anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Przesiadka z Canon 70D na A7II

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
b3herith1
Poszukiwacz

Przesiadka z Canon 70D na A7II

Witam moi drodzy

 

Od dluzszego czasu zastanawiam sie nad zamiana mojego obecnego Canona 70D na Sony A7II.

Za zmiana przemawialyby mniejsze rozmiary aparatu, Pelna klatka, stabilizacja obrazu,wieksza ilosc pol AF( ale czy ma to znaczenie ?) oraz coraz wieksza liczba kompatyblinych obiektywow. 70D od czasu do czasu uzywalem do fotografowania przyrody, miasta czy wakacyjnych wypadow ale osobiscie boli mnie ciezar aparatu przy dluzszych spacerach.


Co o tym sadzicie ? Spotkam sie znaczaca roznica po przesiadce czy jednak mimo wszystko nie warto i lepiej za roznice dokupic jakis obiektyw ?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, a7II, to bardzo fajny aparat, ale za nim napiszę, czy ma sens Twoja przesiadka z C na S, to napisz proszę co posiadasz oprócz 70D i co konkretnie fotografujesz (jakich obiektywów/ogniskowych używasz i czego konkretnie potrzebujesz od aparatu) i chyba najważniejsze jaki masz budżet :slight_smile:

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Dzięki za wiadomość! 

 

Lista argumentów za zmianą aparatu na A7 II jest długa, zapraszamy do lektury :wink:

 

  • 2x większa matryca (APS-C vs pełna klatka) – najprościej mówiąc – lepsza jakość obrazu w słabym oświetleniu, ładniejsze rozmycia tła
  • BRAK LUSTRA – czyli hybrydowy AF (detekcja fazy i detekcja kontrastu) – szybsze ustawianie ostrości jak zwierzyna będzie uciekać, 5kl/s
  • STABILIZACJA W KORPUSIE – czyli to, co Canon od zawsze ma tylko w obiektywie, Sony ma w korpusie. Daje to możliwość podpinania dowolnego obiektywu i zawsze ta stabilizacja będzie, często wydajniejsza niż w przypadku tej wbudowanej w obiektyw.
  • Lepsze nagrywanie – konkurencja nagrywa w starszym kodeku i z bitrate pozostawiającym wiele do życzenia (przepustowość – szczegóły i detale na nagraniach) – Sony ma 60kl/s oraz XAVCS (50Mbit/s) – czyli jak dynamiczna scena, to nie mnie smużenia nagrania, wszystko ostre i z pięknymi kolorami.
  • 117pkt AF!!! – czyli niezależnie gdzie w kadrze obiekt się znajduje, to system AF go zawsze uchwyci (najprostsza życiowa sytuacja – fotografowanie dziecka) i do tego śledzenie ostrości – obiekt w kadrze się porusza, a AF nadal go trzyma ‘w ostrości’
  • WiFi / NFC / PMCA – dzielenie się tym co sfotografujemy/nagramy przez telefon i do tego aplikacje (np. timelapse)
  • Ładowanie przez MicroUSB – przydatne w każdych warunkach - w lesie, w górach, w samochodzie nieważne – zwykła ładowarka jak do telefonu i można ładować aparat, Canon tego nie posiada.
  • Jeżeli posiadasz obiektywy Canon’a i obawiasz się samej przesiadki, to na początek proponujemy kupić samo body a wykorzystywać obiektywy Canon’a przez przejściówkę – nie ma z  tym żadnych problemów.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy!

 

Pozdrawiamy,

Zespół Sony

 

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, a7II, to bardzo fajny aparat, ale za nim napiszę, czy ma sens Twoja przesiadka z C na S, to napisz proszę co posiadasz oprócz 70D i co konkretnie fotografujesz (jakich obiektywów/ogniskowych używasz i czego konkretnie potrzebujesz od aparatu) i chyba najważniejsze jaki masz budżet :slight_smile:

profile.country.PL.title
b3herith1
Poszukiwacz

Hej.

 

Aktualnie mam 24 mm 2.8, 50mm 1.8 oraz sigma 18-35 1.8. Generalnie jestem zainteresowany fotografia miejska, krajobrazemi, portretem. Przez chwile mialem a7 ale był według mnie trochę za mały ( płytki grip ) i AF w stosunku do 70D byl zbyt wolny. Szukam czegoś co mógłbym wsadzić do plecaka i zbytnio nie odczuć ciężaru po całodniowym marszu czy na wakacjach. Budzet na tyle wysoki ze rozważam sprzedaż 70D dolozenie drugi tyle i zakup a7ii jesli będzie to opłacalne w kwestii czasu. Stabilizacja, pelna klatka ( czasem brakuje mi szerokiego katu), solidna obudowa i wymiary przemawiają za zakupem. Co ty na to ?

