anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Przesiadka z A550 - na co ?

profile.country.PL.title
radek_wozniak
Poszukiwacz

Przesiadka z A550 - na co ?

Witam,
ostatnio zacząłem sie zastanawiać nad zmianą A550 na coś innego, nowszego,
i tu mam problem

Aparaty DSLR właściwie przestały istnieć zastąpione przez SLT.
Zastanawiałem sie nad SLT-A77II ale to już dość stary aparat (premiera w maju 2014).

 

Obecnie SLT-A77 "skurczył się" do A7 (podobnie chyba stało się z A99 który zmniejszył sie do A9) 
Czy nie ma już ratunku i trzeba przejść na bagnet E i bezlusterkowca ?

 

Pasiadam kilka szkieł, w tym Tamron SP AF 90mm f/2.9 Macro, którego uwielbiam za makro i bokeh.

 

Co do braku lustra to nie mam uprzedzeń, o ile zastapi je dość dobry wizjer.

 

Fotografuje amatorsko, głownie krajobrazy, portrety, zwierzęta (mam koty) oraz makro.
A nowszych "puszkach" kusi mie głownie autofocus, jasność matryc i zdjęcia seryjne.
W AF super opcją jest możliwość wskazania punktu ostrości na ekranie dotykowym i śledzenie tego punktu

oraz śledzenie (wykrywanie) oka.

 

Czy są dla mnie jakieś inne opcje poza A6500 ?

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


@radek_wozniak  napisał(a):

 

 

Czy są dla mnie jakieś inne opcje poza A6500 ?


Cześć!

 

Rozważyłbym A6300. Szczególnie, że teraz są naprawdę dobre ceny na ten model.

Wprawdzie A6500 ma stabilizację i lepszy bufor, ale bez tego spokojnie można się obejść, a różnicę w cenie przeznaczyć np. na dodatkowe obiektywy lub akcesoria.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Tak jak napisał Lajam - tańsza puszka a za różnicę kup przejściówkę LA-EA2 (widzę, że praktycznie nie do dostania) albo LA-EA4 (to samo co poprzednia przejściówka tylko dla aparatów z matrycą FF ale do A6300 też się nada) i będziesz mógł dalej używać ulubionego Tamrona jak i inne szkła spod znaku A.