Gdy lampa wspomoże af i aparat nastawi ostrość to gdy wciskasz spust do końca to wtedy dopiero jest normalny błysk. Funkcję wspomagania af możesz w menu wyłączyć i nie będzie tak błyskać aby wspomóc af tylko od razu normalnie jak ostrość się nastawi
menu-wspomaganie af- wyłączone i po problemie

to nie jest wada aparatu tylko zaleta

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

bikmen napisał(a):

no to jaśniej tak jak ja to rozumiem.. lampa po wciśnięciu spustu doświetla sobie obiekt aby sprawniej i szybciej ustawić ostrość (krótkim błyskiem) dlatego w mf to zjawisko nie występuje bo to jest wspomaganie af a w mf ostrość ustawiasz sam. Gdy lampa wspomoże af i aparat nastawi ostrość to gdy wciskasz spust do końca to wtedy dopiero jest normalny błysk. Funkcję wspomagania af możesz w menu wyłączyć i nie będzie tak błyskać aby wspomóc af tylko od razu normalnie jak ostrość się nastawi
menu-wspomaganie af- wyłączone i po problemie

to nie jest wada aparatu tylko zaleta


no wychodzi na to że jest to doświetlenie tyle ze af w 18-70 jest tak wolne że dopiero po 3 doświetleniu (któremu towarzyszy to brzęczenie) ustawia się ostrość i można zrobić zdjęcie...

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

pawelszymanski6 napisał(a):


no wychodzi na to że jest to doświetlenie tyle ze af w 18-70 jest tak wolne że dopiero po 3 doświetleniu (któremu towarzyszy to brzęczenie) ustawia się ostrość i można zrobić zdjęcie...


Pozostaje nabyć jaśniejszy obiektyw ;) albo robić fotki w jaśn iejszym pomieszczeniu, wtedy nie będzie konieczne wspomaganie AF. Ale dzięki temu wspomaganiu możesz ustawić ostrość nawet w całkowicie ciemnym pomieszczeniu.
Można jeszcze nabyć lampę zewnętrzną - tam wspomaganie AF jest realizowane inaczej, bez błyskania.

Poza tym, klasycznie kłania się instrukcja obsługi aparatu - tam jest to dokładnie objaśnione - nie trzeba aż wątku zakładać :P

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Tadeusz napisał(a):

Poza tym, klasycznie kłania się instrukcja obsługi aparatu - tam jest to dokładnie objaśnione - nie trzeba aż wątku zakładać :P



Zgadzam się z Panem w instrukcji jest napisane owszem ale tylko tyle że jeśli jest ciemno to lampa może błysnąć żeby ustawić af nie ma nic na temat brzęczenia (zwarcia) wydało mi się to dosyć niepokojące (szczególnie że ostatnio aparat mi zaparował i miałem podstawy sądzić że coś mogło się posypać) dlatego założyłem ten temat teraz już wiem że przy wspomaganiu AF dźwięk wydawany przez lampę jest taki jakby było zwarcie w obwodach...