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Ta sigma to bardzo fajne szkiełko szkoda że nie ff...co do a7II ma dużo lepszy af niż pierwsza wersja. Co do wagi, to będzie trochę lżej ale nie licz na nic spektakularnego szkiełka swoje ważą...ja bym Ci zaproponowal a6300/6500 i do tego adapter sigmy. Wiem, że apsc, ale miałbyś dobry af małe rozmiary i sigma by Ci została 😀

profile.country.PL.title
b3herith1
Poszukiwacz

Myślałem o 6500 ale jednak FF przemawia za mna bardziej. Sigma i tak zostanie :slight_smile: ewentualnie wymienie na cos podobnego FF. 

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Ta Sigma z a7 będzie działała w trybie apsc (tylko część matrycy) i w tym wypadku byłbyś bardziej zadowolony z efektów działania tego szkiełka na a6500 niż na a7. 

 

Jeśli jednak wybierzesz A7II, to patrząc na Twoje szkiełka mogę polecić SEL50F18F, SEL35F28Z i SEL85F18 są to bardzo fajne obiektywy i ich jakość nie ma nic wspólnego z obiektywami od lustrzanek o takich parametrach, tam jest 100% plastik stąd też ich niskie ceny. Tutaj jakość jest dużo wyższa, szkiełka są bardzo ostre.

 

Jeśli chodzi o zastąpienie Sigmy, to jest SEL1224G tyle, że on nie jest tak jasny jak Sigma.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Sigma 18-35 na APS-C czyli to, co masz obecnie to na szerokim kącie odpowiednik ~29mm na pełnej klatce (28,8). (uwzględniając crop factor w Canonie wynoszący x1.6). Po zapięciu tego szkła przez adapter, musisz się liczyć z winietą mechaniczną na najszerszym kącie co przynajmniej mnie nie skłaniałoby ku zachowaniu tego obiektywu.

 

Jeśli planujesz aparat pełnoklatkowy, to wypada "budować" swoją szklarnię pod właściwy rodzaj matrycy. W innym przypadku nie ma zupełnie sensu się w to pakować bo naprawdę nie odczujesz żadnej różnicy w stosunku do tego co masz (poza oczywiście mniejszym body).

 

Jeśli ta pełna klatka "musi być" to pomyśl nad zakupem nawet kitowego zooma 28-70. Obiektyw jest naprawdę przyzwoity, a przy tym leciutki. Optymalnie byłoby kupić FE 24-70/4 

 

Jeśli lubisz stałki to bardzo fajny jest FE28/2.8, Zeiss FE 35/2.8 i chyba mój ulubiony, wspaniały Zeiss FE 55/1.8 . Wszystkie szkła są szybkie, ostre i kompaktowe.  

 

Jeśli lubisz szeroko, a nawet bardzo szeroko, to jak pisał Paweł - FE 12-24G lub 16-35/4.

 

Pozdrowienia!

profile.country.PL.title
b3herith1
Poszukiwacz

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi i przepraszam za pare dni nieobecnosci.

 

Po waszych radach zaczalem rowniez brac pod uwage a6500. Pochodze po sklepach i porozgladam sie co bardziej mi odpowiada. Chcialbym aparat ktory nie bedzie "przestarzaly" w kwestii paru lat i sprawi sie przy moich gorsko-mejskich wypadach ;-). Natomiast ceny obiektywow sony to lekka przesada w stosunku do podoobnych parametrow konkurencji, bardziej bylbym przekonany do zakupu czegos firm trzecich np. sigmy lub skorzystac z adapterow.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Hej, co do cen obiektywów jest drogo, ale u konkurencji nowe konstrukcje też tyle kosztują, a kosztują, bo nowe obiektywy są projektowane pod duże matryce. Nowe szkiełka na a7rII są na pełnej dziurze ostre od rogu do rogu. O tym jak wymagające są upakowane matryce a7r przekonałem się na moich manualnych obiektywach, które na a7, czy nex6 są ostre, a na a7r nawet po przymknięciu do f/8 nie radzą sobie z taką rozdzielczością...Jeżeli chcesz obiektywy firm trzecich to mogę w zasadzie polecić tylko adapter sigmy i obiektywy z serii ART (tyle, że AF na pewno będzie gorszy niż przy obiektywach sony).