anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

prosba o pomoc

krzyho4
Początkujący

prosba o pomoc

witam, mam problem z zgraniem ustawien do wyzwolenia drugiej zewnetrznej lampy w A200, a mianowicie problem wyglada tak, ze jak lampa w a 200 wyzwala blyskiem fotocele w 2 dodatkowej lampie ,zdjecia wychodza niedoswietlone , a bez 2 lampy sa ok , stosowalem wszystkie znane mi ustawienia ,czasy migawki, zmiana trybow blysku . Druga lampe chcialem zastosowac jako doswietlenie dalszych partii obrazu , lub zlikwidowac cienie powstajace przy uzyciu tylko jednej a tu wychodzi calkowita lipa zdjecia ciemne (proby przeprowadzane na kilku lampach )

9 ODPOW. 9
profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

fotocela nie może reagować na błyski sterujące z systemu flashowego nieboszczki minolty, które sa przed właściwym błyskiem. Tylko lampy systemowe i współpracujące (Metz) to obsługuja.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

krzyho4 napisał(a):

witam, mam problem z zgraniem ustawien do wyzwolenia drugiej zewnetrznej lampy w A200, a mianowicie problem wyglada tak, ze jak lampa w a 200 wyzwala blyskiem fotocele w 2 dodatkowej lampie ,zdjecia wychodza niedoswietlone , a bez 2 lampy sa ok , stosowalem wszystkie znane mi ustawienia ,czasy migawki, zmiana trybow blysku . Druga lampe chcialem zastosowac jako doswietlenie dalszych partii obrazu , lub zlikwidowac cienie powstajace przy uzyciu tylko jednej a tu wychodzi calkowita lipa zdjecia ciemne (proby przeprowadzane na kilku lampach )


Spróbuj poszukać fotoceli MIF. Nie reaguje ona na przedbłyski.

krzyho4
Początkujący

aparat wyzwala tylko jeden blysk , bez przedblyskow (WL) itp ,ktory uruchamie lampe w fotoceli blyskaja niby rownoczesnie tak dla oka sa zgrane ale fotka z lampa w alfetce jest oki , ale gdy zewnetrzna tez blysnie to sa do du... za ciemne. fotocela jest osobna reagujaca na 1 blysk ( 1 fotka lampa w A200 klick fotka oki . 2 fotka 2 lampy A200 + zwenetrzna na stopce z fotocela fotka kicha za ciemna tak jak by nie doswietlona ), zmiana ustawien migawki nie zmienia nic

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

krzyho4 napisał(a):

aparat wyzwala tylko jeden blysk , bez przedblyskow (WL) itp ,ktory uruchamie lampe w fotoceli blyskaja niby rownoczesnie tak dla oka sa zgrane ale fotka z lampa w alfetce jest oki , ale gdy zewnetrzna tez blysnie to sa do du... za ciemne. fotocela jest osobna reagujaca na 1 blysk ( 1 fotka lampa w A200 klick fotka oki . 2 fotka 2 lampy A200 + zwenetrzna na stopce z fotocela fotka kicha za ciemna tak jak by nie doswietlona ), zmiana ustawien migawki nie zmienia nic


Weź po ludzku napisz co i jak bo ja się gubię kiedy piszesz cyfrę zamiast napisać "pierwsza, druga"

Ile masz lamp? Jedną czy dwie?
Którą lampą chcesz wyzwolić lampę zewnętrzną? Bo jeśli używasz lampy wbudowanej do wyzwalania to sorry, ale przedbłysków w A200 nie wyeliminujesz i stąd Twój problem.

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

krzyho4 napisał(a):

aparat wyzwala tylko jeden blysk , bez przedblyskow (WL) itp ,ktory uruchamie lampe w fotoceli blyskaja niby rownoczesnie tak dla oka sa zgrane ale fotka z lampa w alfetce jest oki , ale gdy zewnetrzna tez blysnie to sa do du... za ciemne. fotocela jest osobna reagujaca na 1 blysk ( 1 fotka lampa w A200 klick fotka oki . 2 fotka 2 lampy A200 + zwenetrzna na stopce z fotocela fotka kicha za ciemna tak jak by nie doswietlona ), zmiana ustawien migawki nie zmienia nic


właśnie w tym tkwi twój problem. Ci wydaje się, że to jest jeden błysk, bo błyski sterujące zlewają się w jeden błysk (są w odstępie milisekund). jak nie użyjesz fotoceli MIF, to lampa będzie błyskać 10ms przed migawką i nic na to nie poradzisz.

przedbłyski w alfie do WL to nie usuwanie czerwonych oczu!!!

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

gnembon napisał(a):

przedbłyski w alfie do WL to nie usuwanie czerwonych oczu!!!


Tryb WL jest tutaj akurat zupełnie nieistotny.

krzyho4
Początkujący

chyba macie racje , wpatrywalem sie w lampke w aparacie tak ze juz nic nie widze , i tak chyba jest ze sa dwa blyski . a mnie chodzi o to ze by lampa w aparacie wyzwolic inna lampe ktora stoji na statywie z fotocela zeby doswietlic dalsze czesci zdjecia lub wyeliminowac cien

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

Lajam napisał(a):

gnembon napisał(a):

przedbłyski w alfie do WL to nie usuwanie czerwonych oczu!!!


Tryb WL jest tutaj akurat zupełnie nieistotny.


Chodzi mi o to, że do WL odstęp między błyskami jest na tyle długi, że błyski są rozróżnialne. Wtedy łatwo dojść, że bylo ich kilka i pierwszy wyzwolił lampę. Przy WL, tego nie widać. O to mnie chodziło.

krzyho4
Początkujący

ok chyba mam , zeby wyszlo to co kombinuje ,trzeba miec lampe z tybem manualnym , wtedy nie wyzwala przedblyskow i wyzwala fotocela z kolejna lampa blyskowa :D ,dzieki za podpowiedzi i kolejne zamieszanie na forach