anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Prosze o pomoc:)

schizeq
Początkujący

Prosze o pomoc:)

Witam serdecznie :) niedawno nabyłem aparat sony a200 i chciałbym pojsc w kierunku zdjęc sportowych.Mam jeszcze pare złotych do wydania i zastanawiam się nad obiektywem i lampą błyskowa do tego aparatu. :question: :bulb:

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

witaj :)

Opisz proszę bardziej do jakich konkretnie sportów chcesz tą lampę i jakie mniej więcej to odległości, o których piszesz :) Dzięki temu łatwiej będzie Ci doradzić

schizeq
Początkujący

Lajam napisał(a):

witaj :)

Opisz proszę bardziej do jakich konkretnie sportów chcesz tą lampę i jakie mniej więcej to odległości, o których piszesz :) Dzięki temu łatwiej będzie Ci doradzić




Chodzi mi dokladnie o sporty rowerowe typu :downhill i dirt jumping.Odległość ta bedzie się wychała od 5 do 10 metrów.Moim najwiekszym marzeniem jest wykonać zdjęcie tego typu: http://www.pinkbike.com/photo/2860661/ " target="_blank

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

No to mocna lampa - to chyba tylko HVL-58 - absolutnie najlepsza z lamp systemowych. :-)
Wyzwalanie w trybie Wireless (WL) nie powinno być problemem.

A obiektyw? Nie wiem czy będziesz stał blisko czy daleko, niemniej celuj w jasne szkła, najlepiej f/2.8

schizeq
Początkujący

Lajam napisał(a):

No to mocna lampa - to chyba tylko HVL-58 - absolutnie najlepsza z lamp systemowych. :-)
Wyzwalanie w trybie Wireless (WL) nie powinno być problemem.

A obiektyw? Nie wiem czy będziesz stał blisko czy daleko, niemniej celuj w jasne szkła, najlepiej f/2.8




Zapewne będę stął daleko aby uchwycic calą przestrzeń wokół ridera(tak jak na zdjęciu).Dobrze ,dziekuje ślicznie za radę narazie pobawie sie z standardowym obiektywem jak na początek chyba mi wystarczy. :P ;)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

WL-a może braknąć :( do tego typu zdjęć. Chyba wyzwalacz radiowy będzie najlepszy - i lampa blisko skoczka. Akcesoria trochę kosztują, ale można uzyć słabszej lampy - HVL42 powinna wystarczyć. Albo, jak radzi Lajam - droższa lecz mocniejsza HVL-58 na aparacie i można z daleka doświetlić, ale wtedy całość sceny nie tylko zawodnika.

------------------------------
fotoamator
profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

obawiam się, że do takich efektowych zdjęć to małe zewnętrzne studio będzie potrzebne. Ew. obróbka w fotoszopie ;-) bo to zdjęcie akurat wygląda mi na fotoszopowane (skoczek mógł zostać wyjęty różdżką i rozjaśniony - z RAWa dałoby radę.

wratislavian
Początkujący

zdjęcie które wstawiłeś to prawdopodobnie reflektor światła stałego wycelowany w jedno miejsce. a chlopek na bicyklu wpadł w jego strumień.

Creatoor
Początkujący

wratislavian napisał(a):

zdjęcie które wstawiłeś to prawdopodobnie reflektor światła stałego wycelowany w jedno miejsce. a chlopek na bicyklu wpadł w jego strumień.


Też mi się tak wydaje